Austria

Pealinn: Viin

Üldpindala: 83 870 km²

Rahvaarv:8,3 miljonit

Religioon:  rooma katolik 88%, protestante 9%

Keel:  saksa keel

Rahaühik: euro

Austria asub Euroopa südames. Riigi nimi tuleneb vana-saksakeelsest sõnast “Ostarrichi”, mis tõlkes tähendab “Idamaa".
Erisugused maalilised maastikud, mitmekesine loomastik ja taimestik, maailmakuulsad suusa- ja termaalveekuurordid, vaimustav arhitektuur, rikkalik kultuuripärand ja muusikatraditsioonid, kõik see teeb Austria erakordselt rikkaks maaks ja meelitab kohale külastajaid igast maailma nurgast.

Tänapäeval on Austria parimaid ja populaarsemaid talispordikeskusi mitte ainult Euroopas, vaid kogu maailmas. Igal aastal toimuvad riigis prestiižsed rahvusvahelised spordivõistlused. Arvukates alpikuurortides (mille seas mitmetest on saanud kultus-spordikeskused) on ideaalsed tingimused aastaringseks mäe- ja murdmaasuusatamiseks, lumelauasõiduks, uisutamiseks, kelgutamiseks ja jääkeegli mängimiseks.

Juba ammusest ajast on Austria kuulus oma imettegevate soola-, väävli-, joodi- ja radoonisisaldusega mineraalveeallikate poolest. Maailmakuulsad termaalveekuurordid mitte ainult ei paku erinevaid ravi- ja terviseprogramme, vaid ka kõikvõimalikke vaba aja veetmise võimalusi. Austria on kahtlemata maa, kus saab puhkust veeta aastaringselt, vaatamata sellele, et paljudele seostub ta peamiselt taliturismiga. Olenemata aastaajast saab Austrias külastada vaatamisväärsusi, kultuuri- ja ajaloomälestisi ning nautida selle maa traditsioone ja muusikat.

Peale kultuuri, spordi, meelelahutuse ja terviseprogrammide pakub Austria oma külastajatele ka suurepäraseid ostlemisvõimalusi ja võrratuid kulinaarseid elamusi.

 
Austriast leiab kõrgeid Alpe ja meeleoluka after-ski!

Plussid:
+ Stiilsed ja kompaktsed alpikülad
+ Heal tasemel hotellid
+ Hästi tähistatud ja hooldatud rajad
+ Palju uusi ja kiireid tõstukeid
+ Vähe ankurtõstukeid
+ Mõistlik hinnatase
+ Kvaliteetne teenindus
+ Parim after-ski

Miinused:
- Tipphooajal võib olla palju rahvast
- 2 inimese tubades tihti ainult abieluvoodi
- Paljudes kohtades ei saa kaardiga maksta