Dubai - huvitavad kohad

Iidne Ühendemiraatide ajalugu kajastub arvukates arheoloogiamälestistes AÜE territooriumil. Samuti on AÜE’s palju kaasaegse Araabia arhitektuuri mälestisi. Kuulus Jumeirah Mosque Dubais - ilus ja grandioosne ehitis, mis on austusavaldus kaasaegsele islami arhitektuurile. Peamine vaatamisväärsus – on Ühendemiraadid ise: elu ime, mis võimaldab inimestel eksisteerida kõrbe serval, mis võtab alguse just väljaspool linna ja ulatub mereni.

Vaga ilus on Fujairah’i ookeani rannik.

Kõige maalilisem Hatta linnuse kivine ümbrus, kahe tunni autosõidu kaugusel Dubaist, Al Ain ja Al Buraimi oaasis.

AÜE’s talvel leiavad peavarju rändlinnud Siberist ja Kesk-Aasiast ning siin on vahepeatus neile, kes lendavad edasi. Rändlindude ülelennu jälgimiseks AÜE’s tingimused on lihtsalt suurepärased ja ei oma konkurentsi.

Dubai – Siin on kõige arenenud turismi tööstus: lõbustuspark, veepark, kaks uisuliuvalja, loomaaed (parim Lõhis-Idas), mitmed muuseumid (mis Araabia maades on haruldased). Soovitame külastada ajaloolist Dubai Muuseumi, võtta reis helikopteriga üle linna ning muidugi külastada suurimat kaubanuskeskust.

Sharjah – Linnas on massiliselt vaatamisväärsusi: Sheikhi Palace, mošee, mille kinkis riigile Saudi Araabia kuningas; uks maailma kõrgeim purskkaev, mis sümboliseerib naftaoja ja Jazeera Park. Eriti uudishimulikud võivad jälgida iga neljapäev avalikku hukkamist.

Ras Al Khaimah - Iidsetel aegadel see linn kandis nime „ Julfar“ ja oli kuulus oma piraatide ja meremeestega. Piraadid röövisid kõiki mööda minevaid laevu, aga meremehed purjetasid puidust paatidel – „Dow " kaugetele maadele. Moned paadid mahutasid kuni 400 inimest ja jõudsid isegi Hiina kaldani. Peamiseks linna vaatamisväärsuseks on mineraalvee allikas „Masaf“ ja tehas, mis varustab veega kõiki seitset Emiraati.

Abu Dhabi - Ühendemiraatide „aed linn“. Emiraadi piiril, Omaani lähedal on Al Ain oaasis, kus asub arheoloogiamuuseum ja arheoloogiline aed Healy. Linnas asub ka suur loomaaed. Kuid ennekõige Al-Ai on kuulus tänu oma loomadeturule.

Fujairah on säilitanud vanima ajaloolise monumendi - mošee „Bediya", mis oli ehitatud kuus sajandit tagasi.

Umm Al Quwain on tuntud oma suure veepargiga, mis asub emiraatide territooriumil.