Gran Canaria - huvitavad kohad

Vee- ja teemapargid
Aqua Sur Maspalomas Saare suurim veepark asub Palmitos Pargi läheduses. Ligi 40 huvitavat atraktsiooni ning liugrada. Veepargis on restoranid, baarid ning kauplused. Pilet 22 eur, lastele 15.50 eur (juuli 2012). http://www.aqualand.es/grancanaria/


Kaamelisafari Maspalomase liivadüünides võib ratsutada kaamelitega iga päev. Ratsaretk kestab umbes 30min. Pilet u 12 eur, lastele u 8 eur.

Mundo Aborigen Reproduktsioon saare pärismaalaste guantshide elu-olust ja käsitöökunstist koos elusuuruses koduloomade ja inimeste kujudega. Lisaks on seal botaanikaaed kohaliku taimestikuga, suveniiripood ja väike arheoloogiamuuseum. Asub Fataga maantee 6 km. Pilet u 10 eur, alla 12-a lastele tasuta.
Sioux City Piisonid, lehmad, vibudega indiaanlased, hobustel mööda kihutavad kauboid, pangaröövlid ja metsiku lääne stiilis saloonid viivad teid tagasi metsiku lääne aegadesse. Etendatakse mitmeid erinevaid showsid. Reedeti toimub grillipidu Wild West Night kantrimuusika ja tantsuga. Park asub Canon del Aguilas, San Agustinis. Pilet 18 eur, lastele u 12 eur. http://www.siouxcity.es

Looduspargid
Palmitos Park Kahtlemata üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Gran Canarial 9 km kaugusel Maspalomasest. Park asub 200 000 m2 suurusel alal. Seal on loendamatul hulgal kaktuseid, rohkem kui tuhat palmi ning enam kui 200 liiki eksootilisi linde. Palmitoses on ka akvaarium, liblika- ja orhideemaja. Huvitavat vaatemängu pakuvad dresseeritud papagoid, kelle showsid korraldatakse mitu korda päevas. Palmitos Park asub kümmekond kilomeetrit Maspalomasest põhja poole. Pilet u 28.50 eur, lastele 21 eur.
Kaktuste Park ehk Cactualdea Park Botaanikaaed, kus leidub kümneid Kanaari saartel kasvavaid kaktuseliike, palme ja teisi troopilisi taimi. Park asub saare lääneosas Aldea de San Nicolas. Pilet  u 6 eur.
Botaanikaaed Viera y Clavijo ehk Jardin Canario Viera y Clavijo 27 hektarit hõlmav botaanikaaed on suurim omataoline kogu Hispaanias. Aed on pühendatud Kanaari saarte ainulaadsele endeemilisele taimestikule, muuhulgas leiate siit kaktuste kollektsiooni ja kanaari palmipuu (Phoenix canariensis), mis kasvab maailmas ainult Kanaari saartel. Botaanikaaed asub 7 km kaugusel Las Palmase kesklinnast. Tasuta sissepääs.
Parque de Cocodrilos ehk Krokodillipark Suur loomaaed, kus lisaks tuhandetele krokodillidele võib leida erinevaid roomajaid ning eksootilisi loomi ja linde. Iga tunni aja tagant toimuvad krokodillide ja papagoide showd. Asub Aguimesi linnas, u 20 km kaugusel Playa del Inglesist lennujaama suunas. Avatud pühapäevast reedeni. Pilet u 10 eur, lastele u 7 eur.

