Horvaatia

 

Kõik Balkani poolsaarel asuva Horvaatia edelaosas paiknevad kivised rannikualad piirnevad Aadria merega. Kahtlemata on tegemist Euroopa kõige märkimisväärsema osaga, mida iseloomustab kõige mitmekesisem, rikkam ja imetlusväärsem loodus.

Dinaari Alpide mäeahelik tõuseb otse merest. Just järsud kaljud muudavad kogu rannikuala erakordselt maaliliseks. Horvaatia lõunaosa looduslikku ilu on igaveseks jäädvustanud lugematul hulgal kunstnikke ja kirjanikke. Iidsed Horvaatia linnad on ajaloosündmuste ja kuulsate inimeste saladuselooriga ümbritsetud elu- ja armuseikluste vaikivaiks tunnistajateks. See ei ole aga sugugi üllatav, sest Horvaatia õhk soosib armastust!

Imepärased kivised rannikualad, merest tõusvad saared, õrn suvine päikesepaiste (aastas kokku 2600 päikesepaistelist tundi), selge ja soe vesi (u +26 °C) ning mägede ja järvede puutumatu ilu meelitavad siia igal aastal tuhandeid külastajaid.

Horvaatia on üks Euroopa ökoloogilisemaid riike. Horvaatia kümme rahvusparki on pälvinud tunnustust mitte üksnes oma fantastiliste maastikuvormide, vaid ka rikkalike taime- ja loomakoosluste poolest.
Horvaatia ei ole kunagi kaotanud oma erilist võlu. Enamik populaarseid turismipiirkondi on jäänud sõdadest puutumata või on inimesed suutnud taastada nende kohtade endise ilme. Aadria mere rannik on vaieldamatult turistide meelissihtkohaks.