Bodrum - huvitavad kohad

Bodrumi loss
1402. aastal ordurüütlite poolt ehitatud Bodrumi või teise nimega ka Püha Peetri loss on üks nähtavamaid ja kergemini ligipääsetavaid turismiobjekte Bodrumis. Lossil on traditsiooniline keskaja Euroopa arhitektuur. Praegu tegutseb seal muuseum, mis on keskendunud veealusele arheoloogiale. Sealne ekspositsioon on võitnud mitmeid auhindu, kollektsiooni kuuluvad aarded ja arheoloogilised leiud pärinevad Türgi rannikuvetest. Näha saab ka kuulsa Uluburun`i laeva jäänuseid, mida peetakse vanimaks ja rikkaimaks uppunud laevaks, mis iial Türgist leitud. Muuseum töötab teisipäevast pühapäevani, kella 9-19, lõunapausiga kella 12-14
 
Kuningas Mausoluse vaatamisväärsused
Ajaloohuviliste jaoks on Bordum suurepärane paik uurimiseks, kuna siinse piirkonna kõige kuulsama valitseja, kuningas Mausoluse, pärandi jälgi leiab ka tänapäeval. Kõikide valitsejaga seotud objektidega tutvumiseks võiks võtta terve ühe pärastlõuna. Neist võibolla kõige tuntum – Halikarnassose mausoleum – ehitati kuninga mälestuseks peale tema surma. Seda peeti üheks seitsmest antiiksest maailmaimest ning selle varemed on nähtavad ka tänapäeval. Veendumaks, et antiikmaailma kuulus ehitis tõepoolest eksisteeris, suunduge peakai juurest veidi ülesmäkke. Mausoleumi saab külastada teisipäevast pühapäevani kella 10-17. Imetlemist väärib ka Bodrumi amfiteater, mille ehitamist lasi kuningas alustada oma valitsemisajal, kuid lõpetati Rooma ajal. Seal toimuvad sageli mitmed kultuurisündmused. Liikuge taas allapoole ja külastage vana Myndos´e linnaväravat, mis ehitati amfiteatriga samal ajal. Kui linna ründas Aleksander Suur, olid need väravad Bodrumi ajaloo ühe verisema lahingu tunnistajateks.
 
Bodrumi ümbrus
Bodrumi poolsaar on tuntud ilusa maastiku ja tüüpilise vahemere arhitektuuri poolest, seega tasub mõnel päeval ka linnast välja matkata. Bodrumist 7 km kaugusel asub Ortakent´i linn, mis on kuulus oma iidse arhitektuuri, lopsakate tsitrusesalude ja ülikauni mereranniku poolest. Linna on imelihtne pääseda sagedasti liikuvate minibussidega. Ortakent´i rand on populaarne lainelauasõidu koht, nii et linn meelitab rohkelt noori inimesi, eakamad aga naudivad jalutamist kitsastel radadel mandariinipuude varjus ja värskendust kohalikku teemaja külastades. Liikudes Bodrumi ja Gumbeti vahelisel teel, tasub peatuda ja lähemalt uurida seitset 18. sajandist säilinud veskit, mida kasutati jahu tootmiseks veel 40 aastat tagasi. Neid valgeks värvitud veskeid leidub laialipuistatuna üle terve Bodrumi poolsaare.
 
Gundogan
Öeldakse, et Bodrumist 17 km kaugusel asuv Gundogan´i linn on alati lilledesse uppunud. Linna nimi tähendab päikesetõusu. See linn paelub külastajaid huvitavate kaljumoodustistega, mis usutakse olevat antiikse kiviloomaaia varemed, vaatamist väärib ka iidne kivikalmistu. Ajaloolased arvavad, et siin piirkonnas elanud inimesed olid väga osavad kiviraidurid. Nii et kui kivist moodustisi hoolega jälgida ja veidi kujutlusvõimet kasutada, võib tõepoolest näha erinevaid metsloomi. Linnakeses on säilinud ka antiikarhitektuuri ja iidseid puuviljaaedu. Gundogan´ist on võimalik võtta paat ja seilata merel koos delfiinide ja hüljestega. Teisel pool lahte asub Jänese saar, kus asuvad vana kreeka kirik ja 9. sajandisse dateeritud bütsantsi kloostri varemed. Kalastushuvilistele on siin suurepärased võimalused puhkuse veetmiseks õngega ja teistele lihtsalt meresügavusi uurides. Muuseas saab Gundoganis kohaliku köögiga tutvuda soodsama hinna eest kui kusagil mujal Bodrumi poolsaarel.
 
Zeki Muren`i muuseum
Türgi ühe armastatuima laulja viimasesse kodumajja on peale tema surma rajatud muuseum. Zeki Muren, keda jumaldati samaväärselt Elvis Presleyga, oli Türgi muusikamaastikul kahtlemata gigant. Selle suurepärase laulja ja helilooja maja muutmisel muuseumiks mängis olulist rolli Türgi kultuuriministeerium. Külastajad saavad siin näha laulja isiklikke asju nagu kostüümid ja jalanõud, mida ta kandis oma kontsertitel ja filmides. Üks tuba on täis vitriine, mida kaunistab lugematu hulk nii Türgis kui välismaal saadud auhindu. Kahekordse maja seintel ripuvad laulja joonistused ja maalid. Muuseum on suletud vaid esmaspäeviti.