Küpros, Paphos - huvitavad kohad

Aktiivne puhkus Paphoses:
Golf
Paphose maakonnas on ühtekokku neli 18-rajalist golfiväljakut.

Jalgrattarent
Pahoses on mitmeid jalgrattarendi firmasid. Hind u 10–12 €/päev, mis tihti  sisaldab ka kiivrit ja jalgrattalukku. Renditakse ka lasterattaid ning turvatoole ning korraldatakse jalgrattaretki. Otseselt jalgrattasõiduks mõeldud teid ei ole väga palju, kuid turismiinfost saab soovituslikke marsruute küsida.

Kardisõit
Kardisõidurajad paiknevad Aliathon Village  hotelli taga.  Alla 7-aastastele lastele on eraldi kardirada.  Avatud iga päev aprillist oktoobri lõpuni ajavahemikus 9:00–19.00/20.00. Hind u 17 €/6 min, u 30 €/30 min, 7–12-aastastele lastele 15 €/6 min, u 28 €/30 min, 3–7-aastastele lastele u 8 €/10 min.

Matkamine
U 50 km kaugusel Paphosest, Aphrodite kümblemispaiga läheduses, on mitmeid märgistatud matkaradu - 7 km pikkune Aphrodite ja 7,5 km pikkune  Adonise rada, 2,5 km pikkune Smigies ja 3 km pikkune Pissourumouttis. Kõik matkarajad saavad alguse Smigies'e piknikualalt, mis paikneb Neo Chorio külast 2,5 km läänes. Sinna saab argipäeviti sõita liinibussiga. Bussid käivad 10 korda päevas Polise külla ning sealt edasi 7 korda päevas minibussiga  Aphrodite kümblemispaiga juurde. Matkaradade kaarte saab Küprose turismiinfost.

Troodose mägedes, Küprose keskosas, on 4 märgistatud matkarada - Artemis 7 km, Atalante 14 km, Kaledonia 3 km ja Perséphone 3 km. Saadaval on ka matkaradade kaardid.

Minigolf
Aliathon Village hotelli taga paikneb ka minigolfi rada.  Avatud aprillist oktoobri lõpuni. Hind u  6,90 €, alla 12–aastastele lastele 4,90 €.

Ratsutamine
George Ranch'i nimeline ratsabaas paikneb Paphosest 16 km Coral Bay suunas. Hind u 35 €/tund, hinnas sisaldub kiiver. Edasi-tagasi transfeer maksab u 10 €.

Sukeldumine ja snorkeldamine:
Sukeldumiskohti on siin arvukalt ning nähtavus üldiselt hea. Veealuse maailma varjus on palju erinevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, muuhulgas laevavrakke. Hind koos varustusega on u 50 €, 5 sukeldumise hind kokku u 184 €. Neljapäevase PADI Open Water -algkursuse hind on u 460 €, edasijõudnute kursus maksab u 340 €. Snorkeldamisvarustust saab osta supermarketitest, kvaliteetsemat kaupa aga spordipoodidest ja sukeldumiskoolidest.

Tennis
Tennist saab mängida mitmetes Paphose rannahotellides. Enamasti on see mõeldud oma hotelli klientidele, mõned pakuvad ka külastajatele väljastpoolt hotelli. Hind alates 10 €/tund.

Veepargid:
Paphoses paikneb Aphrodite Water Park. Loe lähemalt siit.

Küprose suurim veepark Fasouri Watermania paikneb Limassoli lähistel. Paphosest on sinna kolm korda nädalas bussitransfeer, mis maksab 35 € täiskasvanu ning 19 € laps. Hinnad sisaldavad nii transfeeri kui veepargi piletit.