Lanzarote - hea teada

Apteek ja arstiabi: Puerto del Carmenis on mitu apteeki.
Centro Medico Elvia ja Hospiten haigla teevad koostööd kindlustusseltsidega.

Rannad: Puerto del Carmenis on kolm randa, mis sobivad hästi ka lastele. Parim rand on keskuses asuv peeneliivaline ja selge veega Playa Grande, kus laenutatakse ka vesijalgrattaid.
Saare lõunaosas asuvat Papagayo randa oma väikeste soppidega peetakse saare parimaks.

Playa Quemada kivine rand asub Puerto del Carmeni ja Papagayo vahel.

Rannateenused: Playa Grande rannal saab laenutada rannatoole ja päiksesevarjusid. Ranna lähedal on baarid ja restoranid. Papagayo randades ei ole rannateenuseid.

Liikumisraskustega reisijad:  Puerto del Carmen sobib liikumispuudega reisijatele , kel abiline kaasas. Rannapromenaad on lai ja seal on liikuda lihtne, kuid hotellide territooriumil on palju treppe ja tänavatel on küllalt kõrged ääred.

Puerto del Carmenis on mugav liikuda nii jalgsi kui taksoga. Lähikülade vahel liikumiseks on hea bussiühendus.

Transport:

Bussid
Kohalikud bussid sõidavad Puerto del Carmenist Arrecifesse ja Playa Blancasse.

Takso
Taksopeatused on rannapromenaadil. Takso saab hõlpsasti püüda tänavalt või tellida hotelli. Kasutatakse taksomeetrit.
Takso lennujaamast Puerto del Carmenisse maksab u 10 €.  Eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund.

Laevad
Playa Blanca sadamast on igapäevane laevaühendus Fuerteveturale. Arrecifest sõidab laev paar korda nädalas Gran Canariale Las Palmasesse ja Tenerifele Santa Cruzi. Puerto del Carmenist viib veetakso lähedal asuvasse Puerto Calero külla.
Lisainfo: www.trasmediterranea.es, www.fredolsen.es/lineas, www.navieraarmas.com

Kaubandus: Puerto del Carmenis on ostukeskus ja ka väiksemaid kauplusi. Pühapäeviti on Teguises turg. Populaarsemateks sisseostudeks on juust, olliviõli ja kosmeetik ning laavakivist valmistatud tooted.

Puerto del Carmenis leiab meelepärase restorani igaüks -siin on rahvusvahelisi restorane ja kohalikke söögikohti , mis pakuvad nii kala- kui lihatoite. Lanzarote veinid on kindlasti proovimist väärt.

Ööelu: Puerto del Carmeni ööelu on küllalt rahulik, kuid siiski leidub nii baare kui diskoteeke, kus pidu käib varahommikuni.
Aasta alguses toimuvad klassikalise muusika nädalad, veebruaris peetakse juba tuntud Puerto del Carmeni karnevali.