Algarve - huvitavad kohad

Lagos
Linn Algarve lääneosas seostub ennekõike Portugali suurte maadeavastustega 15.saj. ja riigi koloniaalpoliitika alustala prints Henrique Meresõitjaga. Prints laskis siin ehitada suure osa teele läinud laevadest, alustas siitkandist mitmeid avastusretki ning lõpuks avas Lagoses Euroopa esimese orjaturu. Valdav osa ajaloolisest linnast hävis 1755.a. maavärinas, mis laastas kogu Lõuna-Portugali. Vanimad ehitused on 16.saj. pärit renoveeritud Santa Maria kirik ja maavärinas säilinud Santo Antonio kirik. Tänapäeval on Lagos kujundatud väga õdusa atmosfääriga kuurortlinnaks, millele lisavad veetlust jahisadam, avar rannapromenaad ning arvukad restoranid ja baarid.

Fortaleza de Sagres (Sagresi kindlus)
Sagresi kindlus samanimelise linna lähedal on muljetavaldava asukohaga 60 m kõrgusel kaljul mere ääres. Henrique Meresõitja rajas siia 15.saj. keskuse, kus uuriti ja õpetati navigeerimist, astronoomiat ja kaartide joonistamist. Arvatakse, et see asetses praeguse Fortaleza kindluse koha peal. Õpilaste hulgas olevat olnud hilisemad legendaarsed maadeavastajad nagu Maghalaes, Vasco da Gama jt ning just siin pandi alus kuulsusrikkale Portugali maadeavastusloole. Kindlus on muuseumina avatud külastamiseks iga päev.

Cabo de Sao Vicente (St. Vincenti neem)
Seda Euroopa edalapoolseimat tippu Sagresi lähedal peeti ammustel aegadel kohaks, kus lõppes maailm ja algas lõputu mäslev vesi. Siinne rannajoon on mitmekümne meetri kõrgune peaaegu püstloodis langev järsk kaljusein, millest ookeanilaine tugevamate tuultega üle peksab ning maailma otsa tunne on lihtne tekkima. Väga võimas vaatepilt! Neemele on ehitatud üks Euroopa suuremaid majakaid, mis on aeg-ajalt avatud külastamiseks (kahjuks ilma kindlate avamisaegadeta).

Alvor
Väike kaluriküla u 5 km kaugusel Praia da Rochast, on täna populaarne kuurort, kuid tema vanalinn värviliste majade ja kitsaste munakivitänavatega kannab muutumatult endiste aegade hõngu. Küla on tuntud heade kalarestoranide poolest. Suurepärane koht, kus nautida värsket kala ja sumedaid suveõhtuid.

Portimao
Portimao (2,5 km kaugusel Praia da Rochast) on pärast Farot Algarves tähtsuselt teine keskus, kus on ümbruskonna parimad shoppingu-võimalused ning palju häid mereandide restorane. Kuuldavasti on see üks parimaid paiku grillitud sardiinide nautimiseks. Iga kuu esimesel esmaspäeval toimub linnas suur turg. Vaatamist väärivad ka linna vanim ehitis, 15.saj pärit ja 18.saj ümber ehitatud kirik ning vanasse kalakonservivabrikusse rajatud linnamuuseum, kus korraldatakse erinevaid näitusi. Portimao sadamast väljuvad turistidele mõeldud kalapüügi- ja lõbusõidulaevad. Linn asub Arade jõe ääres, mille suudmesse Praia da Rochas on rajatud uhke jahisadam.

Albufeira
Kunagi väike kaluriküla, on Albufeira täna kõige populaarsem ja suurem kuurortlinn Algarves. Peamine magnet on siinne vanalinn, mis õnneks on säilitanud oma traditsioonilise ilme – väiksed valged majad mäekülgedel ja kitsad käänulised linnatänavad, mis viivad kaunisse liivaranda. Vanalinnas leidub uue aja pubide ja baaride kõrval ka väikseid kohalikke kohvikuid (andadegas), kus kohalikud tassikese kohvi juures juttu puhuvad.

