Maldiivid - hea teada

Rahvaarv: 298 968 inimest

Pindala: 298 km²

Pealinn: Male

Viisa:

Turistiviisa vormistatakse kuni 30 päevaks nii eesti passi, halli passi kui vene passi omanikele piiril tasuta.

Eesti pass
Viisa vajalik ja kuni 30 päevast viisat saab taotleda piiril.
Vajalikud dokumendid:
- pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi
- edasi- tagasi piletid
- piisavate rahaliste vahendite olemasolu umbes 30 USD päevas inimese kohta või kinnitatud hotelli broneering kogu perioodiks
- vajadusel viisa edasisõiduks Maldiividelt.
Viisa on tasuta.

Vastav informatsioon, Malediivide Turismiamet: www.visitmaldives.com/Getting_here/visa.php


Vene pass, olemas elamis-ja tööluba Eestis
Viisa vajalik.
Viisatingimused on samad, mis Eesti passile.

Vastav informatsioon, Vene Föderatsiooni Välisministeerium: www.mid.ru/dks.nsf/mnsdoc/04.04.02


Eesti hall välismaalase pass, olemas elamis - ja tööluba Eestis
Viisa vajalik.
Viisatingimused on samad, mis Eesti passile. Lisaks peab Eesti hallil välismaalase passil olema passis elamis- ja tööluba Eestis või on olemas ID-kaart,kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Vastav informatsioon, Malediivide Turismiamet: www.visitmaldives.com/Getting_here/visa.php

Geograafia: Maldiivide saarestik asub India ookeanis, u 675 km Sri Lankast edelas, ning koosneb 26-st atollist, mis laiuvad 822 km põhjast lõunasse ja 130 km läänest itta.
Atollides on kokku u 1190 korallsaart, neist u 200 on asustatud ning neist omakorda 88 saart on muudetud kuurortsaarteks, kus asuvad ainult hotellid (enamasti 1 hotell saarel).

Üldinfo: Maldiivid on troopiline paradiis, mis koosneb päikeselistest randadest, kõrgetest palmidest, kristallselge veega riffidest ja India ookeani rikkalikust floorast ning faunast. See teebki Malediivid maailmas üheks soosituimaks puhkusekohaks, kus lisaks päikese nautimisele saab harrastada sukeldumist ning imetleda fantastiliselt kaunist veealust maailma. Maldiivid on paradiis armunutele, noor- – ja vanapaaridele ning kõigile neile, kes otsivad kohta päikese all mõtisklemiseks, mediteerimiseks ja romantilise idülli nautimiseks. Maldiivid on ideaalne paik neile, kes tahavad nautida rahulikku puhkust kõrgetasemelistes hotellides ja idüllilises ümbruses. Siin on hea kliima, soe meri ja palju erinevaid merega seotud meelelahutusi, mille hulgast leiab endale sobiva nii sportlik kui mittesportlik puhkaja: sukeldumine, snorkeldamine, surfimine, laevasõidud naabersaartele koos ujumise ja piknikuga, lõbusõidud klaaspõhjaga paadis, kalapüük.

Pealinn: Male, 75 000 elanikku. Male on suurima elaniku arvuga saar riigis. Pealinn Male on ainuke linn Maldiividel, kus on erinevad arhitektuurilised ja ajaloolised vaatamisväärsused ning mitmekesine valik kauplusi. Siin on 17.sajandist pärit mošeed, rahvusmuuseum, suurejooneline kaasaegne islamikeskus, mille kuldne kuppel on muutunud Male sümboliks. Kindlasti tasub läbi astuda kohalikult kala- ja tavaturult, kus müüakse erinevaid kohalikke kaupu ning käib tingimine hea lõunamaise traditsiooni kohaselt.

 Riigikord: Riigi ametlik nimi on Maldiivi Vabariik. Riigipea ja valitsusjuht on alates 1978.a president Maumoon Abdul Gayoom.

Usk: Peaaegu 100% sunniidi moslemid. Vastavalt islami reeglitele on ametlik puhkepäev reede ning alkoholi tarbimine (ja ka riiki toomine) keelatud. Turistide jaoks on alkohol vabalt saadaval kuurorthotellides.

