Loutrak - huvitavad kohad

Ossios Potapiose nunnaklooster
Klooster asub ligi 700m kõrgusel maalilise Gerani mäe nõlval, umbes 14 km kaugusel Loutrakist.Siit leiti 1904.a Ossios Potapiose maised jäänused, mida käiakse palverännakute käigus kummardamas ja milledele omistatakse imettegevat väge. Tänapäeva klooster on rajatud 1952.a ja siin elab 40 nunna. Kloostrit külastades tasub kindlasti heita pilk ka unikaalsetele bütsantsi freskodele. Pühakojani viib 150 astmeline trepp, kuid väike füüsiline pingutus on seda väärt – ülevalt avaneb lummav vaade alla lahele ja ümbritsevatele kaunitele
mäenõlvadele.

Agios Gerassimose nunnaklooster
Klooster, kus praegu elavad vaid mõned nunnad, asub u 7 km kaugusel Loutrakist. Kloostriõuel seisab imposantne
suur valge rist, mis on õhtuti valgustatud ja samast avaneb imekaunis vaade alla, Vouliagmeni järvele. Juhul, kui kloostri
väravad on suletud, helistage sissepääsu kõrval olevat uksekella.
NB! Kloostritesse-kirikutesse ei sobi minna napis rõivastuses

S.Lekka & G.Nikolopoulose Folkloorimuuseum
Väike muuseum asub Loutraki keskuses, aadressil 25th Martiou Square ja on rajatud Loutraki-Perachora munitsipaliteedi algatusel. Etnograafia – ja ajaloohuvilistele on välja pandud Lekka ja Nikolopoulose perekondade poolt annetatud vanavara – 19.saj pärit tarbeesemeid, rõivaid jms. Ekspositsioon annab huvitava ülevaate kunagistest kommetest ja traditsioonidest selles regioonis.

Hüdroteraapia
Veeteraapia keskus ja spaa  asuvad aadressil24, G.Lekka str. Tel.+30 2744022215
Teadupärast tunti Loutrakit tema ravitoimelise mineraalvee poolest juba ligi 2500 aastat tagasi. Naturaalallikad, mis saavad alguse Gerani mägedes ja laiuvad ligi 750m raadiuses Loutraki rannapiirkonnas, koguvad endasse pinnale tõustes hindamatuid väärtuslikke soolasid ja mineraale. Rohke naatriumi, broomi, magneesiumi ja mitmete teiste keemiliste ühendite sisaldus
teeb Loutraki mineraalveest unikaalse ravivahendi näiteks artriidi ja reumavaeguste leevendamiseks, viib organismist välja mürgid ja tõstab toonust. 1985.a. valminud hüdroteraapiakeskuses on 3 sise- ja 1 välibassein, sauna, aururuumid, finess klubi ja ilusalong, 20 privaatruumi, söögi- ja joogikohad.
Tavaliselt tuleb enne spaamõnude nautimist läbi teha tervisekontroll või peaks Eestist kaasas olema arsti saatekiri.
Lähem info http://www.city-of-loutraki.gr/spa/

Loutraki Hydrotherapy Center
Ranna ääres asub mineraalset joogivett pakkuv keskus – see on 1935.a. ehitatud ringikujuline imposantne hoone, milles
on ka Rahvusliku Turismiorganisatsiooni esindus.
Aadress : 70, G.Lekka str., tel. +30 274402225

Heraion
Zeusi abikaasa jumalanna Herale pühendatud antiiktempli varemed asuvad Vouliagmeni järve lähistel, samas on ka kauni türkiissinise veega lahesopp, väike kirik ja majakas. Järve juurest neeme tippu on u 2 km ja kohalikud elanikud armastavad selles piirkonnas piknikke pidamas käia.

Vouliagmeni järv
Maaliliste mägede vahele on end peitnud Vouliagmeni e Sinine järv - looduskaunis paik nii rannapuhkuseks kui ka erinevate veespordiharrastustega tegelemiseks. Siin on võimalik suveperioodil laenutada veesuuski, sõita kanuudega, rannal on ka mõned kohvikud-söögikohad, kus saab mõnusalt aega veeta. Vouliagmeni järve eripäraks on soolane vesi – järv on nimelt väikest kanalit pidi ühendatud merega.

Korintose kanal
See omal ajal „insenerimõtte triumfiks“ nimetatud kanal rajati ajavahemikus 1891-1893, idee ise aga on pärit kaugest ajaloost – ligi 600 a e.Kr. Kanali pikkuseks on 6343m, sügavus 7-8m, laius veepinnalt 24,6 ja põhjast 21,3m. Kanal ühendab Korintose ja Saronikose lahte. Loutrakist saab kanali juurde jalutades (u 6 km), taksoga või bussiga. Kanali ääres on ka mitu hubast restorani, kus pikemat lõunapausi pidades võib saada unustamatu elamuse ja näha kauneid jahte või suuremaidki laevu kanalit läbimas. Suveperioodil korraldatakse kanalil ka meeleolukaid paadisõite.

Korintose linn
Kanalist u 5 km kaugusel asub Korintose linn, kus asub üsna muljetavaldava väljapanekuga muuseum. Eksponeeritud on suur valik skulptuure ja mosaiike alates hellenistlikust perioodist kuni bütsantsi valitsemisajani välja. Kindlasti tasub külastada ka antiik- Korintose varemeid.

Vana „laskuv“ sild (Poseidonio )
See omapärase konstruktsiooniga sild asub u 3 km kaugusel Loutrakist – kui laevad läbivad kanalit, laskub sild mere põhja,
mis on põnev vaatepilt nii suurtele kui väikestele.  

Pissia küla
Sümpaatne väike küla asub u 15 km kaugusel Loutrakist ja on kreekapäraselt ehe ja rahulik.  Kindlasti tasuks siin olles külastada Agia Paraskevi kirikut ja küla lähedal asuvat looduslikku koopasse rajatud kirikut, mis on pühendatud Agios Georgosele. Bütsantsi valitsemise ajal elasid nendes koobastes pühamehed-eremiidid.
Keha saab kinnitada pisut külast välja jäävas hea kreeka köögiga „Platanos“ tavernas.

Matkama Gerani mägedesse!
Loutraki ideaalne geograafiline asukoht võimaldab lisaks maailmakuulsate ajalooliste vaatamisväärsuste külastamise, teha ka erineva raskusastmega jalgsimatku looduskaunitesse paikadesse Gerani mägedes. Matka käigus tehakse lõõgastavaid peatusi, näiteks Gelanopulose varjulises puhkekohas, kus saab nautida värsket mägiõhku ja imetleda puutumatut loodust. Erinevad matkamarsruudid koguvad iga aastaga aina enam populaarsust.
Täpsem info saadaval Loutraki Mountaineering Club kodulehelt  http://oreivatikos-loutrakiou.blogspot.com/