Eilat

Eilat on Iisraeli lõunapoolseim punkt. Seal on kõik, mida vajame suurepäraseks puhkuseks: kristallselge vesi, elavad rannad, rannabaarid ja restoranid, erinevad veespordivõimalused, kõrgetasemelised hotellid, lummav veealune maailm korallrahuga, kõrbeteed, kaamelimatkad ning delfiinidega ujumine. Punased mäed ääristamas kristalset Punast merd, moodustavad uskumatult kauni vaate. Eilatis saab seda kõike nautida aastaringselt.

Polulaarseim meelelahutus Eilatis, mis meelitab turiste kohale üle kogu maailma, on sukeldumine Punases meres. Korallrahu, mis asub Aquaba lahes on üks kaunim ja rikkumatum maailmas. Seal saab näha uskumatute värvidega koralle ning värvilisi kalu.

Rikkalike meelelahutusvõimaluste tõttu on Eilat elav ja kihav kuurort. Selle pikk ja maaliline promenaad on alati täis nii kohalikke kui ka välisturiste. Seal tegutseb palju baare, restorane ja ööklubisid ning korraldatakse pidusid kuulsate diskoritega.

Eilati randades saab veeta aega juba alates varahommikust. Rannad jagunevad kahe peamise piirkonna vahel: põhjaranniku rannad ja korallrannad. Põhjaranniku rannad asuvad peamises hotellide piirkonnas ja seal on rohkelt elava muusikaga baare, snäkibaare ning veelõbustusi. Korallrannad asuvad Eilati lõunaosas. See on koht rahuliku puhkuse ja korallide nautijatele. Seal võib kohata arvukalt ka surfifänne ja süvaveesukeldujad.

Eilat on käibemaksuvaba piirkond, mistõttu on koht ka sisseostude tegijate seas populaarne. Seal on palju ostukeskusi, kus on võimalik osta eriti soodsate hindadega kõrgekvaliteetseid tooteid.

Tänu oma geograafilisele asendile pakub Eilat suurepäraseid võimalusi lähedal asuvate kuulsate kohtade külastamiseks: Taba Egiptuses, Surnumeri, Tel Aviv, Petra ja Jeruusalemm.

Korallrahu
Eilati korallrahu asub Punase mere põhjapooses osas. Korallrahu, mis laiub 4500 km, on maailma kõige põhjapoolsem. Selge ja soe vesi moodustavad suurepärased tingimused korallide jaoks. See korallrahu on elukohaks suurele hulgale värvilistele troopilistele kaladele, seal on rohkelt delfiine, haisid, isegi manaatisid ja vaalu. Iisraeli kõige rikkalikum vee-elu on Korallranna Loodusreservis (Coral Beach Nature Reserve), mis asub 8 km lõunas, Taba poole .
 
Miks Eilat?

• Iisraeli lõunatipus, Aqaba lahe rannikul tunnevad end mõnusalt nii aktiivse kui ka rannapuhkuse nautijad. Iidses kuningas Saalomoni sadamalinnas paikneb nüüd nooruslik ja mitmekesiste võimalustega kuurortlinn. Võid valida hotelli keskuses, rannapromenaadi ääres või lausa korallrifi ääres paiknevas Coral Beachi hotellipiirkonnas. Eilati soe kliima ning puhas ja ka talvisel ajal soe merevesi ootavad sind.
• Eilatis on mitmekülgsed harrastusvõimalused. Kirka veega värviliste korallide ja kaladega Punane meri on sukeldujate soovunelm. Snorkeldades või sukeldudes avaneb sulle silmipimestav veealune maailm. Punase mere korallimaailma saad nautida ka ise vette minemata - näiteks klaaspõhjaga paadis või veealuses observatooriumis.  Soodsad tuuled pakuvad elamusi ka surfaritele ja purjetajatele. Märgistatud matkarajad viivad sind Negevi kõrbe Vana Testamendi aegsetele maastikele. Üle poole kogu Iisraeli pinnast hõlmavas kõrbes võib rännata džiibi või jalgrattaga, kaamli seljas või  jalgsi matkates.
• Kui Iisraeli lapsed Moosese juhtimisel Egiptuse orjaikkest Tõotatud Maale teele asusid, siis kõndisid nad kõrbes tõenäoliselt Eilati lähedal. Eilatit ja 40 km sellest põhjas paiknevat Yotva oaasi mainitakse ka Piiblis. Taaveti poeg Saalomon kaevandas Eilati lähistel paiknevas Timnas vaske.
• Suurepärasest ekskursioonivalikust leiad Püha Linna Jeruusalemma, mis on kultuslik lausa kolmele suurele maailmareligioonile - juutidele, kristlastele ja moslemitele; Surnumere ja roosa Petra kaljulinna.
• Loodusssõprade jaoks pakub Eilat põnevust miljonite rändlindude tõttu – Iisraeli ja Jordaania aladel talvitub üle 400 erineva linnuliigi.
• Eilati restoranides on esindatud eri maade rahvusköögid, hotellides pakutakse juudi koššer-köögi hõrgutisi. Eilati ööelu hoogustub nädalavahetust veetma tulnud iisraellaste saabudes veelgi.

Plussid:
+  Puhas, alati vähemalt +20-kraadine merevesi
+  Punase mere värvikirev veealune maailm ja suurepärased sukeldumisvõimalused
+  Nooruslik kuurortlinn
+  Põnevad ekskursioonid
+  Puhas ümbrus

Miinused:
- Talvel võib tihti esineda tuuliseid ilmu
- Suur päevase ja öise temperatuuri vahe
- Suhteliselt kõrge hinnatase


Vahemaad Eilatist:
Jordaania piir:  3 km
Taba (Egiptuse piir): 8 km
Surnumeri:  200 km
Jeruusalemm:  320 km
Tel Aviv:  345 km