Silves
Silves on 11.sajandist pärit ajalooline mauride kindlus-linn, mis hävis suuremas osas 1755.a. suures maavärinas. Kindluse varemed aga kõrguvad endiselt linna keskel mäe otsas ja on tänapäeval muudetud muuseumiks. Mäenõlval ümber kindluse on säilinud valgete majade ja kitsaste munakivitänavatega maaliline vanalinn. Võtke tassike kohvi ja nautige möödunud aegade hõngu mõnes tänavakohvikus!

Tavira
See piirkonna üks arhitektuuriliselt kaunimaid linnu asub Algarve idaosas Gilao jõe kallastel. Läbi linna voolav jõgi, suur hulk kirikuid ja 18.sajandist pärit renoveeritud majad loovad unustamatu romantilise atmosfääri. Tavira lähedal asub kuldse liivaga rannasaar Ilha da Tavira, mis on kujunenud nii kohalike kui turistide lemmikrannaks. Linnast on saarele praamiühendus.

Vee- ja teemapargid

Veepark Slide & Splash
Piirkonna suurim veepark asub Praia da Rochast u 8 km kaugusel Lagoa linnakese külje alla. Park on avatud maist 17.septembrini 82010.a info). Selle pargi must auk ja kamikaze nõuavad julget pealehakkamist! Ei puudu ka rahulikumad liumäed ja basseinid. Pilet täiskasvanutele 16 € ja lastele 13 €. Parki on organiseeritud bussiühendus nii Praia da Rochast kui ka Albufeirast (tasuta, kuid kohad tuleb päev enne broneerida telefoni teel). Vt. http://www.slidesplash.com

Veepark Aqualand - The Big One
Piirkonna suuruselt teine veepark asub Armacao de Peras, u 24 km Praia da Rochast ja 10 km Albufeirast. Park on avatud iga päev 2.maist kuni 10.septembrini k 10-18 (2010 a info). Siin on lahedaid atraktsioone nii suurtele kui väikestele, nii teravate elamuste otsijaile kui rahulike veemõnude eelistajatele. Pilet täiskasvanutele 16 € ja lastele 13.50 €. Parki on organiseeritud bussiühendus nii Praia da Rochast kui ka Albufeirast (hind u 4-5 €). Vt. www.bigone-waterpark.com

ZooMarine
Albufeirast u 8 km kaugusel asuv suur mereteemaline park, kus jagub vaatamist nii suurtele kui väikestele. Pargis toimuvad delfiinide, hüljeste, merelõvide ja papagoide etendused. Lisaks näete haisid, kilpkonni ja krokodille. Siin on võimalik isegi ujuda koos delfiinidega ja instruktori juhendamisel nende imeliste loomadega lähemat tutvust teha (al.8.eluaastast, vajalik ujumisoskus). Pargis on suur troopiline akvaarium, eriefektidega kinosaal, karussellid, mänguväljakud, ujumisbassseinid ja kohvikud. Pilet täiskasvanutele u 20 € ja 5-10-a lastele 12.50 €. Vt. http://www.zoomarine.com
park on avatud kuni Horizon traveli 2010. a sügishooaja lõpuni.

Dutch Krazy World
Suur teemapark kogu perele u 15 km kaugusel Albufeirast. Pargis on väga huvitavad minigolfirajad nii täiskasvanutele kui lastele, lõbustuspark, loomaaed (laamad, hirved, kaamelid jt loomad) ja ujumisbasseinid. Mitu korda päevas toimuvad etendused alligaatorite, püütonide ja krokodillidega ning lapsed saavad ponidega ratsutada. Kehakinnitust pakub pargi restoran.
Park on avatud 10-18, juunis-augustis 10-19.30. Pilet täiskasvanutele u 21 €, 5-12-a lastele u 14€.
Vt. www.krazyworld.com