Lido di Jesolo - huvitavad kohad

Kui Lido di Jesolo on ilusa rannaga sümpaatne kuurort, siis tõeline „pärl“ asub siit 30km kaugusel. See on loomulikult romantiline, ajalooline, salapärane Veneetsia. Seda rikkaliku ajalooga linna on ülistatud mitmetes surematutes kirjandusteostes. Kes juba kord on siin käinud ja Veneetsi pisikuga nakatunud, soovib kunagi kindlasti naasta.

Veneetsia Vabariik oli üks keskaja rikkamaid ja mõjuvõimsamaid mereriike. Veneetsias on sündinud Antonio Vivaldi, siin on tegutsenud maadeavastaja Marco Polo ja seigelnud kuulus südametemurdja Giaccomo Casanova.

Tänapäeva Veneetsia on Veneto regiooni pealinn, kus elab üle 272 000 elaniku. Linn asub arhipelaagis, mis koosneb kokku 117 saarest, kus on kokku  177 kanalit ja 409 silda.

Veneetsia linn oma kitsaste tänavate, kanalitel liuglevate gondlite, suursuguste paleede ja kirikutega moodustab ainulaadse atmosfääri. Piazza San Marco (Püha Markuse väljak) on tuntud mitte ainult selle servas asuva imposantse bütsantsi kuplitega Basilica di San Marco ja kuulsa Campanile (kellatorni ) poolest, vaid ka tuvide rohkuse poolest. Nii mõnigi kord tuleb ette, et tuvid oma soovimatu „visiitkaardi“ uudistavate turistide käistele viskavad.

Palazzo Ducale (Doodžide palee) on olnud mitmeid põlvkondi Veneetsia valitsejate residents, mille ligi 500 aasta vanune katus on tõeliseunis vaatamisväärsus. Siin asub muuseas ka Casanova vangikong.

1516.a rajatud Getto oli Veneetsia hiilgeaegadel juudi soost linlastele eraldatud elupiirkond. Ka tänapäeval elab Veneetsias oma juudi kogukond. Getosse ei ole mõtet laupäeviti jalutama minna  – siis on sabati aeg ja kauplused – söögikohad suletud.

Muuseumitest tasuks kindlasti külastada Museo Civico Correr´i – siit leiate huvitava väljapaneku alates kunstiteostest kuni müntide, rõivaste ning soomusrüüdeni, mis kõik annavad tunnistust Veneetsia hiilgeaegadest.

Võluvad ja kohalike jaoks tähtsad on St Maria della Salute ja Madonna dell´Orto kirikud. Kuulsa Ponte di Rialto silla ümbruses on rohkelt suveniirikauplusi ja söögikohti, ent hinnad ei ole just kõige odavamad.

Santa Maria della Salute Venice
Veneetsia sümboliks on saanud gondlid, ja kasvõi kord elus tuleks see omapärane ja lummav sõit läbi teha, laguunisaartele aga on soodne ja mugav sõita kasutades vaporettot – veebussi või ka veetaksot.

On võimalik külastada imekaunite klaaskäsitoo toodete poolt kuulsat Murano saart, kus muuhulgas asub ka klaasimuuseum , Burano saar on tuntud oma pitside poolest, Torcello saarel asub ligi 1000 aastat vana katedraal. San Michelel ( kalmistusaar ) asub 15.sajandist pärit kirik ja surnuaed.

Lido di Venezia on rannakuurort, mis paikneb Veneetsia laguuni ja Aadria mere vahel. Ajaloolised  luksusvillad on ümber ehitatud sama luksuslikeks hotellideks. Siinsed  peened butiigid ja kõrgetasemelised restoranid-kohvikud meelitvad kohale varakaid külalisi. Siin on Veneetsia Filmifestivali ajal hea õnne korral näha ka filmimaailma kuulsusi.

San Lazzaro degli Armeni on pisut süngema minevikuga saar, mis on oma nime saanud leeprahaigete kaitsepühaku Püha Laatsaruse järgi, sest 12-16.saj. paiknes siin pidalitõbiste koloonia. San Lazzaro kloostri müüride vahele on peitunud ka unikaalne raamatukogu.

Chioggia – sümpaatne piirkond, kus sulanduvad ajalooline, traditsioonile ning modernne. Siit leiate häid kalarestorane ja mõnusaid kohvikuid.

Vicenza – asub Padua ja Verona vahel.  Siin on sündinud kuulus arhitekt Andrea Palladio, kelle poolt rajatud majesteetlikel paleedel ja villadel on oma kindel koht arhitektuuriajaloos.

NB! Kasulik teada:
Veneetsia peaväljakutel on teenuste-roogade hinnad ehmatavalt kõrged, kõrvaltänavatel keskusest väljas aga leiate ka soodsaid ja hea tasemega väikeseid söögikohti
Siesta ajal u13.00 – 16.30 on suurem osa kauplusi suletud, turismipiirkonnas siiski mõned töötavad Taksoteenus on võrreldes paljude teiste kuurortpiirkondadega  samuti üsna kallis, lisatasu soovitakse pagasiveo eest.
Kui olete hotelli vastuvõtust takso tellinud, hakkab taksomeeter tööle tellimuse edastamise hetkest
Rahvarohketes kohtades ärge jätke oma isiklikke esemeid järelvalveta, soovitav on dokumente ja väärisesemeid hoida hotelli seifis. Kasulik on mõned sõnad itaalia keelt osata, see loob meeldivama suhtlusõhkkonna ja teeb kohalikele ka lihtsalt heameelt