Costa Daurada - hea teada


Ilm:
keskmine päevane temperatuur
juuni   juuli
26      29
keskmine merevee temperatuur
20      23


Internetilingid:
www.costadaurada.org – Costa Daurada üldinfo
www.salou.org; www.salou.co.uk - info Salou kohta
www.universalmediterranea.com - Port Aventura ning Gran Caribe teema- ja veepargid
www.bcn.es; www.barcelona-on-line.es – info Barcelona kohta
www.gaudi2002.bcn.es – Info Antonio Gaudi kohta

Keel: Costa Daurada on osa Katalooniast, seetõttu on ametlikud keeled katalaani (kataloonia) ja hispaania, turismipiirkondades saab hakkama inglise ja saksa keelega. Katalaani keelt räägitakse ka Baleaari saartel. Tänava- ja kohanimed on antud mõlemas keeles. Katalaani keel kuulub romaani keelte hulka.

Rannad: Pikad, heleda liivaga laiad rannad. Salou suurimad rannad on keskusest jahisadamani ulatuv Platja de Llevant (1,2 km) ning sadamast Cambrilsi suunas kulgev Platja de Ponent (1 km). Saloust La Pineda suunas leidub kauneid, kaljude vahele peidetud liivaseid rannasoppe. La Pineda väikelinna rand on samuti ilusa heleda liivaga ning piisavalt pikk (u 2,5 km). Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised (u 5 eurot päevas). Rannas laenutatakse vesijalgrattaid, skuutreid ja pakutakse muid rannateenuseid.

Restoranid ja baarid: Söögikohtade valik on lai, hõlmates nii odavad kiirsöögikohad kui ka erinevad rahvusköögid katalooniast hiina ja indiani. Lõunasöögiks on odavaim valik nn päevamenüü – menu del dia, mis sisaldab tavaliselt kuni 3 käiku. Hinnad alates 7-8 eurost. Hispaania köögi austaja leiab Saloust ka valiku tapas-baare, kus nautida kohalikke hõrgutisi. Suitsusink, vürtsikad vorstid, juustud, oliivid, seened, krevetid, merekarbid, kaheksajalg, anshoovis – see nimekiri on väga pikk ja õnneks serveeritakse kõike väikeste portsjonitena, nii et maitsta jõuab palju ja erinevad maitseelamused on kindlustatud.

Sport ja harrastused:

Golf
Tänu sobivale kliimale on golf Hispaanias väga populaarne ja hästi arendatud spordiala. Tarragona lähistel on kolm 18-rajalist väljakut. Täpsem info piirkonna kohta:
www.barcelonagolf.com/golf-courses-catalonia.html

Veesport
Salous on hea valik veespordialasid, mida pakutakse randades ja Salou jahisadamas: purjetamine, laine- ja purjelauasõit, veesuusatamine, sukeldumine, skuutri- ja kanuusõit, kalapüük. Sadamas pakutakse ka erinevaid laevasõite piki rannikut (3-5 t, söögiga ja ilma).

Transport: Kataloonias on hästi organiseeritud ühiskondlik transpordisüsteem. Saloust on hea bussiühendus nii lähikuurortidesse La Pinedasse ja Cambrilsi kui ka suurematesse linnadesse nagu Tarragona, Reus ja Barcelona. Ühe suuna bussipilet La Pinedasse ja Cambrilsi maksab u. 1.50 eur, bussid liiguvad iga poole tunni tagant. Bussiga pääseb hõlpsasti Port Aventura lõbustusparki (edasi-tagasi pilet u 3 eur). Edasi-tagasi bussipilet Barcelonasse maksab u. 18 eur. Saloust Cambrilsi ja Tarragonasse on võimalik sõita ka laevaga.
Rongiühendus on lähimatest suurlinnadest näiteks Valencia ja Barcelonaga. Rongisõit Saloust Barcelonasse võtab sõltuvalt rongist tund kuni poolteist,  pileti hind jääb 95-235 kr  vahele (6-15 €).

Turvalisus: Pisivargused on kõrghooajal kahjuks üsna levinud. Muus osas igati turvaline piirkond. Ärge jätke oma asju järelvalveta rannas, baarides vm ning tänaval käies hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ei ole soovitav oma isiklikke esemeid jätta.

Vahemaad Saloust:
Port Aventura –  1,5 km
La Pineda -     5 km
Cambrils -    10 km
Tarragona -    11 km
Reus -    10 km
Barcelona -  108 km
Girona –  208 km
Valencia –  241 km
Madrid –  534 km

Ööelu: Salou on tuntud kui aktiivse ööeluga paik. Seal on lai valik erinevaid diskoteeke ja elava muusikaga baare. Salou muutub elavaks juuni teises pooles ning kesklinn võib olla kõrghooajal juunis-juulis üsna lärmakas varaste hommikutundideni. Diskopileti hind  algab 10 eurost ning sisaldab tavaliselt 1-2- jooki. Pilet tuleb osta reeglina alates südaööst. La Pineda ööelu on vaiksem.