Costa del Sol - hea teada

Rannad: Torremolinoses ja Benalmadenas on 9 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. Sarnased rannad on ka Fuengirolas ja Marbellas. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-6  € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane.

Autorent: Hinnad algavad u 30 EUR/päev, 45 EUR/2 päeva, 65 EUR/3 päeva. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks. A-D-grupi autode rendi puhul on minimaalne nõutav vanus 21, E-L-grupi puhul on nõutav vanus vähemalt 23 aastat. Juhistaaži peab olema vähemalt 1 aasta. Autorenti on võimalik ette tellida Eestis. Täpsem info autorendi hindade ja tingimuste kohta meie koduleheküljelt ja büroost.

Ilm: Vahemereline, kuuma suve ja pehme talvega kliima.
Keskmine päevane temperatuur
aprill    mai    juuni    september    oktoober
21       23       28        28               23
Keskmine merevee temperatuur
17      19        22        21               19

Golf: Costa del Soli kutsutakse ka Costa del Golf’iks, sest kliima poolest sobib piirkond aastaringseks golfiharrastamiseks. Golfiväljakuid on piirkonnas rajatud juba aastakümneid. 50 heatasemelise väljaku hulgast leiab iga golfiharrastaja endale sobiva. Golf on Costa del Solis väga populaarne ala ning seetõttu soovitame väljakuajad ette broneerida. Täpsem info vt. www.golf-andalucia.net.

Transport:

Buss
Costa del Solis sõidavad linnadevahelised bussid portillod. Malaga ja Benalmadena Costa vahet liiguvad bussid ajavahemikus 05.30-02.30 paarikümneminutilise intervalliga. Malagast Marbellasse ja Esteponasse sõidavad bussid iga 30 min järel, nädalavahetustel ja pühade aegu võib intervall olla kuni kaks tundi. Lisaks sellele on igas linnas ka kohalikud bussid. Malaga bussijaam asub kesklinnas, raudteejaama kõrval. Bussipileti saab osta bussijuhilt. Bussipilet Torremolinosest Malagasse maksab u 1.45 eur, Fuengirolast ja Benalmadenast Malagasse u. 2.10 eur ja Torremolinosest Marbellasse u. 3.50 eur.

Takso
Väljaspool Malagat ei ole taksodel taksomeetrit. Enne taksosse istumist on soovitav taksojuhilt hinnakirja/ sõidu maksumust küsida. Öisel ajal ia takso tellimisel on tariif tavapärasest kõrgem. Torremolinose siseselt maksab taksosõit u 5-8 eur. Lennujaama saab taksoga Torremolinosest u 20 eur, Benalmadenast u 25 eur ning Fuengirolast u 35 eur eest. Vaba takso tunnete öisel ajal ära põleva rohelise tule järgi.

Rong
Rong sõidab iga poole tunni tagant Fuengirola ja Malaga vahet alates 06.45-22.30 tunnise intervalliga. Rongidele on kirjutatud Renfe. Rongipilet Malagast Fuengirolasse, Torremolinosesse ja Benalmadenaase maksab u. 1.60-3.50 eur.

Mobiiltelefonid: Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele hakkasid alates 30.augustist 2007 kehtima välismaal mobiiltelefoniga helistades Euroopa Liidu ühtsed tasud (Eurohind), mis langetavad välismaal helistamise kulusid.
Eurohind sätestab välismaal Euroopa Liidu riikidesse helistamise hinnaks 9.05 krooni ja vastuvõetava kõne minutihinnaks 4.43 krooni.

Viisa: Eesti kodanikule kuni 3 kuud viisavaba.
Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

Rohkem infot Schengeni viisaruumi kohta leiate:
http://www.vm.ee/est/kat_428/9155.html
http://www.vm.ee/est/kat_428/8997.html

Turvalisus: Hotellis on soovitav jätta väärtesemed, dokumendid ja raha seifi. Seifid on hotellides lisatasu eest.
Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides, rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ei ole soovitav isiklikke asju jätta.

Ööelu: On kõigis linnades koondunud peamiselt rannapromenaadi äärde ja jahisadamatesse.

Torremolinos: Calle Casablanca, Avda. Palma de Mallorca, Avda. Carlotta Alexandri, La Carihuela Marina.
Benalmadena: Plaza Sol&Mar, Puerto Marina jahisadamapiirkond, Tivoli, kasiino ja ööklubi Torrequebrada hotellis.
Fuengirola: ööelu on koondunud jahisadamasse ja  jalakäijate promenaadile, kus on mitmeid häid ööklubisid.
Marbella: vanalinn ja Puerto Banusi jahisadam, Nikki Beach ( http://www.nikkibeach.com/marbella/events.php) , kasiino hotellis Andalucia Plaza, Benabona ööklubi. Marbella parimate ööklubide hulka kuuluvad kindlasti Dreamer´s (http://www.dreamers-disco.com/pages/ ) ,  TIBU ( http://clubtibu.com/ ) ja glamuurne Olivia Valere ( http://www.oliviavalere.com/index_eng.html)  . Marbella on hinnatasemelt teistest kuurortidest märksa kallim.

Internetilingid:
www.visitcostadelsol.com - Costa del Soli turismiameti lk.
www.andalucia.com - info Andaluusia kohta
www.malagaweb.com/english/index.asp  - info Malaga maakonna kohta
www.benalmadena.com - info Benalmadena kohta
www.golf-andalucia.net- Andaluusia golfiföderatsiooni lk.

Vahemaad Malagast:
Torremolinos   12 km
Benalmadena  14 km
Fuengirola      30 km
Marbella         50 km
Nerja             52 km
Granada         129 km
Tarifa            160 km
Sevilla           212 km
Madriid          544 km