Istanbul
Selles suures linnas, mis on kaks korda nime muutnud (Bütsantsist sai Konstantinoopol ja sellest omakorda Istanbul) elab praegu umbes 12 miljonit inimest. Selle siluett oma saledate minarettide, kõrgete kuplite ning sildadega on imetletav Kuldsarve lahe ja Bosporuse väina mõlemalt kaldalt.
Just Istanbulis kohtuvad ida ja lääs. Istanbul on Türgi värav, see on metropol, mis on olnud nii Ida-Rooma, Lääne-Rooma kui ka Osmanite impeeriumi pealinnaks. Nagu ka mujal Türgis, on Istanbuliski segunenud erinevad kultuurid. Linna poolitab 30 km pikkune Bosporuse väin („Härgade koolmekoht“, nagu seletab seda nime mütoloogia), mis ühendab Musta ja Marmara merd. Vabal ajal organiseeritakse soovijatele jahisõit mööda Bosporust.
Istanbulis tutvume järgmiste vaatamisväärsustega: Püha Sofia katedraal (üks suurimaid ristiusu kirikuid maailmas, unikaalne bütsantsi arhitektuurimälestis kuuendast sajandist), Hipodroom (Rooma järel suuruselt teine, üks olulisemaid paiku nii Rooma, Bütsantsi kui Osmanite impeeriumi ajal, millest praeguseks on saanud vabaõhumuuseum), Sultan Ahmedi mošee (üks maailma suurimaid mošeesid, mida tänu suurepärasele sinisele kahhelviimistlusele tuntakse ka Sinise mošeena), Topkapi sultanite palee, mis on olnud sajandeid Osmanite impeeriumi keskuseks.