Madeira - huvitavad kohad

Santana teemapark: Santana (Santa Ana) on küla Madeira põhjaosas, mille Vabaõhumuuseumis jalutades saab hea ülevaate Madeira ajaloost, traditsioonidest ja kultuurist. Santana on tuntud eelkõige traditsiooniliste kolmnurksete õlgkatustega Madeira majakeste poolest, kus elasid peamiselt põllumehed. Teemaparki saab bussiga, mis sõidab maršruudil Funchal-Santana-Funchal iga päev alates kl 8.00. Pilet: Lapsed (5-14a) u 8 eur, täiskasvanud 10 eur.  Rohkem infot teemapargi kodulehelt: http://www.parquetematicodamadeira.pt/en/default.asp

Funchali aiad:  Funchali suurimad vaatamisväärsused on kahtlemata pargid, eraaiad ning botaanikaaiad. Loodussõbrad kogu maailmast tulevad Madeirale spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreiro´t, mida peetakse siinsetest lossiaedadest kõige ilusamaks. Silmarõõmu pakuvad ka Jardim Botanico ehk Botaanikaaed ja Jardim Tropical ehk Monte aed kus on taimi maailma erinevatest piirkondadest, mitmed orhideeaiad jpm.

Porto Moniz: Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Nende kõrvale on ehitatud supelkeskus, kus saab ujuda.

Porto Santo: Porto Santo on Madeira arhipelaagi suuruselt teine saar, mis asub u. 40 km kaugusel Madeirast.  Porto Santo kõrgeim tipp on Pico Baixo ( 516 m), millelt avaneb imeline vaade 9 km pikkusele kollase liivaga rannajoonele. Saarel on võimalik tutvuda ka pisikese pealinna Vila Baleiraga. Saarele pääseb laevaga, mis väljub Funchali sadamast iga päev kl 8.00 ning Porto santolt tagasi kell 18.00. Sõit kestab u 2,5 tundi.  Täpsem info ja hinnad: http://www.portosantoline.pt/psl/index.php

São Vicente: saare põhjarannikul paiknevas võluvas Sao Vicente külas on 700 m pikkused laavatunnelid, mis tekkisid palju aastaid tagasi viimase vulkaanipurske tagajärjel. Vulkanoloogiakeskuses näidatakse 3D filmi Madeira saare sünniloost. Pilet u 8 EUR, 5-14 a lapsed u 6 EUR.

Aquaparque: Santa Cruzi veepargis on mitmesugused veeliurajad igas vanuses külastajaile, keha saab kinnitada veepargi baaris.Pilet u 6,5 eur, lapsed (5-12) u 4 eur.

Mereretked: Mereretked katamaraaniga: Avastage saare kena panoraam hoopis merelt! Mõnus ja lõõgastav merereis viib Teid saare kaunimate rannikute lähedale. Tehakse ka ujumispeatusi. Hea õnne korral näete delfiine ja isegi vaalu.

Meresõit Kolumbuse laevaga: Laev on täpne koopia Kolumbuse laevast Santa Maria, millega ta asus on kuulsale retkele Uude Maailma. Laev väljub Funchali sadamast 2 korda päevas. Pardal pakutakse Madeira veini ja meekooki ning hea õnne korral võib näha ka delfiine ja vaalu.

SPORT JA HARRASTUSED

Madeiral on aastaringselt väga head võimalused aktiivseks ja sportlikuks puhkuseks.

Veesport:  veesuusatamine, kanuusõit, purjelauasõit, snorkeldamine, süvavee kalapüük jne.

Kalapüük: Madeiral püütakse mõõkkala, barrakuudat, tuunikala, raid ning mitmeid muid Atlandi ookeani kalu. Funchali jahisadamast on võimalik minna süvamere kalastusretkele. Kogu päeva retk maksab 4-5 -le inimesele u 700 erot/paat, 4-tunnine retk u 500 eur.

www.madeirafishingcentre.com
www.madeira-marlin.com

Sukeldumine: Sukeldusretki organiseerivad Manta Diving Center hotellis Galomar Canico de Baixoses, Afalaia Scuba Diving ja Madeira Divepoint hotellis Pestana Madeira Carlton. Sukeldumine koos  varustuse rendiga maksab u 35-55 EUR, oma varustusega u 21-22 EUR. Sukeldujal  peab olema rahvusvaheline sukeldumislitents ja arstitõend. Esmalt  tuleb teha ka proovisukeldumine.  http://www.madeira-web.com/PagesUK/scuba-diving.html

Madeira Oceano's
www.madeiraoceanos.com

Tubarão Madeira
www.scuba-madeira.com

Surf ja windsurf: Jardim do Mar, Paul do Mar ja Sao Vicente tuulised rannad on ideaalsed kohad surfamiseks.

MATKAMINE: Matkamine piki levadasid on aktiivse puhkuse armastajale tõeliselt nauditav ettevõtmine ning Madeira kauni loodusega tutvumiseks üks parimaid viise. Levadad on 15. sajandil rajatud vanad veejuhtimiskanalid, mida hakati rajama vee suunamiseks mägedest saare lõunaranniku kuivadele põldudele. Tänapäeval kulgevad mööda levadasid saare kõige elamusterohkemad matkarajad. Raskemad rajad eeldavad korralikku varustust ja kogemusi: taskulampide valgel tuleb läbi ronida tunnelitest ning ette võtta järske tõuse või laskumisi. Nendele on soovitav minna koos juhendajaga. Lihtsamad, kuid mitte vähem kaunid rajad on jõukohased ka lastele. Loomulikult tuleb ka levadamatkadel mõelda tavalistele (mägi)matkaohutusreeglitele: ei tohi rännakule asuda üksi ega oma võimeid üle hinnata, vajalikud on mugavad mittelibisevad jalanõud ja soojemad riided. Kõrgemal mägedes on märksa jahedam kui merepinnal ning tuulejope või mõni muu soojem riie on matkamisel hädavajalik.

GOLF: Pehme kliima ja maaliline loodus teevad Madeirast aastaringse golfimängijate paradiisi. Golfi hakati Madeiral mängima juba 1937. aastal, mil Briti perekonnad Miles, Leacocks ja Blandys rajasid esimese 9-rajalise golfiväljaku. Madeira ja Porto Santo golfiväljakud paiknevad kauni looduse keskel.

Santo da Serra Golf: 27 - rajaline golfiväljak laiub imetlusväärsel maastikul 800 m kõrgusel merepinnast, 17 km kaugusel Funchalist. Mängimine nõuab suurte kõrguserinevuste tõttu head füüsilist vormi või golfiauto kasutamist. Golfiklubi on loodud Robert Trent Jonesi poolt ja avatud 1991. aastal. Rohkem infot klubi kodulehelt: http://www.santodaserragolf.com/

Palheiro Golf: 18- rajaline golfiväljak asub mägedes Quinta do Palheiro aedade lähedal, kust avaneb imeline vaade Funchali lahele.  Palheiro golfiväljak on avatud 1993. aastal ning disainitud Cabel Robinsoni poolt.  Palheiro väljak asub Funchalile veidi lähemal kui Santo da Serra golfiklubi. Rohkem infot klubi kodulehelt: http://www.palheirogolf.com/

Porto Santo Golf: Porto Santo golfiväljakust saab varsti üks arhipelaagi suurimaid golfiväljakuid, kus samaaaegselt saab mängida 500 golfihuvilist. Rohkem infot: www.portosantogolfe.com