Madeira

Miks minna Madeirale

    Madeira saar on loodusesõprade ja matkajate paradiis. Peamiseks vaatamisväärsuseks on saare lopsakas loodus, eukalüpti – ja loorberipuumetsad, aastaringselt õites troopilised aiad ja pargid. Mägisel maastikul on üle 2000 km vanu niisutuskanaleid-levadasid, mille ääres paiknevad matkarajad pakuvad põnevust erineva sportliku vormiga matkajaile. Madeira on ainus koht maailmas, kus aastasadu tagasi rajatud levadade süsteem on täies ulatuses säilinud ning kasutusel tänapäevalgi. Mäekülgedel paikevad matkarajad on ümbritsetud kaunist maastikust ja lopsakast taimestikust. Valida saab jalutuskäikude vahel loorberimetsaga kaetud mägedes või päikeselisel rannikul. Jalutamiseks on siin ka hulgaliselt parke ja aedu, täis lillevaipu ja põlispuid. Orhideed ja streliitsiad on ühed populaarsematest sisseostudest, mida reisilt kaasa tuuakse.
    Madeiral kasvavad praktiliselt kõikide kliimavöötmete taimed ja viljad, ananassist-banaanist kartuli ja kapsani, sest ilmastikutingimused on sedavõrd soodsad ja pinnas viljakas. Ideaalne on kliima ka viinamarjade kasvatamiseks ning seetõttu on saar kuulus oma aperatiiv- ja dessertveinide poolest.  
    Kliima on tervislik, aastaringselt sobiva temperatuuri ja niiskusega.
    Madeiralased on lahked ning sõbralikud.
    Häirivat massiturismi saarel silma ei hakka.
    Juba 16. saj linnaõigused saanud Funchal on üks maailma maalilisemaid linnu ulatudes rannikult mööda mäekülgi üles 1200 m kõrgusele. Vanalinnas on põnevaid muuseume, kauneid kirikuid, rohelusse mattunud aedu ja parke ning hubaseid tänavakohvikuid.  

Plussid
+ Suurepärane ja mitmekesine puhkus aktiivsele puhkajale
+ Madeira loorberimetsad kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja
+ Ainulaadne lopsakas loodus ning fantastilised vaated – ¾ saarest on looduskaitseala
+ Saar on omapärane ning massiturismist puutumata
Miinused
- Puuduvad liivarannad
- Suhteliselt rahulik ööelu
- Mägedes on teed järsud ning käänulised
- Madeira ei sobi liikumisraskustega reisijaile