Enne lendu

Lennujaama saabumine ja lennule registreerimine

Enne kodust lahkumist kontrollige, et Teil on kaasas kehtiv reisidokument (Euroopa Liidu piires reisides piisab ID-kaardist, muudes riikides on vajalik pass).
Euroopa Liidu riikidesse (Kreeka, Küpros, Bulgaaria, Hispaania jne) saab siseneda ID-kaardiga , sisenemisel teistesse riikidesse (Türgi, Tuneesia, Egiptus, jne), kes ei ole EL liikmed, vajate kehtivat PASSI! Pass peab kehtima veel 6 kuud peale reisi lõppu.
Vene kodanike
l, kes elavad Eesti Vabariigis ja omavad alalist või ajutist elamisluba, on vajalik reisile kaasa võtta  ID-kaart ja pass!
Välismaalase passi omanikuna veenduge, et teil  kaasas ka elamisluba tõendav dokument – vanemates välismaalaste passides on sellekohane kleebis, uuema passi puhul tuleb kaasa võtta ka elamisluba tõendav ID-kaart.
Teised isikut tõendavad dokumendid ei ole reisidokumendid. Lastel k.a imikutel peavad olema kehtivad reisidokumendid.

Üldjuhul tuleks lennujaamas olla vähemalt 2 h enne lennu väljumist.  Lennule registreerimise süsteem sulgub tavaliselt 35 -40 minutit enne plaanipärast väljalendu. Erinevatel lennufirmadel/lennujaamadel võib registreerimise aeg natukene erineda.
Palun kontrollige, et jõuaksite alati õigeaegselt lennujaama!
Kui siiski aega napib ja järjekord on väga pikk, on teil õigus eelisjärjekorras check-ini pöörduda.

Kõige kiirem ja lihtsam on end reisile registreerida terminali iseteeninduskioskis või enne lennujaama tulekut internetis, lennufirma kodulehel. Check-ini tehes kontrollige, kas pagas registreeritakse kuni lõpp-sihtpunktini või peate selle mõnes transiitpunktis välja võtma ning uuesti registreerima. Reisijad kel on vaid käsipagas saab lennujaamas suunduda otse turvakontrolli.
Suurtes rahvusvahelistes lennujaamades (ka USA siselendudel) võib turvakontroll kaua aega võtta. Seetõttu on oluline turvakontrolli minekuga mitte viivitada.

Vaata ka:
Parkimine Tallinna lennujaamas