Egiptus


Hurghadat
peetakse suurimaks Punase mere äärse piirkonna turismi- ja sukeldumiskeskuseks.
Erilise võlu annab Hurghadale kuiv kõrbekliima, tänu millele on kergem kuumust aastaringselt taluda ka Euroopa inimestel.

Kuurort koosneb El Daharist (ehk downtown), mis on kohalikuks ärielu keskuseks ja kus asuvad suuremad kauplused ning Sakkala linnaosast, kus on peamine turismikeskus. Hotelle on ka Hurghada linnast väljaspool, näiteks Al Ahli piirkonnas põhja pool ning lõunas Senzo Mall kaubakeskuse ümbruses. Lähedal asuvad ka kuulsad Makadi puhkusekeskused (vaid 25km Hurghadast) Makadi Bay ja Madinat Makadi.

Hurghada piirneb kahe teise Punase mere kuurordiga: 22 km põhja pool on El Gouna ja 45 km lõuna pool on Safaga ning Soma Bay oma puutumatute korallrahude ja pikkade liivarandadega. Siia tulevad mereseikluste otsijad ja sukeldujad.

Hurghada ööelu on vaimustav: diskoteegid, hubased restoranid ja kohvikud, kus pakutakse liha, kala-šašlõkki, mereande ning teisi idamaise, rahvusvahelise köögi roogasid.

Hurghada meelitab puhkama kõiki, sõltumata eelistustest, sest põnevat tegutsemist leidub igaühele - surfajad, sukeldujad, safarihuvilised, ratsutajad, ööelu nautijad, gurmaanid, ostlejad jne.

Turismimekaks nimetatud Sharm el Sheikh asub Siinai poolsaare lõunatipus ja on ideaalne paik rannapuhkuseks ning meelelahutusteks.
Nagu teisteski Punase mere äärsetes kuurortides, on ka Sharm el Sheikh’is võimalik päevitada ja supelda aastaringselt.
Sharmis on kauneid liivarandu, on imelisi korallirandu. Kristallselge merevee temperatuur on keskmiselt +24 kraadi.

Siinai poolsaare rannikul on maailma kauneimaks korallriffidega alaks peetav Ras Mohammed’i merekaitseala, kuhu kuurordist tehakse väljasõite! Kui veab, võib avamerel näha delfiine. Punases meres on enam kui 250 liiki koralle ja üle 1200 liigi kalu.

Paljud hotellid asuvad korall-randades ja omavad pontoonsildu, mis võmaldavad ohutult minna üle korallide supluskohani.

Sharm el Sheikh’i kuurortpiirkond koosneb mitmest rajoonist - Naama Bay, Old (Vana) Sharm, Hadaba, Shark’s Bay, Napq Bay.
Tuntuim ja populaarseim tänu oma ööklubidele ning elavale kauplemisele on Naama Bay (Naama - heebrea keeles “meeldiv, sõbralik).Vanas

Sharm võlub oma turuga, mis kutsub oma võõrapäraste kaupadega, kohalike restoranidega ja tõelise Idamaa tundega.

Hadaba poolsaar on tõeline hotellide asula, koondades erineva tasemega, erineva teriitooriumiga hotelle.

Shark’s Bay kuurort asub lennujaama lähistel ning sinna on kerkimas väga läänelik ja modernne keskus.
Napq Bay aga jääb Napq’i looduskaitseala servale ja loodushuvilistel tasuks kindlasti seda külastada.

Sharm’i eripäraks on ka kasiinod, mida mujal Egiptuses ei leidu (El Gounas on kasiino!).