Huvitavad paigad saarel
San Bartolomé de Tirajana Küla saare keskosas on "peidus" hiiglasuures vulkaanikraatris ning sinna pääseb ainult mööda kitsast mägiteed. Siin lähedal asuvad saare kõrgeimad mäetipud.
Bandama kraater (Caldera de Bandama) Saare kirdeosas La Atalaya küla lähedal asuv kraater on üks muljetavaldavamaid loodusnähtusi.  574 m kõrgusel merepinnast paikneva kraatri läbimõõt ülemises osas on u 1200 m ning sügavus 220 m.
Arucas Arucas saare põhjaosas on kenade parkidega hästi hoolitsetud vana linn. Siin asuvad ka saare suurimad banaaniistandused. Vaatamisväärsuseks on gooti stiilis San Juani kirik ning küla läheduses asuv La Montana de Arucase nimeline vulkaanikoonus.
Telde Saare idarannikul asuv Telde on suuruselt teine linn Gran Canarial ning oli kunagi ka saare põlisasukate guatšide pealinn. Teldes on säilinud vanimad ja parimad näited Kanaaride arhitektuurist - San Juani ja San Francisco linnajaod. Linnakese pärlid on 15.saj pärit San Juan Batista kirik ja 16.sajandist peaaegu originaalkujul säilinud San Francisco linnaosa.
Teror Teror'i küla asub saare põhjaosas 575 meetri kõrgusel merepinnast. Mägedest ümbritsetud külas on palju ilusaid koloniaalstiilis maju. Külas asub Gran Canaria kauneim ja tähtsaim kirik, Nuestra Senora del Pino, mis on ehitatud saare samanimelise kaitsepühaku auks.
Puerto Rico Lõunaranniku moodne turismikeskus paljude sportimisvõimalustega (keegel, ratsutamine, tennis, veespordialad jne). Siin asub ka suur jahisadam.


Puerto Mogan Maaliline org lõunarannikul, kus kasvavad troopilised puuviljad. Mere äärde on kaasajal rajatud moodne ja piltpostkaardilikult kaunis jahisadam.
Ingenio Saare kaguosas on üks Gran Canaria vanimaid külasid ning kunagine suhkruroo kasvatamise keskus. Tänapäeval on see piirkond tuntud kauni käsitöö, eriti tikandite poolest. Siin asub Kanaaride käsitöömuuseum.

Sport ja harrastused
Golf Tänu sobivale kliimale on golf saarel populaarne ning väljakute tase hea. Gran Canarial on 6 heatasemelist väljakut, Real Club de Golf de Las Palmas on saarestiku eksklusiivseim klubi, asub Las Palmases. El Cortijo Club de Campo klubi asub 6 km Las Palmasest, 18-rajaline väljak, 72 par. Maspalomases asub Campo de Golf Maspalomas, 18-rajaline väljak, par 73 ja pikkus 6216 m. Salobre Golf & Resort on vastavatud väljak Maspalomase lähedal, par 71, 18 rada.

Kalasport Gran Canariat ümbritsevad veed om äärmiselt kalarikkad. Püütakse nt kaheksajalga, merelatikat, meriärna, hai-. mõõk- ja tuunikala. Suurim valik kalaretk väljub Puerto Mogani sadamast.

Kardisõit Hispaania suurim kardirada asub Tarajalillo lennuklubi vastas Bahia Felizis. Raja pikkus on 1650m, väikelastele on olemas ka minivormelirada.

Langevarjuhüppeid saab sooritada Maspalomase düünides, sest siinsed liivaluited sobivad ülihästi pehmeks maandumiseks. Langevarjuhüpete kursusi korraldab Maspalomases asuv Aeroclub.

Purjelauasõit Kanaaridel on purjelauasõiduks väga soodsad ilmastikuolud. Algajatele korraldatakse kursusi Las Burrase, Bahia Felizi, El Inglesi, El Aguila randades. Suurim purjelauakeskus Club Mistral asub Playa del Tarajalillo rannas. Orienteeruv purjelaua rent 6 tunniks al 85 eur. Laenutada saab ka kajakke ja lainelaudu.

Sukeldumine Atlandi ookean on oma kütkestava floora ja mitmekesise faunaga hea paik sukeldumiseks. Parimad sukeldumiskohad on Puerto Ricos, Arinaga merepargis ja Moganis. San Agustinis on sukeldumiskeskus Nautico (hotellis Interclub Atlantico). Sealt korraldatakse transfeer sadamasse ja laevasõit sukeldumiskohtadesse. Soovijatele võimaldatakse kursusi ja laenutatakse vajalikku varustust.