Maldiivid - huvitavad kohad

Maldiivi saared on laialdaselt tuntud oma kuurortide poolest, millest igaüks on kordumatu maailm, mis ümbritsetud puhaste kuldsete liivadega. See on paik „maailma otsas“, kus pole linnade lärmi, euroopa tsivilisatsiooni – ümber on ainult puutumatu loodus ja piiramatu ookean. Rohkearvulised veealused korallkoopad paiknevad üle kogu Maldiivide arhipelaagi, troopiline taimestik loob algupärase ja kordumatu saarestiku ilu.

Male on maailma väikseim pealinn (pikkus 2,5 km, laius 1 km). Selle peamine vaatamisväärsus on kuldse kupliga kaunistatud „Suure Reede“ mošee. Tema territooriumil asub Islami keskus. Samuti on see Maldiivide suurim kirik, mahutades endasse üle 5000. inimese. Selle kõrval asub vana  Suure Reede mošee, ainulaadse minareti ja rahvuskangelaste ja juhtivate pereliikmete haudadega.

Teiste pealinna vaatamisväärsuste seas, väärivad tähelepanu ka:

- Presidendi loss

- Sultani pargis paiknev Rahvusmuuseum

- Legendaarsete Maldiivi  pühakute hauakohad

Samuti põnev koht külastamiseks on kohalikud värvirikkad turud - puuvilja, juurvilja, käsitöö – need on kohad, kuhu tulevad ja kus kohtuvad kõikide saaarte elanikud.

Maldiivid see on avastus sukeldamise armastajatele. Rohked korallkoopad on ääretult huvitavad ja pakuvad palju huvitavat veealuteks uurimisteks. Korallrifid kaitsevad rannaäärset vett eluohtlike kalade eest, nii et sukeldujatel pole põhjust muretseda oma ohutuse pärast.

Seoses sellega, et Maldiivi saared ei ole oma vaatamisväärsuste ja ajaloomälestiste poolest eriti rikkad, toimuvad ekskursioonid reeglina ookeanil. Olenevalt hotellist, kus te peatute, ja saarest, millel see asub, võivad ekskursioonid ja nende hinnad kergelt varieeruda, mistõttu pakutakse teile hotelli asudes võimalust oma vaba aja ettevõtmisi ise planeerida.
Maldiividel korraldatavatest külluslikest reisidest võite valida just selle, mis hingele kõige lähedasem.

Lõbusõit dhonil

Sellel traditsioonilisel maldiivide paadil tõeliselt muinasjutuliste vaadetega saarte vahel seigeldes saate kindlasti unustamatu elamuse.

Lõbureis vesilennukil
Vesilennukil pakutakse mitmesuguseid lõbureise. Näiteks lühike sõit saarte, neid ümbritsevate laguunide ja korallriffide õhust pildistamiseks ning kui veab, siis saab pildile ka tohutusuuri raisid ja delfiiniparvi.
Teise programmi järgi võib sõita kaugetele saartele ja teistele atollidele põhjas või lõunas, külastada kalurikülasid ja asustamata saari koos väikese grillpeoga puhkepausi ajal ning lähedalasuvaid kuurorte.

Meresafarid, sukeldumine(terve päev)
Allveeujumiskeskused korraldavad mitut tüüpi meresafarisid ja sukeldumissafarisid. Reeglina on programmis sukeldumine kahes erinevas kohas ühes või kahes atollis, puhkus ja barbeque-lõuna ühel asustamata saarel, meenete ostmiseks kaluriküla külastamine või, olenevalt programmist, ekskursioon pealinn Male`sse.

Tutvumine pealinn Male`ga (2-3 tundi)
Male kesklinnas külastatakse ajaloolisi mälestisi, islamikeskust ja rahvusmuuseumi, minnakse suveniiripoodidesse, supermarketisse, juurvilja- ja kalaturule. See ekskursioon on mõeldud lähedalasuvate saarte turistidele.

Suure, mittetööstusliku kala püüdmine(4 tundi)
On võimalik püüda järgmisi kalu: purikala, mõõkkala, sinine ja must marliin, vahu, barrakuuda, kollane tuunikala ja selle erimid, mako-, tiiger- ja sinihai, vasarhai, koryfen.
Kalapüük toimub reeglina väljaspool atolle spetsiaalsetelt suuremõõtmeliste kalade püüdmiseks ja kalaparvede radarseadmetega avastamiseks varustatud kaatritel.

Õhtune ja hommikune kalapüük, 2-2,5 tundi
Kalale minnes saate tõelise naudingu osaliseks. Kaatri teenindav personal aitab teid esialgsete raskustega toime tulla, kuid edaspidi sõltub juba kõik teie vilumusest. Samal või järgmisel õhtul kostitatakse teid teie endi poolt püütud kalast valmistatud grillroaga. Õhtusöök on kalastamise hinna sees.

Piknik asustamata saarel
Dhoni paadil viiakse teid asustamata saarele, kus saate rahus omaette olla.
Hinna sees on lõuna- ja õhtusöök ning mineraalvesi.

Päikeseloojang merel
Romantiline lõbusõit ookeanil sobib ideaalselt armunutele.

Lõbusõit allveelaeval
Unustamatu sukeldumine veealusesse maailma.
Keskmine hind $50-75.

Veelõbud
Igas hotellis pakutakse valikut veelõbustustest – purjelauatamine, katamaraan, kanuu, banaan, veesuusad, „fan tubes” kummirõngad ja veemootorrattad. Instruktorid juhendavad.