Bulgaaria kuurordid

Kuldsete Liivade kuurort asub samanimelise rahvuspargi territooriumil, 18 kilomeetrit Varnast kirde suunas. Varna lennujaamast ligikaudu 25 minutit kestva bussisõidu järel satute lopsaka puhta looduse rüpes olevasse ja Sinilipuga pärjatud kuurortisse. Kuurorti maastikku ilmestavad tiheda metsaga kaetud mäed ja ligi 3,5 kilomeetri pikkune ning kohati kuni 100 meetri laiune peeneteralise liivaga kaetud rannatsoon. Kuurortis on hästi arenenud infrastruktuur ning 70 siinset hotelli suudavad Teile pakkuda piisavalt tegevusi meelelahutuslikult ja sportlikult mitmekülgseks puhkuseks.
Kuurorti puhtaveeline meri on valdavalt madala põhjaga ning suvine keskmine veetemperatuur küündib siin + 24 °C ja õhutemperatuur koguni + 27 °C.
Kuldsete Liivade kuurorti peamisteks vaatamisväärsusteks on Püha Ristija Johannese kabel, XIV sajandist pärinev Aladja kahetasandiline kaljuklooster ja siinsele piirkonnale tuntust toonud mineraalvee allikad. Kuldsed Liivad on ideaalne paik aktiivse puhkuse veetmiseks. Kuurorti spordikeskustes on võimalik kihutada kaatril, skuutril, veesuuskadel või „banaanil“, saab surfida, lennelda vesilohega, lustida liumägedel. Kuurorti kümnel tenniseväljakul toimuvad nii laste kui ka täiskasvanute tennisekoolid, on ratsabaas, korvpalliväljak, minigolfi väljak ning bowlingusaal. Kolme kaiga jahisadam rendib jahte ja korraldab ekskursioone merele.
Lastele pakub unustamatuid elamusi kuurortis tegutsev lõbustuspark, kus saab lustida kõikvõimalikel „mägedel“, hüpata batuudil, nautida lõbusõitu lasterongil, kihutada lastekartidel ja autodroomil, lasta vibuga märki ning osaleda veel paljudes teistes lustakates ettevõtmistes. Samuti on rahvuspargi territooriumil olemas „Aquapolis“ – „linn“, mis ühtekokku 40 000 ruutmeetril pakub nii suurtele kui väikestele külastajatele kõikmõeldavaid vesiseid vaatemänge.
Kogu hooaja kestel toimub kuurortis palju erinevaid meelelahutuslikke üritusi: paraadid, iludusvõistlused, turniirid, festivalid, spordivõistlused, esinevad tuntud estraadilauljad nii Bulgaariast kui ka raja tagant. Soovi korral on Teil võimalik külastada rahvuslikus stiilis restorane: Kosharite (Lambaaedik), Vodenitsata (Vesiveski), Starya Dib (Vana Tamm), Atlas ja Preslav.
Muu maailma köökide austajaile on pakkuda laia valikut Hiina, Araabia, India, Kreeka, Vene ja Skandinaavia kööki esindavatest restoranidest. Ööelu nautlejaile on avatud kasiino Punane Vähk, baar-varietee Astoria ja Vene Troika, ööklubid Mustlastabor ja Konek piknik, diskoteegid Bunkers, GoGoGirls jt.
Lõõgastuda ja jõuvarusid aitavad Teil taastada siinsed kümblus- ja fitness-keskused. Kümbluskeskuses kasutatakse taastavate protseduuride läbiviimisel ravimuda, kohalike mineraalvee allikate ja erinevate ravimtaimede tervendavat jõudu.

Albena on üks kaunimatest kuurordkompleksidest, kus kohalikud elanikud ei ela. See on väikene paradiis, kus meri ühineb liivaga ning selles kõiges peegeldub õnne päikesekiir.

Albena on üks üheksast Bulgaaria kuurortidest, mis on saanud „Sinise lipuga”, ökoloogiliselt puhaste randade eest.
Albena asub Bulgaaria Riviera põhjaosas, umbes 40 km kaugusel Varnast ja 10 km kaugusel Golden Sandsi kuurordist. Albena – see on soe meri, sport, meelelahutused, restoranid, baarid, peod, ilu- ja mineraalveeallikad!
Siin ei ole harjumuslikku linnamüra. Albenas kasutatakse loodussõbralikku ja eksootilist transporti – tõllad, faetonid, nelja rattaga jalgrattad, minirongid.

Albena on Musta mere kuurordikompleksrannikul kõrgkvaliteetsete hotellide ja erinevate meelelahutusvõimalustega. See on ideaalne koht puhkuseks nii täiskasvanutele kui ka lastele. Keskmine õhutemperatuur suvel on 23-28ºC, veetemperatuur – 23-25ºC.
Kuurordis on 43 hotelli (2-, 3-, 4-tärnilised), mis võimaldvad korraga majutada u. 15 000 turisti.

