Austria, Bad Gasteinist - Bad Hofgastein

Bad Gastein asub ligi 1000 m merepinnast kõrgemal, siin näeme 18-19. sajandist pärit mitmekorruseliseid kivimaju, vanad hotellid on kõrvuti tänapäevase infrastruktuuriga – kõik see annab paigale erilise võlu. Kuurordi üheks sümboliks on juga, mis asub kesklinnas.
Peamise väärtuse annavad paigale 17 termaalallikat, mille raviomadused avastati juba 15. sajandil ning peagi teadis sellest juba kogu Euroopa. 19. sajandil külastas paika pidevalt kogu kõrgem aristokraatia ning sellest ajast saadik on Bad Gastein üks suurimaid ja populaarsemaid kuurorte Euroopas.
Bad Gasteini rahvuspargi terrirooriumil asub tuntud tervisekeskus Felsenbad Gastein, kus peale sisebasseinide ja avatud termaalbasseinide (vee temperatuur 24-34 kraadi) on fitness-klubi koos paljude erinevate saunadega.

Suusakuurordiks sobib Bad Gastein ideaalselt, hooaeg kestab siin novembrist aprilli lõpuni. Kõrguste vahe on 900-2246 m. Murdmaasuusatamise trasside pikkuseks on 118 km ning piirkonnas on 25 tõstukit. Õhtusel ajal keeb linnas elu, töötavad arvukad baarid ja diskoteegid ning maailma suurim mägedes paiknev kasiino.

Fantastiline maastik, puhas mägiõhk, hiilgavad võimalused raviprotseduurideks ja termoteraapiaks, hingematvad langused mägedes – kogu seda vaheldusrikkust pakub Bad Gastein.

Seitsme kilomeetri kaugusel Bad Gasteinist asub kuurortlinn Bad Hofgastein. Ka siin on raviomadustega mineraalveeallikad ja ehkki sarnased, on need kaks kuurorti siiski väga erinevad. Bad Hofgastein, mis oli minevikus väike alpi kaubanduskeskus, asub laial päikeselisel mäenõlval 850 m kõrgusel merepinnast, Gasteini oru südames. Traditsioonilises stiilis majad, elegantsed hotellid ja kitsad alleed annavad sellele külalislahkele kuurordile suursuguse ilme.
Kesklinn on vaid jalakäijate päralt, siin on promenaadid arvukate hotellide, restoranide ja butiikidega, samuti Alpi kuurortpark.

2003. aasta lõpus avati siin Euroopa kaasaegseim termaalkompleks Alpen Therme Gastein. Selles suures tervisekeskuses leiate eest palju veemõnusid ja raviprotseduure, muu hulgas on siin ka väikese mägijärvega saun, rääkimata ilusalongist ja treeningsaalidest. Üks TEZ Touri poolt pakutavatest hotellidest, Hotel Österreichischer Hof, võimaldab selle kompleksi teenuste piiramatut kasutamist kogu puhkuse jooksul.

Aktiivsetele puhkajatele on Bad Hofgasteinis veel ratsutamismaneež, kinnised tennise- ja squashiväljakud, 90 km matkaradu, avatud liuväli, baarid ja diskoteegid.

Piirkonnas on püsiv lumikate, kõrguste vahe 859-2246 m, 19 tõstukit, murdmaasuusaradu 81 km, mis sobivad ka algajatele ning palju suusakoole, sealhulgas ka lastele. Kuurordis valitsev mõnus ja kodune atmosfäär pakub teile positiivseid elamusi kogu puhkuse jooksul.