Island - huvitavad kohad

Termaalveebasseinid
Tänu looduslikule eripärale leidub Islandil  rohkelt sooja termaalvett, mis on ka kenasti ära kasutatud rohkearvulistes aastaringselt avatud  sise- ja välisbasseinides – neid on rohkem kui 170 ja jagub pea igasse linna. Veetemperatuur 27-42 kraadi vahel ubab ka tuuliste ja isegi lumiste ilmadega nautida sooja, tervistava mineraalvee mõnusid. Saarel on mitu suurt termaalveekeskust, kus lisaks basseinidele on saunad, sisebasseinid, riietusruumid, baarid ja restoranid. Lisaks saab neis rentida nii saunalinasid kui ujumisriietust.

Blue Lagoon
Islandi kõige tuntum looduslik  termaalveebassein on Blue Lagoon Reykjaviki lähistel, mis on kujundatud mõnusaks spaakeskuseks. Vabaõhubasseini temperatuur on 37-39 kraadi ning karges sügisilmas  soojas vees ujumine on kindlasti lahe  elamus. Ümbritsev mustjas vulkaaniline maastik ja laguuni sinine vesi loovad meeldejääva värvide kontrasti. Basseini sügavaim osa on kuni 1,6 m, kuid valdavalt on vesi madalam. Basseinikompleksis on riietusruumid, dushid ja  saunad.  Siinses baaris ja restoranis saab ka keha kinnitada. Lisaks saab nautida erinevaid tervistavaid protseduure Blue Lagooni spaas (ettetellimine vajalik).
Sissepääs: al 16a täisk 33 eur, 14-15a 15 eur, kuni 13a lapsed tasuta.lisatasu eest : rätik 5 eur, ujumisriided 5 eur, sussid 8 eur, hommikumantel 10 eur.

Myvatni bassein
Kirde-Islandil looduskaunis kohas, Myvatni järve ääres asuvad loodusbassein on saarel üks suurimaid ja teenimatult jäänud Sinise laguuni varju. Myvatni bassein on kunstlikult rajatud, kuid sinna on juhitud loodulik termaalvesi, mille mineraaliderikas koostis on tervislik. Lisaks hoiab vee looduslik keemiline koostis basseinivee puhtana. Maa pinnast tõusev aur on osavalt ära kasutatud kompleksi aurusaunades. Siin on riietusruumid kuni 300-le inimesele, saab laenutada rätikuid ja ujumisriideid ning soovikorral kleha kinnitada restoranis. Talvel avatud k 12-22.
Sissepääs: al 16a täisk 18.20 eur, 12-15a 6.50 eur, alla 12a (lapsed koos vanemaga) tasuta.Lisatasu eest: rätik u 4 eur, ujumisriided 4 eur, hommikumantel 8 eur.

Reykjaviki termaalveebasseinid
Reykjavikis ja selle lähiümbruses on mitu basseinikompleksi, kus aastaringselt veemõnusid nautida. Suurimas neist, Laugardalslaugis, on muuhulgas 50m välibassein, lastebassein ja 2 liumäge. Bassein on avatud iga päev 8-22.
Sissepääs: täisk u 3.60 eur, lapsed 0.90 eur (lapsed koos vanemaga) tasuta. Lisatasu eest : rätik u 3.60 eur, ujumisriided u 5.20 eur, saunapilet u 3.90


Islandi vaatamisväärsused

Islandi suurim vaatamisväärsus on kahtlemata eriline ja meeldejääv loodus, mis pakub elamusi külmast kuumani. Üsna väikesel territooriumil on kujunenud hämmastavalt mitmekesine looduspilt: siin näeb vulkaane, geisreid, jääliustikke, mägesid, koski ja laavavälju. Lisaks näeb merel näeb vaalu ja delfiine.

Kuldne ring: Geysir ja Stokkur, Thingvellir, Gulfoss:

Geysir ja Stokkur
Geysiri ja Stokkuri geotermaalalal on võimalik näha kuulsaid purskavaid kuumaveeallikaid. Geysiri järgi on üldnimetuse saanud kõik maailma geisrid. Geysir  on u 23 m sügav ja põhjas on  veetemperatuur u 122 kraadi. Geysiri kõrgeimad pursked on ulatunud isegi 60-80 m kõrgusele. Tänapäeval Geysiri pursked jäänud üsna ebaühtlaseks, seevastu samas asuva Strokkuri geisri kuni 30m kõrguseid pursked toimuvad tihedalt ning pakuvad samuti meeldejääva elamuse.

Thingvelliri rahvuspark
See on Islandi vanim ja kuulsaim rahvuspark, mis geoloogilises mõttes on väga põnev mandrilaamade kokkupuutepunkt.  Siinses orus kogunes  aastail 980-1798 Islandi parlament, tänu millele kuulub Thingvellir ka UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Gulfossi juga
Islandi üks kuulsamaid ja kauneimaid juga, mille veed langevad u 32 m kõrguselt kuristikku. Päikselistel päevadel tekitablangev vesi sillerdavaid vikerkaari.

Vatnajökull
Vatnajökull Lõuna-Islandil on Eroopa kõige suurem terviklik jääliustik, mille pindala on 8300 km² ja mis asub merepinnast 1400-1800 m kõrgusel. Liustiku keskmine paksus on 400m, suurim paksus aga kuni 1100m.. Autoga pääseb 840m kõrgusel asuvasse Jöklaseli. Siin on kordumatu vaatega restoran ning mootorsaanid liustikul sõitmiseks.

Snæfellsjökull
Snæfellsjökull on 9 km² suurune liustik Islandi lääneosas, u 195km kaugusel Reykjavikist. Jää all asub asub 1446 m kõrgune vulkaan, mis viimati purskas 1900 aastat tagasi.  Aastast 2001 on sinne u 170 km² suurune ala Snæfellsjökulli rahvuspark. Snæfellsjökulli liustik sai maailmakuulsaks tänu Jules Verne’ile, kelle raamatutegelaste teekond maakera südamesse algas just siit.

Myvatn
Islandi suuruselt neljas järv Myvatn on tuntud linnurohkuse poolest – siin elab enim pardiliike Europpas. Oma maaliliste vaadete ja omapärase loodusega on Myvatn Põhja-Islandi tuntumaid külastuspaiku. Järve ümbrus on looduskaitse all. Lõunakaldal saab näha omapäraseid ebakraatreid ning mitmesuguseid laavamoodustisi. Myvatni piirkonnas tasub külastada lisaks ka Namaskardi geotermaalala, soojaveeallikatega koopaid, geotermaalelektrijaama, Hverfjalli ja Krafla vulkaane ning Jardbödini laguuni.