Küpros, Paphos - hea teada

Paphose rannad: Paphoses on mitmeid kirka ja selge veega randu. Sadamapiirkond on enamasti kivine, munitsipaalrannas on ka liivariba. Hotellide esised rannad on avatud kõikidele külastajatele. Rannatool ja vari maksavad u  2,50 €/ tükk.
Geroskipou rand jääb kuurortpiirkonnast 3,5 km kaugusele. Siin on kohvik, tavern, laste mänguväljak ning väike lõbustuspark.
U 10 km kaugusel paiknevates Coral Bay ja Corallia liivarandadel saab suvekuudel tegeleda erinevate veespordialadega.

Apteegid: Paphose rannapromenaadil ning  Apostolou Pavlou tänaval on mitmeid apteeke. Apteegi tunneb ära rohelise risti järgi.  

Lapsed: Geroskipou rannal on väike lõbustuspark, kus on  2 autorada, karusell, turnimisala jm.
Planet Adventure huvikeskus paikneb Ktimas ehk Paphose linnakeskuses. Siin on elekriautod, keeglisaal, lennusimulaator, kinod ja restoranid.

Transport:

Buss: Paphoses on hea bussiühendus kohaliku linnakeskuse ja kuurortpiirkonna vahel (buss nr.610). Kesklinna bussipeatus paikneb turu lähedal. Buss nr. 611 sõidab kuurortpiirkonnast veeparki ning sealt edasi Geroskipou randa. Buss nr. 615 sõidab kuurordist Coral Bay randa. Kesklinnast saab liinibussiga sõita Polise külla, kust edasi saab Aphrodite kümbluspaika. Bussipilet maksab 1 €, alla 12-aastased sõidavad tasuta. Päevapileti hind on 3 €, nädalapilet maksab 13 €. Paphose ja Limassoli vahet sõidavad InterCity bussid. Piletihind on 3 €, päevapilet 5 €. Bussisõit Paphosest pealinn Nicosiasse maksab 5 €, päevapilet 9 €. Paar korda päeva sõidab liinibuss ka Paphose lennujaama ning kuurortpiirkonna vahet.

Takso: Takso saab tellida hotelli, miinimumtasu on 8 €. Sõit kuurordist linnakeskusesse maksabki u 8 €, Coral Baysse 17–20 €, Limassoli u 70 €. Suurtesse taksodesse mahub kuni 6 inimest. Nende taksode hind on veidi kallim. Travel & Express -taksodega saab teha ka pikemaid sõite. Taksosõit Paphosest Limassoli maksab u 9,50–11 €, Nicosiasse u 20,40–23 €, Paphose lennujaama u 12,40–14,20 €. Travel Express takso tuleks ette tellida u tund enne sõidu algust ning enne kella 17.00-i. Taksosõit tavalise taksoga lennujaama maksab u 30 €/suund ning öisel ajal u 35 €/suund.

Vahemaad Paphosest:
Kuurordikeskus Kato Paphos- kohalik linnakeskus Ktima    500 m
Limassol    68 km
Larnaka    135 km
Nikosia (Lefkosia)    150 km