Hurghada - huvitavad kohad

Kauplemist tuleb vaadata kui mängu, mille peamine reegel on mitte näidata suurt huvi teile silma hakanud kauba vastu ning pakkuda väiksemat hinda kui müüja küsib. Mine snorgeldama või sukelduma. Vesi on Punases meres väga selge – veepinnal ujudes näeb suurepäraselt koralle ja kalu.
Vesipiipu on kombeks suitsetada õhtuhämaruses sealjuures aeglaselt ja rahulikult poliitikast, perest või naistest juteldes. Vesipiipu enda rahvuslikuks aardeks pidavad araablased lasevad seda suitsetada ka naistel ja lastel. Egiptuses tasub proovida puruteed, karkade teed ja värskelt pressitud mahla (mango, guajaavi, sidruni). Kõrbereisist võib saada sinu elu meeldejäävaim kogemus.

Luksor: Luksor, kunagine iidsete egiptlaste pealinn Teeba, on tänapäeval kaasaegne u 400 000 elanikuga linn. Kuid mitte asjata ei kutsuta linna maailma suurimaks vabaõhumuuseumiks. Luksor oma arvukate vaatamisväärsustega on üks Egiptuse tähtsamaid turismiobjekte. Linna ümbritsevad Luksori ja Karnaki templid, Kuningate Org, Hatsepsuti tempel ja palju muid ajaloolisi mälestusmärke. Karnaki templid on püramiidide järel Egiptuse enimkülastatud vaatamisväärsuseks. Karnak oli iidsetel aegadel usu, teaduse ja majanduselu keskpunktiks. Karnaki võimsate müüride vahel paiknes arvukalt pühamuid, pühasid järvi, sammasväljakuid ja majandushooneid. Templi kõrgajal tegutses siin üle 10000 preestri. Kuigi ajahammas on müüre pisut lagundanud, võib siin ikkagi tajuda möödunud aegade hiilgust. Niiluse jõe vasakul kaldal paiknev Kuningate org on peaaegu kõikide 18. – 20. dünastia (1570 – 1070 eKr.) vaaraode, preestrite ja ülikute matmispaigaks. Orust on leitud 63 hauakambrit, kuulsam neist on Tutanhamoni oma, mis ühena vähestest jäi antiikajal rüüstamata. Tutanhamoni hauakambri avastas 1922. aastal briti arheoloog Howard Carter. Kuningate oru lähedal asub Hatsepsuti tempel, mis on püstitatud Egiptuse esimesele naissoost vaaraole.

Kairo: Egiptuse pealinnas, Aafrika suurimas linnas Kairos segunevad omavahel idamaine ja läänelik eluviis. Kairo ja Egiptuse tähtsaimad vaatamisväärsused on kindlasti Giza püramiidid. Kõige vanem on Cheopsi püramiid, mis algselt oli 147m kõrgune. Läheduses on veel teisigi, väiksemaid püramiide ning kuulus inimese pea ja lõvi kehaga sfinks. Õhtuti toimub Giza püramiidide juures võimas laser- ja valgusetendus. Kairos viibides tuleks kindlasti külastada ka Egiptuse Muuseumi. Siin paikneb Vana Egiptuse aarete kõige rikkalikum kollektsioon. Tõmbenumbriks on vaarao Tutanhamoni hauakambrist leitud aarete ekspositsioon. Sissepääs kuninglike muumiate ruumidesse on lisatasu eest. Pildistamine ja filmimine on lubatud samuti ainult lisatasu eest. Külastada tasub basaari, kus jagub idamaist eksootikat – vürtside ja eksootiliste parfüümide magusad aroomid, valjuhäälne ja kohustuslik kauplemine iga ostu sooritamisel, kõrvuti pakutakse nii originaalkaupa kui võltsinguid – kõik see kuulub Egiptuse turu juurde.
 
Hurghada tähtsamaks vaatamisväärsuseks on Punase mere värvikirev veealune maailm. Korraldatakse erinevaid mereretki, sukeldumis- ja snorkeldamisreise. Veealuse maailmaga saab tutvuda ka ise vette minemata, kas klaaspõhjaga paadi või allveelaeva pardalt. El Daharis on väike akvaarium, mis on avatud iga päev 9-22. Pilet maksab 15 EGP, 4-5 a lastele 7,50 EGP, alla 4 a lapsed tasuta. Pildistamine maksab 5 EGP ja filmimine 15 EGP.

Veepark Titanic: u 1 km kaugusel Sakkalast lõuna pool paiknev veepark, kus on eraldi basseiniala nii väikestele lastele kui ka erinevaid liumägesid ja atraktsioone suurematele. Veepark on avatud kella 10-st hommikul kuni päikeseloojanguni. Pilet täiskasvanule u 23 eur ja lastele lastele 6-11 a 12 eur.

Veepark Sindbad: Veepark on avatud kella 10-st päikeseloojanguni. Pileti hind täiskasvanule u 24 eur ja lastele 4-15 a 12 eur. Pileti hinnas sisalduvad liumäed, basseinid ja toitlustamise.