Barcelona - huvitavad kohad
Keskaegne vanalinn Barri Gòtic ehk Gooti kvartal on kitsaste tänavate labürint, mis on täis erinevaid baare, restorane ja poekesi. Gooti kvartal on linna vanim osa, enamik hooneid pärineb 14-15 sajandist. Kvartali tähtsaim hoone on üks Hispaania imposantsemaid Gooti mälestisi - Katedraal La Seu, mille põhihooned on pärit 13 saj. Läheduses on veel kuningapalee, mis oli Barcelona krahvkuningate residentsiks alates selle ehitamisest 13 saj. Siin võtsid katoliiklikud kuninga Isabel ja Fernando vastu Kolumbuse, pärast tema võidukat tagasipöördumist Ameerikast. Vanalinna südameks on väljak Placa de Sant Jaume, mida ääristavad kaks silmapaistvat arhitektuurimälestist: hiilgav 14 saj. Raekoda ning Palau de Generalitat ehk Kataloonia valitsushoone, mis on alates 1403.aastast olnud Kataloonia valitsuse asukoht.
Sagrada Família Kirik ehk Püha Perekonna kirik on üks Barcelona sümboleid. Modernistlikus stiilis rajatud kirik on maailmakuulsa arhitekti Antoni Gaudí elutöö. See pidi olema "jutlus kivides" ning tõestus tema katoliku usule. Gaudí andis oma elust rohkem kui 40 aastat, et luua XX saj. Jaoks oma unistuste katedraal. Gaudí pühendus sellele alates 1883.aastast. Kui ta 1926.a suri, jättis ta järele hiiglasliku ehitusplatsi. Valmis oli ainult kiriku põhjakülg (Sünnifassaad) ning plaanitud 18-st tornist oli valmis vaid 1. Pärast Hispaania Kodusõda töö peatati ning praegu jätkub see korjanduste ja projektide toel.Kirik on tänaseni lõpetamata. Gaudí algseid kavatsusi on aastatega kahandatud, kuid sellele vaatamata on ehitis hämmastavalt emotsionaalne ja mõjuv.
Parc Güell ehk Güelli Park UNESCO poolt maailmapärandi osaks loetav Parc Güell on Gaudí kõige värvikam looming. 1890-ndatel telllis krahv Eusebi Güell temalt perekonnavalduse 20 hektarile aedlinna, mis pidi koosnema 60 majast, mis omakorda pidid loodusega moodustama ühtse koosluse. Kuigi päriselt teostati väike osa suurejoonelisest projektist, on tulemuseks fantaasiarikas modernistliku arhitektuuri ja kunsti kogum. Park avati 1922.a. Küngastele rajatud pargist avanevad meeliülendavad vaated Barcelonale. Maja, kus Gaudí 20 aastat elas, on muudetud tema majamuuseumiks. Park on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Modernistlik arhitektuur on märksõna, mis alati seostub Barcelonaga. Siin on rohkem modernistlikus stiilis ehitisi kui üheski teises maailma linnas. Kesklinnas Plaça de Catalunya lähedal asuv Eixample'i linnaosa, mille rajamist alustati 19 saj. viimasel kolmandikul, on unikaalne kogum Hispaania tippmodernistide töödest. Iga maja on äärmiselt fantaasiarikas ja omaette vaatamisväärsus. Eixample'i peatänava Passeig de Grácia ümbruses on u. sada hooneblokki, mis on tuntud Quadrat d'Or'i ehk Kuldse Ruuduna, kuna seal asub suur hulk Barcelona kaunimatest modernistlikest hoonetest. Üks tuntumaid selle stiili ehitusi erakordselt lainja fassaadiga Gaudí kavandatud Casa Mila ehk "La Pedrera" .Kõige märkimisväärsem on Illa de la Discordia hooneblokk ehk "Lahkhelide blokk" seal asuvate hoonete rabavate väliste erinevuste tõttu. Passeig de Gracia kolm kõige kuulsamat maja ehitati olemasolevatest majadest modernistlikus stiilis ümber XX saj. alguses ning nimetati algsete omanike järgi: nr 35 on Casa Lleó Morera, mis on Lluís Domenech i Montaneri esimene elamuprojekt; kaks maja edasi seisab Casa Amatller, mille on kavandanud Puig I Cadafalch; kohe selle kõrval asub Gaudí loodud Casa Batlló.
Palau de la Música Catalana ehk Kataloonia Kontserdimaja on üks Barcelona kuulsamaid modernistlikke ehitisi. See on ainus kontserdimaja Euroopas, mis kasutab loomulikku valgust. Arhitekt Lluís Domenech i Montaneri projekti järgi ehitatud hoone valmis 1908. Maja on rikkalikult kaunistatud skulptuuride ja keraamikaga. Hoone on UNESCO maailmapärandi nimekirjas.
La Rambla - Barcelona kõige tuntum tänav, mis ulatub Plaça de Catalunya väljakult kuni mere ääres asuva Kolumbuse monumendini, kihab elust ööpäev läbi. Laial ja varjulisel jalutusteel on oma koha leidnud ajaleheputkad, puurilindude ja lillede müüjad, muusikud ja miimid. Rambla ääres on arvukalt kohvikuid, suuremaid ja väiksemaid poode ning üksikud suured elamud. Märkimist väärivad Palau de la Virreina, 18 saj. pärit luksuslik rokokoo stiilis palee; Boqueria - Barcelona kuulsaim turg ning muidugi Gran Teatre del Liceu, 19 saj. ehitatud maailmakuulus ooperiteater.