Dominikaani Vabariik - hea teada


Reisidokumendid ja riiki sisenemine:
Dominikaani Vabariiki sisenemisel on vajalik pass, mis peab kehtima 6 kuud maale saabumisest ja turistikaart. Lastel peab olema oma pass. Aurinkomatkade reisipaketi hinnas sisaldub turistikaardi hind ning saate selle Finnairi lennul meeskonna käest . Hoidke kaarti koos passiga , see tuleb esitada maale saabumisel.
Turistikaardiga saab riigis viibida 29 päeva. Kohalviibimist saab pikendada koha peal ( max 2 kuud ) tasudes 800 DOP (u. 21 USD).
Dominikaani Vabariigi suursaatkond asub Stockholmis.  

NB! Lend Puerto Platasse läbib USA õhuruumi. Ameerika Ühendriikide ohtutusameti  Transportation Security Administration (TSA) nõuetel peab iga reisija (ka alla 2 a laps ), kes läbib USA õhuruumi ,eelnevalt andma oma andmed: nimi ( nagu on kirjas passis ), sünniaeg ja sugu.
Andmed tuleb sisestada Finnairi kodulehe kaudu . Valida tuleb reisikorraldaja, lennufirma ref .nr ja perekonnanimi.  Andmed saab sisestada 30 päeva enne ja hiljemalt 4 päeva enne väljalendu.  Passiandmete sisestamine Dominikaani lennates ei ole oluline.
Andmete õigeagselt esitamata jätmine võib tuua kaasa lennule mitte lubamise. Reisikorraldaja ei kanna sellega seonduvaid kulusid. Lisainfot leiate  www.tsa.gov.

Oluline info teiste riikide kodanikele:
Kui te ei ole Eesti kodanik , palun kontrollige reisidokumentide ja viisa vajalikkust oma lähimast saatkonnast.

Apteek ja arstiabi:
Playa Dorada apteek asub Plaza ostukeskuses. Ravimeid saab tellida ka hotelli. Supermarketid ja hotellide kauplused müüvad lihtsamaid ravimeid ( peavalutablette vms). Riu hotellide territooriumil asuv apteek on avatud iga päev. Arstiabi saab ööpäevaringselt. Arsti saab tellida hotelli vastuvõtust või meie esindaja kaudu. Täpsustage enne , kas arst aktsepteerib teie tervisekindlustust. Maksta saab peesodes või USA dollarites ning paljud arstid võtavad vastu ka krediitkaarte. Tasudes visiidi eest ise, hoidke kindlasti tśekk alles, et see hiljem oma kindlustusfirmale esitada. Riu hotellis on oma arstikeskus, mis on avatud ööpäevaringselt. Puerto Platas on ka haigla : Centro Medico Bournigal -kliinik p. (+1 809) 586 2342. Sosuas teeb arst vajadusel hotellivisiite.

Liikumisraskustega reisijad:
Playa Dorada hotellid ja Riu-hotellid sobivad hästi, kuna teed on sillutatud ja ei ole suuri kõrguseerinevusi. Puerto Platas on kõnniteed halvas seisukorras ja liiklus on elav. Ratastooliga ei ole ekskursioondel osalemine võimalik , bussid on kitsad ja kõrgete astmetega.

Krediitkaardid ja valuutavahetus:
Visa, MasterCard, Diners ja American Express on kasutusel. Osades kauplustes saab maksta ka Visa Electroni ja Maestro kaardiga. Puerto Platas , Playa Doradas ja Sosuas asuvatest Banco del Progresso automaatidest saab raha võtta Visa, Visa Electroni, MasterCardi, Maestro ja American Expressiga. Cirrus-märgiga ATM- idest saab raha ka Diners kaardiga. Banco Popular automaadist saab sularaha võtta Visa Electroni ja Maestroga. Banco de Reservast Dinersi ja Maestro kaardiga.Pangad asuvad Puerto Plata keskpargi lähedal, Playa Dorada ostukeskuses ja Sosua keskuses. Raha saab vahetada ka hotellides

Restoranid ja meelelahutus:
Playa Dorada parimad restoranid on hotellides. Enamik restorane pakub rahvusvahelist kööki. Kariibi köögis kasutatakse enamasti riisi, ube, kana, liha ja eksootilisi puuvilju. Toit on kergelt vürtsine. Rahvusjoogiks on kohalik , soodsa hinnaga rumm. Playa Doradas on kaks kasiinot ja ööklubid. Kohalikele on rütmikas merengue lausa elustiiliks.Ka hotellid korraldavad merengue -tunde. Sosua parimad restoranid asuvad keskuses. Sealt leiab ka hamburgeri - ja pitsabaare. Sosuas on kasiino ja mitmeid baare ja ööklubisid, kus mängitakse nii kohalikku kui rahvusvahelist muusikat.

Rannad:
Sosua rand on kitsas selge veega lahesopp, kus on head snorkeldamisvõimalused.Playa Doradas on pikk liivarand. Hotellide rannaalal on rannatoolid, restoran ja erinevad veespordivõimalused. Renditakse skuutreid, vesijalgrattaid ja veesuuski. Riu Merengue ja Riu Bachata hotellides on privaatrand hotellkülastajatele. Enamik randadest on peene liivaga ja lähevad aeglaselt sügavaks. Ujumisel peab olema ettevaatlik, kuna seal leidub ka merisiile. Tuulise ilmaga võib olla ka meduuse. Avalikes randades näitavad ookeani hoovuste tugevust lipud.

Sisseostud:
Populaarsemateks sisseostudeks on larimarist ehted, maalid, puust nikerdused, merevaik, keraamika, kohalikud sigarid, rumm ja kohv. Playa Doradas on kahekorruseline Plaza ostukeskus, kus on apteek, minimarket, suveniirikauplused, ehtepood ja kohvikud-restoranid. Riu hotelli kõrval olevates kauplustes müüakse jalanõusid, postkaarte, kohvi ja rummi. Kaubatänaval saab osta rõivaid, ehteid ja suveniire.
Puerto Platas on tagasihoidlik kaubamaja Casa Nelson ja La Sirena keskus. Keskpargi lähedal on rõiva -ja kingakauplusi.
Sosuas turultänavalt  saab osta ehteid, safarimütse , tuulekellasid ja plaate.
 
Rahvaarv ja vahemaad:
Puerto Plata u 180 000 elanikku
Sosua u 8 000 elanikku

Vahemaad Puerto Platast:
Playa Dorada 6 km
Bahia Maimon (Riu Merengue) 10 km
Sosua 28 km
Cabarete 40 km
Rio San Juan 88 km
Santo Domingo 215 km
Samana, Las Terrenas 230 km
Punta Cana 456 km

Vahemaad Playa Doradast:
Bahia Maimon 15 km
Sosua 23 km
Samana (Las Terrenas) 224 km

Vahemaad Sosuast:
Bahia Maimon 38 km
Samana (Las Terrenas) 200 km