Island

Kuumad geisrid, jäised liustikud, tukkuvad vulkaanid!
Island asub Euroopa servas, üsna Gröönimaa külje all. Päikese ja soojaga see maa kiidelda ei saa, aga selle kompenseerib täielikult unikaalne, võimas ja kontrastiderohke loodus. Saarel jagub nii vulkaane, laavavälju ja kuumaveeallikaid kui jäiseid liustikke, teravaid mäetippe ja veerohkeid jugasid.

Meres näeb vaalu ja delfiine ning isegi tuulises ja jahedas sügises on mõnus supelda mõnes soojas vabaõhu termaalveebasseinis.
Lisaks on siin armsad väikelinnad, sõbralikud inimesed, maitsvad lamba- ja kalaroad ning lahedalt mitmekesine kultuurimaastik.
Reykjavik, Euroopa põhjapoolseim pealinn

Värviliste katuste ja sõbraliku õhkkonnaga Reykjavik on ideaalne linnapuhkuse sihtkoht. Siin jätkub tegevust nii suurtele kui väikestele. Vabaõhumuuseum, lõbustuspark, loomaaed ja vabaõhu termaalveebasseinid pakuvad mõnusat ajaviidet linnas. Ka loodusretkede jaoks on linn sobivas kohas – lühikese sõidu kaugusele jääb maailmakuulus termaalveebassein Sinine laguun, Kuldse ringi loodusimed -  Gullfossi juga, Geysiri kuumaveeallikad ja Thingvelliri Rahvuspark, rannikul korraldatakse vaalavaatlusi ja ratsaretki.

Väikese linnana on Reykjavik väga aktiivne kultuuri- ja kunstielu keskus. Siin on palju  kunstigaleriisid, teatreid ja kontserdipaiku. Laugaveguri ostutänav meelitab erinevate poodidega, mis pakuvad nii Islandi disaini kui rahvusvahelisi tooteid.

Lisaks tõmbab Reykjavik külastajaid veel elava ööelu ja tipptasemel köögikultuuriga. Islandi köök järgib Põhjala köögitraditsioone, pakkudes parimaid kohalikke toiduaineid kaasaegses võtmes. Loomulikult on kohapeal esindatud ka maailma eri rahvuste köögid ja kiirsöök. Õhtul aga ootavad teid arvukad pubid, baarid ja ööklubid.

PLUSSID JA MIINUSED:
+ haruldane loodus
+ põnev kultuurikogemus
+ aktiivne ööelu Reykjaviks

- suhteliselt kallis hinnatase
- tugevad tuuled