Kambodža

Kambodža on riik Kagu-Aasias Indohiina poolsaarel. Kambodža piirneb läänest Tai (803 kilomeetrit ühist riigipiiri), põhjast Laose (541 km), idast Vietnami (1228 km) ja lõunast Tai lahega (443 km rannajoont).
Geograafiliselt jaguneb Kambodža kuueks piirkonnaks: põhjaosas paikneb troopilise metsaga kaetud mäestik, kirdes troopilise metsaga kaetud ning rikkaliku loomastiku ja taimestikuga platoo, keskosas on madalal keskplatoo, kus kasvatatakse peamiselt riisi, maisi ja ube, ning lõunaosas on liivarannad ja tegeldakse kalapüügiga.

Siem Reapi provintsis asub muistne linn Angkor ja selle peatempel Angkor Wat. Angkor Wat on hinduistlik Višnu tempel muistses Angkori linnas Kambodžas, mis ehitati Khmeri impeeriumis kuningas Suryavarman II ajal 12. sajandil. Angkoris on kümneid kivist ehitatud hinduistlikke ja budistlikke templeid, millest suurim on Angkor Wat. Angkor Wat on maailma suurim pühakoda.
Tänapäevani pole veel selge, milliseid tehnoloogiaid muistsed meistrid selle ehitamisel kasutatasid. Alles aerofotod näitasid tänapäeva uurijatele, kuivõrd ideaalsed propotsioonid on tegelikult Angkori templitekomleksil.