Eilat - huvitavad kohad

Surnumeri

Surnumeri on 60 km pikk ja 17 km lai kontinentaalne järv 400 m merepinnast allapoole, see laiub Jordani oru madalamas osas, pikki Juuda mägesid läänes ja Moabi mägesid idas. Surnumeres on enim mineraale ja soolasid kui üheski teises veekogus terves maailmas. Surnumere kõrval on 13 km pikkune puhtast soolast Soodomi mägi. Seal on mitmeid koopaid, kus ripuvad uskumatute kujudega soolast moodustised. Surnumere vasakul rannikul on Mezad, koht, kus siiani seisab kalju otsas kuningas Herodotose palee – sinna rajati maailma esimesed tervisekeskused. Tänapäeval on surnumere piirkond kuulus oma terviseprotseduuride poolest, rannikule on ehitatud mitmeid tervisekeskuseid.

Kings City

2005. a suvel avatud piibliteemaline park Eilatis, mis on ehitatud kuningapalee stiilis ning hõlmab 3700 m2. Palee jaguneb neljaks temaatiliseks osaks- kinosaal, kus näidatakse Egiptuse vaaraode ajastust rääkivat 4-D filmi; kuningas Saalomonile pühendatud tarkuse ja illusioonide koobas (labürindid, optilised silmamoondused jpm); piiblikoobas (põnev reis maa-alustesse kuningas Saalomoni kaevandustesse, mille seinaorvades võib imetleda pilte kuulsatest piiblistseenidest) ning kuningas Saalomoni kosed (kütkestav paadisõit  läbi seitsme koopa, milledest igaüks kujutab üht Saalomoni eluetappi. Sõit lõppeb Saalomoni järve ääres). Lisaks on siin veel 20 m kõrgused ja 50 m pikkused läbipaistvad torud liulaskmiseks (lastele alates pikkusest 110 m). Pilet täiskasvanuile 118 NIS, lastele (4-13 a) ning pensionäridele 95 NIS. Vt: www.kingscity.co.il.

Veealune observatoorium

Underwater Observatory Marin Park paikneb keskusest 8 km kaugusel ning pakub võimalust tutvuda Punase mere unikaalse veealuse maailmaga. Pargis on 2 veealust observatooriumi (u 6 m sügavusel merepinnast), korallrifi ja värviliste kaladega gigantne akvaarium (sisaldab 360 000 l merevett), hai-, rai- ja kilpkonnabasseinid. Kindlatel kellaaegadel on võimalik näha haide jt kalade toitmist. Pilet 79 NIS, lapsed (3-16) 69 NIS. Lisatasu eest (10 NIS) okenaariumis näidatav film veealusest maailmast, 20-minutiline sõit klaaspõhjaga paadis 35 NIS, lapsed 29 NIS. www.coralworld.com/eilat/eng/.

Delfiinirif

Dolphin Reef on väike ja Eilati varjulisim rannaala keskusest u 4 km kaugusel. Delfiinide vaatlemiseks on mere ääres spetsiaalsed vaiadele ehitatud platvormid. Võimalik lõõgastuda kolmes kesk troopilist aeda paiknevas soojendusega basseinis- üks mageda, teine mereveega ning kolmanda basseini ülisoolane vesi võimaldab lausa liikumatult veepinnal hõljuda(lisatasu). Snorkeldamine ja sukeldumine koos delfiinidega ettetellimisel lisatasu eest. NB! Delfiinidega sukeldumise ja snorgeldamise ettetellimine käib personaalselt krediitkaardi garantii kaudu läbi www.dolphinreef.co.ilkodulehe! Antud teenust ei saa ette tellida läbi meie esindaja kohapeal. Rannas on  ka restoran, suveniirikauplus ja sukeldumiskeskus. Pilet 64 NIS, lastele (5-15 a) 44 NIS. Vt: www.dolphinreef.co.il.


Tel Aviv – pärandi pärl

Tel Aviv on linn, mis asetseb suurepärase Vahemere rannikul. See on Iisraeli suurim linn ja tähtsaim kaubanduse keskus. Tel Aviv on alati kiirustav ja mitte kunagi magav metropol, mis erutab ja lummab külastajaid oma energia ja rohkete meelelahutusvõimalustega. UNESCO nimetas Tel Avivi “valgeks linnaks”, kuna 1909. aastal rajati see valge liiva düünidele, põhjapoole kunagisest kuulsast Jaffa sadamast. See linn on tuntud mitmete ürituste, sagedate muusika- ja kunstifestivalide, kaubanduskeskuste, eksootiliste turgude, peatumatu ööelu, imeliste liivaste randade ning kõikvõimalike maailmaköökidega restoranide poolest. Suurepärane kohvikuid ja restorane tulvil randadega promenaad jookseb mööda mererannikut. Nädalavahetustel on rannad rahvastatud surfiarmastajate poolest.

