Maldiivid

Maldiivide saarestik asub India ookeanis, u 675 km Sri Lankast edelas, ning koosneb 26-st atollist (atoll on rõngakujuline korallrahu, mille sees paikneb madal laguun ja mida kohalikud nimetavad faruks), mis laiuvad 822 km põhjast lõunasse ja 130 km läänest itta. Atollides on kokku u 1190 korallsaart, neist u 200 on asustatud ning neist omakorda 88 saart on muudetud kuurortsaarteks, kus asuvad ainult hotellid (enamasti 1 hotell saarel).
Maldiivid on troopiline paradiis, mis koosneb päikeselistest randadest, kõrgetest palmidest, kristallselge veega riffidest ja India ookeani rikkalikust floorast ning faunast. See teebki Malediivid maailmas üheks soosituimaks puhkusekohaks, kus lisaks päikese nautimisele saab harrastada sukeldumist ning imetleda fantastiliselt kaunist veealust maailma.

Riigi pindala on 90 000 km2, millest ainult 298 km2 on maismaa.

Pealinn Male on ainuke linn Maldiividel, kus on erinevad arhitektuurilised ja ajaloolised vaatamisväärsused ning mitmekesine valik kauplusi. Siin on 17.sajandist pärit mosheed, rahvusmuuseum, suurejooneline kaasaegne islamikeskus, mille kuldne kuppel on muutunud Male sümboliks. Kindlasti tasub läbi astuda kohalikult kala- ja tavaturult, kus müüakse erinevaid kohalikke kaupu ning käib tingimine hea lõunamaise traditsiooni kohaselt.

Kliima
Maldiividel valitseb troopiline kllima. Õhutemperatuur on aastaringselt keskmiselt 28 kraadi, veetemperatuur u 26 kraadi. Parim aeg saari külastada on novembrist aprillini, mil valitseb kuivem, madala õhuniiskusega periood, seda peetakse ka turismi kõrgperioodiks. Maist oktoobrini kestab vihmaperiood, mil õhuniiskus on tunduvalt kõrgem ning esineb tugevaid tuuli ja vihmahooge.

Regioonid/Vaatamisväärsused
Maldiivid on paradiis armunutele, noor – ja vanapaaridele ning kõigile neile, kes otsivad kohta päikese all mõtisklemiseks, mediteerimiseks ja romantilise idülli nautimiseks.
Maldiivid on ideaalne paik neile, kes tahavad nautida rahulikku puhkust kõrgetasemelistes hotellides ja idüllilises ümbruses. Siin on hea kliima, soe meri ja palju erinevaid merega seotud meelelahutusi, mille hulgast leiab endale sobiva nii sportlik kui mittesportlik puhkaja: sukeldumine, snorkeldamine, surfimine, laevasõidud naabersaartele koos ujumise ja piknikuga, lõbusõidud klaaspõhjaga paadis, kalapüük.

Viisa
Kuni 30 päevaks õigus viisa taotleda piirilt. Pass peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi. Viisa on tasuta.
Piirilt võidakse nõuda lennupiletite ja hotelli broneeringu olemasolu.
Samuti piisavate rahaliste vahendite olemasolu- umbes 30 USD inimese kohta päevas.

Transport
Rahvusvaheliselt Hulule lennuväljalt Põhja-Male atollis viiakse turistid lähemal asuvatele saartele paatidega, need transfeerid kestavad olenevalt saare asukohast 20 minutist kuni mitme tunnini. Kaugemal paiknevatesse atollidesse viiakse kliendid väikelennukitega. Arvestades vahemaid, ei ole siselend odav lõbu, kuid õhust saartele ja korallidele avanev vaade on äärmiselt lummav.

Raha
Maldiivide rahaühik on rufiyaa (tähistatakse MVR, MRf või Rf). Mündid kannavad nime laaree. 1 rufiyaa on 100 laareet. 1 USD = u 13 MVR ja 1 EEK = u 1,04 MVR. USA dollar on enim kasutatav välisvaluuta. Hotellides saab läbi ka ilma kohaliku rahata, sest kõikjal aktsepteeritakse dollareid, ka hinnad on esitatud dollarites. Samuti saab maksta reisitshekkide, krediitkaartide (American Express, Visa, Euro Master Card, Diners Club, JCB) ning teiste tugevate valuutadega. Kohalikku raha vajate ainult väljaspool kuurorti sisseostude sooritamiseks.

Hinnatase hotellides kõigub vastavalt hotelli tasemele. Mida kallim hotell, seda kallimad on ka teenuste ja toitude hinnad: salat 10-12 USD, supid 7-8 USD, burger 8-12 USD, pastaroad u 13 USD, põhiroad 15-30 USD, magustoidud 7-10 USD, tass kohvi 4-5 USD, klaas õlut 6-8 USD, pudel veini restoranis 18-50 USD. Paljudes hotellides lisandub hindadel ka 10%-ne teenustasu.

Aeg
Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on kell Maldiividel Eesti ajast 3 t ees. Suveajal on vahe +2 t.