Küpros, Limassol - hea teada

Aktiivne puhkus: Limassolis on mitmeid jalgrattarendi firmasid. Hind u 10-12 €/päev, mis tihti sisaldab ka kiivrit ja jalgrattalukku. Renditakse ka lasterattaid ning turvatoole ning korraldatakse jalgrattaretki. Otseselt jalgrattasõiduks mõeldud teid ei ole väga palju, kuid turismiinfost saab soovituslikke marsruute küsida.Matkamine: Otse Limassoli lähistelt algab Troodose eelmäestik. Platrese mägikülla ja Troodose keskväljakule saab sõita bussiga ning sealt hargneb 4 märgistatud matkarada : Artemis 7 km, Atalante 14 km, Kaledonia 3 km ja Persephone 3 km. Matkaradade kaarte saab Limassoli turismiinfost.

Transport:

Buss
Limassolis on hea bussiühendus linnakesksuse ja kuurortpiirkonna vahel ( buss nr. 30). Kesklinna bussipeatus asub vanalinna ja Limassoli kindluse külje all. Sama bussiga pääseb ka Uude sadamasse ( New Port) ja linna suurimasse kaubanduskeskusesse My Mall.Bussipilet 1 €, päevapilet 3 € ja nädalapilet 13 €. Limassoli ja teiste linnade vahet sõidavad Intercity bussid, ühe suuna pileti hind on sõltuvalt sihtpunktist 3-5 € ning edasi-tagasi pilet 5-9 €.

Takso
Takso saab tellida hotelli. Miinimutasu on 5 €. Takso kuurordist kesklinna maksab u 12-15 €, Paphosesse ja Larnakasse u 70 €. Suuremasse taksosse mahub kuni 6 in ja nende hind natuke kallim.

Sisseostud: Hotellipiirkonnas on suur valik ostuvõimalusi: turistide hulgas on populaarseimad kotid, jalanõud, rõivad , käsitöö, lisaks kohalikud veinid ja juustud.

Veepargid:

FASSOURI VEEPARK
Suurim ja populaarseim veepark, mis asub Limassoli lähistel. Park töötab aprillist-oktoobrini, vastavalt ilmastikuoludele võivad konkreetsed avamise-sulgemise kuupäevad muutuda. Veepark on avatud 10.00-18.00, varakevadel ja sügisel 10.00-17.00.Pilet täiskasvanutele 29€, lastele kuni 12.a. - 16€ ja lastele alla 3.a. sissepääs tasuta.Limassoli, Paphose ja Larnaka turismipiirkondadest on võimalik Fassouri veeparki sõita ka tasuta bussiga.
Lisainfot leiate aadressilt www.fasouri-watermania.com

AGIA NAPA WATERPARK
Seda Ayia Napa veeparki peetakse suurimaks temaatiliseks veepargiks Euroopas, põhirõhk kujunduses on antiik-Kreekal. Veepargi atraktsioonivalik on väga rikkalik. Park on avatud 10.00-17.00 ja kõrghooajal 10.00- 18.00.Piletihind täiskasvanutele 32€ ja lastele kuni 12.a. 18€. Täpsemat infot veepargi kohta saab aadressil http://www.waterworldwaterpark.com/

APHRODITE VEEPARK
Sümpaatne veepark Paphose rannapiirkonnas, kus on erinevaid huvitavaid atraktsioone.Pilet täiskasvanutele 29€, lastele kuni 12.a. - 16€ ja lastele alla 3.a. sissepääs tasuta. Veepark on septembris-oktoobris avatud iga päev 10:00-17:00/18:00.Lisainfot vt: www.aphroditewaterpark.comKõikides veeparkides on nagu ikka, arstiabipunkt, vetelpäästjad, erinevad söögikohad, seifirendi võimalus.

Rannad: Kogu kuurortpiirkonna ulatuses lookleb pikk tumeda liivaga rannariba.Limassoli keskusest u.15 minutilise jalutuskäigu kaugusel paikneb Lady Mile Beach rand. Rannas ei kohta eriti pealetükkivaid kaubitsejaid, saab tegeleda erinevate veespordialadega. Siinses rannas pole enamasti tugevat lainetust ning merepõhi läheb laugelt sügavaks, seega sobib ka väikeste lastega peredele. Lisatasu eest saavad lapsed lustida väikesel ujuval mängualal, kus on liumäed jm veelõbustused. Ranna ääres leidub söögikohti, kus saab maitsta kohalikke kalaroogi. Limassoli-Larnaka vahelisele rannateele jääb Governor´s Beach, mis on nime saanud kunagise briti kuberneri järgi. Selle kivise ranna äärest leiab väikeseid kalataverne, kus pakutakse värskeid mereande. Eraldi tasuks esile tuua ka Kourioni randa, kust avanevad kaunid vaated ning einestamiseks on ka siin heatasemeline kalarestoran.

Vahemaad:
Hotellipiirkond- keskus u 5,5–15 km
Troodos 45 km
Pafos 75 km
Larnaka 71 km
Nikosia (Lefkosia) 86 km
Polis 98 km
Agia Napa 112 km
Protaras 116 km