Island - hea teada


Liiklus
Enamik Islandi sisemaa-marsruute on talveperioodil suletud ning neid ei avata enne suve algust. Autoga sõitmine väljaspool maanteid on rangelt keelatud ning sellega kaasneb rahatrahv. Enne asumist sõidule raskemini ligipääsetavatesse piirkondadesse, tuleks kindlasti võtta ühendust Maanteeametiga (Vegagerdin, tel. +354 563 1400).

Raha
Islandi rahaühik on kroon (ISK).  1 euro = u 152 islandi krooni. Mündid on väärtuses 100 kr, 50 kr, 10kr, 5 kr ja 1 kr. Paberrahad on väärtuses  5000 kr, 2000 kr,1000 kr ja 500 kr.
Eestis Islandi kroone osta ei saa, raha saab vahetada Islandil. Lisaks saab maksta kaardiga või võtta sularaha välja pangaautomaatidest. Pangad on avatud E-R 9.15-16.

Riietus
Väljasõitudeks soovitame selga panna tuulekindlad riided ning korralikud kõndimisjalanõud, ka müts ja kindad on asjakohased.

Turvalisus
Reisides tuleks säilitada tähelepanu enda ja oma asjade turvalisuse suhtes ning hoida oma dokumente, raha ja muid isiklikke esemeid ohutus kohas. Enne reisile asumist soovitame tutvuda ka Islandi turismiinfoga aadressil www.safetravel.is

Viisa
Eesti kodanikel on võimalik viibida Islandil viisavabalt kuni kolm kuud. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis
Juhul, kui on olemas kehtiv Eesti elamisluba- on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti hallile välismaalase passile.

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis
Viisavaba peale 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest.
Vajalikud dokumendid on:
- pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
- alaline või tähtajaline elamisluba Eestis (originaal), kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi
- edasi- tagasi piletite broneering
- tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu kogu reisi perioodiks
- soovitav kinnitus majutuse olemasolu kohta.

Eesti Vabariigi aupeakonsul Reykjavíkis:
Hr. Jón Sigurðarson
Austurstrond 3, 170 Seltjarnarnes, Reykjavík
Tel: +354 511 1111.
E-post: jon@jarl.is