Costa Daurada - huvitavad kohad

Vee- ja teemapargid:

Port Aventura
Hispaania suurim lõbustuspark, mis asub Saloust ainult 1,5 km kaugusel ning on kahtlemata hea põhjus Salous puhkamiseks. Parki pääseb hõlpsalt liinibussi või taksoga. Port Aventura  kuulub Universal Studios lõbustusparkide ketti ja on kujundatud 5 erineva teemapargina: Vahemeremaad, Metsik Lääs, Mehhiko, Hiina ja Polüneesia. Neis on suur valik atraktsioone alates väikelastele mõeldud rahulikest karussellidest kuni peadpööritava kiirusega sõitvate ameerika raudteedeni. Pargis korraldatakse temaatilisi etendusi, kontserte ja ilutulestikke ning seal on piisav valik söögi- ja joogikohti. Port Aventura on suvehooajal kuni juuni lõpuni avatud iga päev k 10-20. Juulis ja augustis töötab park südaööni. Päevapilet täiskasvanule maksab  550 kr (35 €), juulis-augustis  580 kr (37 €). 4-10a ning üle 65a külastajatele on pilet 438 krooni (28 €.), juulis-augustis  470 kr (30€). Juulis-augustis müüakse ka õhtupileteid (pargi külastamine 19.00-24.00), mille hind täiskasvanule on 24 €, lastele ja seenioridele 19.50 €. Pilet tagab kõikide atraktsioonide piiramatu kasutuse. Müüakse ka 2- ja mitmepäevapileteid.  www.universalmediterranea.com

Gran Caribe
Port Aventura kõrval asuv suur veepark, kus on arvukalt erinevaid veeatraktsioone ja kunstrand. Sissepääsupilet 9.50€ (150 kr), 4-10-a lastele 8 € (109 kr). Vt www.universalmediterranea.com

Aquopolis
Traditsiooniliste atraktsioonidega veepark (lainebasseinid, liumäed jms.) La Pinedas. Väikelastele on oma pargiosa koos vastavate atraktsioonidega. Pargis on ka söögi- ja joogikohad. Päevapilet täiskasvanule maksab  21.50 €, 3-10a lapsele 16 €. Park on mai keskelt kuni oktoobri keskpaigani avatud iga päev 10-19. Hispaania k koduleht: www.aquopolis.es/vilaseca

Aqualeon
Aqualeon asub u 25 km kaugusel Saloust ning ühendab endas 2 erinevat huvikohta: vee- ja safaripargi. Siin on loomaaed, safaribuss, mis viib teid loomadele väga lähedale,  restoranid, kohvikud ja suveniiripood. Pilet 18 €, 4-12a lastele 13 €, üle 65 a 16 €. Park on avatud iga päev juuni keskelt septembri keskpaigani. Vt. www.aqualeon.es/safari/costadorada/

Salou kardirada
Karting Salou, asub Salou-Reusi maantee 2,1. km-l. Üks suurimaid kardiradu Euroopas – tavaline  ringrada (lubatud al.14.eluaastast) on üle 800 m ja lasterada u 300 m pikk. Kompleksis on suur parkla, baar, laste mänguväljak ning benjihüppe plats.


Tarragona  
Tarragona (115 000 el.) on samanimelise provintsi pealinn ning tuntud oma Vana-Rooma aegsete arheoloogiliste mälestiste poolest. Linn rajati roomlaste poolt 3.saj. ning sellest sai  Hispaanias roomlaste suurima provintsi keskus.  Siin on ilus sadam, mis sai oma näo 19.saj. Külastamist väärivad Tarragona vanalinn, amfiteater, akvedukt ning 12.saj rajatud 19 kabeliga suurejooneline Santa Tecla katedraal. Hea bussiühendus Salouga.

Reus
See Costa Daurada üks suuremaid linnu on märkimisväärne oma modernistliku arhitektuuripärandi poolest. Reus on kuulsa Kataloonia arhitekti Antonio Gaudi sünnilinn. Parimad modernistlikud hooned on  arhitekt Lluís Domènech i Montaneri kavandatud elumaja Casa Navàs (Plaça del Mercadal, 5) ja Institut Pere Mata (psühhiaatriainstituut). Vanemast ajalooperioodist on silmapaistvamad ehitised St.Pere kirik (Prioral de Sant Pere), mis rajati 16.sajandil, ning renessanss-stiilis  Raekoda.

Barcelona  
Barcelona on Katalooonia pealinn ja Hispaanias elanike arvult teine linn pärast Madriidi. Seal elab u 1,7 milj. elanikku. Linna iseloomustab elegantne suurlinlik atmosfäär ning silmapaistvad arhitektuuri- ja kunstiväärtused: Antoni Gaudi tippsaavutus La Sagrada Familia, modernistlik Eixample’i linnaosa, Güelli park,  keskaegne gooti kvartal ja suurejooneline katedraal, Picasso Muuseum, KatalooniaRahvuslik Kunstimuuseum, Barcelona Kaasaegse Kunsti Muuseum.

Sitges
Väike kuurortlinn  u poolel teel Barcelonast Salousse. Hispaanialikult valged  majad, väiksed  käänulised tänavad, palmidega ääristatud rannapromenaad. Barcelonalaste  lemmikpaik nädalalõpu veetmiseks. Linnas on mitu põnevat muuseumi, millest kuulsaim on Cau Ferrat, kus on eksponeeritud kaks El Greco tööd.

Montserrat
Montserrat on  1225 m kõrgune järsk mäemassiiv, kuhu rajati 1025.a. klooster. Kloostrist avanevad hingematvad vaated ümbruskonnale. Asub u 50 km Barcelonas põhja suunas. Montserrati poistekoor, kes regulaarselt esineb ka  päeval, kuulub Euroopa parimate hulka. Külastage ka muuseumi, kus on muu hulgas välja  pandud Caravaggio ja Picasso taieseid.

Ebro Delta Rahvuspark
Ulatuslik märgala, mis on koduks u 300 linnuliigile (nt. flamingod, pardid, iibised, jäälinnud, haigrud jpt). Pargi pindala on 320 r/km ja seal võib kohata mitmeid Kataloonias muidu väheesinevaid loodusvorme nagu soola- ja mageveejärved, rannaäärsed valged liivadüünid, maalused jõed. Muuhulgas torkavad silma riisipõllud ja valged soolaväljad. Pargis on ökoloogiamuuseum ja uurimiskeskus. Sissepääs parki on tasuta. Huvilistele pakutakse organiseeritud paadimatku Ebro jõel, on olemas matka- ja jalgrattarajad ning telkimiskohad.

Vilafranca del Penedes
See on Penedese veinipiirkonna süda, mis on tuntud eelkõige kvaliteetsete valgete veinide ja hispaania vahuveini cava poolest. Degusteerimiseks on avatud selliste tunnustatud tootjate keldrid nagu Freixenet, Codorniu,  Torres jpt.