Keel: Ametlik keel on divehi, mis kuulub indo-euroopa keelte hulka. Divehi sisaldab palju araabia, hindi ja inglise päritolu sõnu ning kirjutatakse paremalt vasakule nagu araabia keeltki. Inglise keel on enim levinud võõrkeel ning kohalikud oskavad seda päris heal tasemel. Kuurortides räägitakse ka saksa, prantsuse jt keeli.

Aeg: Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on kell Maldiividel Eesti ajast 3 t ees. Suveajal on vahe +2 tundi.

Elekter: 230 v. Pistiku harud on kitsamad. Adaptereid saab laenutada hotellist.

Raha ja hinnad: Maldiivide rahaühik on rufiyaa (tähistatakse MVR, MRf või Rf). Mündid kannavad nime laaree. 1 rufiyaa on 100 laareet. 1 USD = u 13 MVR ja 1 EEK = u 1,04 MVR. USA dollar on enim kasutatav välisvaluuta.
Hotellides saab läbi ka ilma kohaliku rahata, sest kõikjal aktsepteeritakse dollareid, ka hinnad on esitatud dollarites. Samuti saab maksta reisitshekkide, krediitkaartide (American Express, Visa, Euro Master Card, Diners Club, JCB) ning teiste tugevate valuutadega. Kohalikku raha vajate ainult väljaspool kuurorti sisseostude sooritamiseks.
Hinnatase hotellides kõigub vastavalt hotelli tasemele. Mida kallim hotell, seda kallimad on ka teenuste ja toitude hinnad: salat 10-12 USD, supid 7-8 USD, burger 8-12 USD, pastaroad u 13 USD, põhiroad 15-30 USD, magustoidud 7-10 USD, tass kohvi 4-5 USD, klaas õlut 6-8 USD, pudel veini restoranis 18-50 USD. Paljudes hotellides lisandub hindadel ka 10%-ne teenustasu.

Vaktsineerimine: Vaktsineerimisi pole vaja.

Toll: Alkoholi sissetoomine riiki ei ole lubatud (alkoholi müüakse hotellides). Riigist ei ole lubatud välja viia koralle ja kilpkonnakilpe, sest nii korallid kui kilpkonnad on looduskaitse all.

Telefon ja Internet: Igas hotellis on olemas telefoniühendus ning enamikus ka Internetipunktid, samuti on paljudes majutuskohtades ka toas võimalik Internetiühendus.

Transport: Rahvusvaheliselt Hulule lennuväljalt Põhja-Male atollis viiakse turistid lähemal asuvatele saartele paatidega, need transfeerid kestavad olenevalt saare asukohast 20 minutist kuni mitme tunnini. Kaugemal paiknevatesse atollidesse viiakse kliendid väikelennukitega. Arvestades vahemaid, ei ole siselend odav lõbu, kuid õhust saartele ja korallidele avanev vaade on äärmiselt lummav.

Kasulikud vihjed:

• Riietus: tänu kliimale on soovitatav kanda kergeid puuvillasest kangast rõivaid. Pealinn Male ja teised asustatud saared on konservatiivsed ning seal on naistele kindel soovitus mitte kanda liiga nappe ja paljastavaid rõivaid, sest see solvab kohalike sündsustunnet. Kuurortides on rannariietus loomulikult aktsepteeritud, nudism ja topless päevitamine aga mitte. Enamik hotelle ei luba ka rannariietes kliente siseruumides asuvatesse restoranidesse.

• Kõrge temparatuuri ja aktiivse päikese tõttu ärge unustage päiksekaitsekreeme ning peakatet.

• Maldiivide veealune korallimaailm on väga õrn ja haruldane ökosüsteem. Kõiki sukeldujaid palutake neid mitte kahjustada. Korallide maalt väljaviimine on keelatud.

• Enamik saartel puudub üldse igasugune autoliiklus. Pealinn Males on see aga olemas. Ärge unustage, et liiklus on seal vasakpoolne.

• Maldiivid on islamimaa ning alkoholi maaletoomine on keelatud. Kangemaid jooke müüakse kõikides kuurortides turistidele ning sealne valik on piisavalt lai.

• Tuntud idamaiseks tavaks on kindlasti kauplemine ning hinnas tingimine, kuid seda ainult Male kauplustes ning basaaril, kus hinnad ei ole fikseeritud. Turul soovib müüja ostjaga kindlasti suhelda ja kaubelda ning kui te seda ei tee, jääb see müüjale lihtsalt mõistetamatuks.