Kreeta - hea teada

Autorent: Rendiauto pakub parimaid võimalusi saarega omapäi tutvumiseks. Autorendifirmasid on palju, kuid kõrghooajal juulis-augustis on soovitav auto ette tellida. Juht peab olema vähemalt 21-aastane ja omanud juhiluba vähemalt 1 aasta. Suuremate autode ja mikrobusside puhul on miinimumvanus 23. Bensiinihinnad on sõltuvalt margist ja firmast vahemikus 1,3 EUR(u 20 kr).

Harrastused: Kreeta pakub väga mitmekülgset tegevust kõikidel vanuse- ja huvigruppidele. Tänu arvukatele randadele saab 1046 km pikkuse rannajoonega Kreetal harrastada erinevaid veespordialasid- sukeldumine, laine- ja purjelauasõit jms. Sukeldumist saab Kreekas harrastada vaid sukeldumisklubide- ja koolide juures. Snorkeldada võib igal pool, kuid snorkeldamisvarustust üldiselt ei rendita. Varustust saab aga osta supermarketitest. Lastele pakuvad kindlasti lõbu saare mitmed veepargid. Neid on saare idaosas Hersonissoses koguni kaks ning üks lääneosas, Hania lennujaama lähedal. Loodussõbrad leiavad Kreetalt aga väga mitmekesise valiku erineva raskuastmega matkaradu, mille hulgas populaarseim on kahtelmata Samaria kanjon.

Golf: Crete Golf Club paikneb Iraklioni lennujaamast 26 km idas ning on saare ainus rahvusvahelistele normidele vastav täismõõdus golfiväljak. Aastaringselt avatud 18-rajaline väljak avati 2003.a. Vt: www.crete-golf.com.
Hotelli Porto Elounda De Luxe Resort territooriumil asub 9-rajaline golfiväljak.

Ilm: Mõnus Vahemereline kliima. Pehmed ja niisked, vihmasajudega talved, kuid mägedes võib sadada ka lund. Suved on kuumad ja kuivad. Saare lõunaosa on kuivem ja palavam kui põhjarannik, kus asuvad kõik rahvusvaheliselt tuntud  kuurordid.  Oktoobris võib esineda ebapüsivaid ja tuuliseid ilmu.

Info Kreeta kohta:
http://www.gnto.gr/
http://www.cretetravel.com/
http://www.lonelyplanet.com/greece/crete
http://www.united-hellas.com/tourism/crete/
http://www.travel-to-crete.com/
http://www.greeka.com/crete/crete-travel.htm