Tel Aviv on Iisraeli kultuurileskus, mis on rikas erinevaid žanre esindavate muuseumite, kunstigaleriide, teatrite ja kontserdihoonete poolest. Naabruses asuv muistne Jaffa sadam on täielik kontrast modernsele Tel Avivile. Mõneminutise jalutuskäigu jooksul leiad ennast keskaegses keskkonnas. See on nagu värav muistsesse iisraeli kultuuri. Isegi tänapäeval uitades vanadel sadamalinna tänavatel tunneb veel selle perioodi vaimu ja hõngu. Mitmed paadid selles sadamas pakuvad turistidele linnaekskursioone. Tel Avivil on kaks sadamakaid, mis võtavad vastu jahte ja laevu. Need pakuvad samuti jahisõidu- ja sukeldusmisteenuseid. Peamine kai asub hotelli- ja turistipiirkonnas, Atarim’i (Namir’i) väljaku kõrval. Teine kai on Jaffa sadamas.

Unikaalsed omadused, mis muudavad Surnumere haruldaseks

• Miinus 400 m – Maailma madalaim punkt, mis asetseb 400 m allapoole merepinda.
• Päike – Päike, mis paistab 330 päeva aastas, läbib enne päevitajate nahale jõudmist mitmeid atmosfääri filtreid, niiet päikesepõletuse oht on vähenenud miinimumini.
• Õhk – Äärmiselt kuiv tolmuta värske ja reostamata õhk sobib ideaalselt bronhiiti põdevatele reisijatele ning toimib suurepärase päikesefiltrina.
• Vesi ja allikad – Surnumeri on ainus järv maailmas, kus pole võimalik uppuda. Tänu suurele soolasisalduse hulbib inimese keha pinnal. Seal näeb turiste üle maailma, kes tunde lihtsalt hulbivad vee pinnal, raamat käes. Kosmeetilistel ning ravivatel protseduuridel ja tuntud Surnumere kosmeetika valmistamisel kasutatakse veel ka suurt hulka erinevaid mineraalallikaid. See näo- ja kehahoolduskosmeetika imendub kergesti nahka, omab pehmendavat, siluvat ja noorendavat efekti ning sobib kõikide nahatüüpidega.
• Muda– Need kuulsad tervendavad mudaprotseduurid parandavad vereringet, lõdvestavad lihaseid ja aju, muudavad naha elastsemaks ning värskemaks ja vabastavad liigeseprobleemidest.


Timna looduskaitseala

25 km Eilatist põhjas paikneval imeilusal kõrbemaastikul paiknevad maailma vanimad vasekaevandused, mis pärinevad ajast 6000 a tagasi. Timna järve ääres on tegevust nii suurtele kui väikestele. Saab sõita kaamliga või järvel pedaalipaadiga. Lastele on mänguala. Pilet 69 NIS, lapsed 59 NIS. Vt: www.timna-park.co.il.

Hai Bar loomakaitseala

paikneb u 40 km Eilatist põhjas, Yotvata kibutsi lähedal. Tänu piirkonnas enimlevinud puule akaatsiale, on kaitseala aastaringselt roheline ning akaatsiapuu lehed, õied ja viljad on siinsetele loomadele oluliseks toiduallikaks. Kaitsealal saab liigelda rendiautoga ning selles osas, kus loomad-linnud on puurides ka jalgsi. Siin elutseb mitmeid haruldaseks muutunud loomaliike: onager (pruun Aasia metseesel), Aafrika metseesel, Araabia ehk valge orüks (taimetoiduline antiloop) ning kaks praktiliselt väljasurnud liiki, mida tänapäeval vabas looduses enam ei esine - mõõksarv-orüks (antiloop) ja addaks (veislane). Hulgaliselt on kaitsealal jaanalinde. Kiskjate sektsioonis on 3 sugukonna esindajad: koerlased, kaslased ja hüäänid. Hai Baris on ka sisalikke, kõrbemadusid, närilisi, röövlinde jpt loomi-linde. Kaitsealal on ka kõrbeloomade kasvatus- ja uurimiskeskus. Pilet 39 NIS, lapsed 23 NIS. http://redseadesert.com/html/060haibar.html.

Matkamine:
Linna ümbritseval kõrbealal on mitmeid märgistatud matkaradu, mis saavad alguse Coral Beachi tagant. 40 km Eilatist põhja pool Yotvata lähistel paiknev Red Sea Desert Information Center organiseerib kõrberetki ning annab matkade kohta informatsiooni.

Veesport:
Eilat on suurepärane sihtkoht nii algajale kui ka kogenud sukeldujale. Parim koht sukeldumiseks on Coral Beach. Korallriffidel on muidugi põnev ka snorkeldada. Eilatis saab tegeleda näiteks ka surfamise, kitesurfi ja veesuusatamisega. North Beachile on hotellipiirkonnast võimalik jalgsi minna, 6 km kaugusel paiknevale Coral Beachile ehk Korallrannale aga bussiga ( u 6,70 NIS) või taksoga (u 30 NIS). North Beachi Marina Yaht korraldab purjetamisretki.