Albena sümboliks on Dobrudža hotell, kus on kõigi puhkajate jaoks avatud meditsiini- ja balneoloogiakeskuse uksed. Seal on võimalik nautida lõdvestavaid massaaže, mudavanne, basseini ning spordisaali. Arstid koostavad igale kliendile individuaalse raviprogrammi. Hotellis on ka Internet-klubi, mitu kauplust, kasiino, mänguautomaadid, juuksurid, maa-alused parklad, autorent, restoranid imehea rahvusliku toiduga, mitu baari, kohvik Panoraam, kus avaneb suurepärane võimalus Albena kauni panoraami imetlemiseks.
Albena on ka spordikuurort. Albena üheks spordisümboliks on ratsabaas koos ratsakooliga. On palju võimalusi, kuidas Albenas  oma vaba aega sportlikult veeta - võimalik on mängida korvpalli, võrkpalli, jalgpalli, tennist, saab aeroobikas käia, sõita jalgrattaga. Surfi, kaatrid, veesuusatamine, „banaanid”, alveeujumine, langevarjud, paraplaanid – kõik see on teie puhkuse jaoks!  Kuurordikeskuses saate poseerida vanaaegsetes riietes (retropildid) või lasta kunstnikul endast pilti joonistada ning osta ka suveniire. Samuti on teil võimalik lõbusalt aega veeta väikestes lõbustusparkides, kartodroomil, mängida minigolfi või bowlingut. Õhtul võite mõnusalt aega veeta diskol või ööklubis.

Albena – see on päikesepaistelised rannad ja kristalne meri. Siin leidub meelelahutust igale maitsele.

 

Päikese rand on suurim ja populaarseim kuurort Bulgaarias,mis asub Musta mere ranniku lõunapoolses osas. Päikese Rand asub vaid 35 km Burgase lennujaamast ja 95 km Varna lennujaamast. Kuurordi rand, mida ümbritseb poolringis laht, on pikkusega 8 km ja laius 60 m. Liiv on kuldset värvi, peen ja puhas, mis moodustab kohati luiteid. Puhkus Päikese Rannas on sobilik väikeste lastega peredele: sissepääs vette on kallakas, meri on rahulik, ilma suurte laineteta.
Tasane maastik on ümbritseud mäestikuharuga Stara Planina,mis koos imeilusa ilmaga loob täiusliku ja unikaalse mikrokliima Päikese Rannas. Keskmine temperatuur suvel on 28 kraadi, veetemperatuur 25 kraadi.
Päikese Rand on üks kõige kiiremini arenev kuurort Bulgaarias. Seal on ligi 100 hotelli. Luksuslikud 5 tärni hotellid on võimelised rahuldama ka kõige nõudlikuma maitse. 3-4 tärnide hotellid vastavad kõige moodsamatele standarditele. Õpilastele ja noortele, samuti ka neile, kes otsivad ökonoomset reisi Bulgaariasse, on olemas ka 2 tärni hotellid, mis pakuvad kõiki põhilisi teenuseid. Vahet pole, mida te ka ei valiks, viibimine Päikese Rannal on optimaalne nii hinna kui ka kvaliteedi suhtes. Põhitegevusala päeval ja öösel on kontsentreeritud Päikese Rannas. Arvukad vaatamisväärsused, poed, restoranid, baarid, ööklubid ja diskod meelitavad noori ligi ja ka neid, kes armastavad lärmakat ja lõbusat puhkust. Need, kes armastavad või lõuna osas, kust saab 10 minutiga jalgsi kesklinna.
Kuurordil on ka olemas veekeskus „Action“, mis on üks suuremaid Bulgaaria rannikul. Päikese Ranna puhkajate jaoks ekskursioonide lemmik sihtkoht on vanalinn Nessebar, asutatud enam kui 5000 aastat tagasi. See on kultuuri monument, mis on kaitstud UNESCO poolt ning jääb Päikese Rannast lõunasse vaid mõne km kaugusele.

St. Konstantin & Helena on esimene Bulgaaria Musta mereäärne kuurort. Ta lasub ilusas looduslikus piirkonnas. Kogu komplekson kaetud metsaga. Rannarajooni pikkus rohkem, kui 3,5 km.
Populaarsuse saavutas kuurort puhta mägise õhu ja mineraalveeallikate rohkuse tõttu. Kuurordis on mitu balneoloogilist kompleksi ning avatud basseine kuuma mineraalveega.
Kuurordis on: tenniseväljakud, mänguväljakud, jalgpalliväljak ning 40 kohta keskmise suurusega jahi jaoks. Kuurordis ka olemas 7 mineraalveeallikat mille sügavus on 1800-2050 m ning vee temperatuur 40-60 kraadi.
Rannad on avatud maist oktoobrini ning pakuvad turistidele huvitavaid võimalusi meelelahutamiseks, sellised nagu: veesuusatamine, surfamine, jetid.
Vahemaad St.Konstantin ja Elenast: Varna lennujaamast 17 km, Varna keskusest 8 km, Kuldse liivadest 8 km.