Maldiivide kuurordid ja atollid

Hotellidest:

Kõige romantilisemad hotellid Maldiividel on:
- Mirihi Island Resort 5*
- Cocoa Island by COMO 5*
- Baros Maldives 5*
- Gili Lankanfushi 5*
- Constance Moofushi Resort 5*
- Lily Beach Resort and SPA 5*

Need hotellid pakuvad kindlasti unustamatu puhkust ja on suurepärane valik noorpaaridele mesinädalateks või näiteks neile, kes tähistavad oma pulmaaastapäeva.

Loomulikult midagi „magusat“ ka madala eelarvega reisijatele, kellele hotellis pakutav luksus ei ole nii tähtis kui just sihtkoht oma võrratu looduse ja rikkaliku veealuse maailmaga:
- Equator Village 3*
- Fun Island Resort 3*
- Holiday Island Resort 4*

Perepuhkuseks soovitame hotelli Gili Lankanfushi.

Mesinädalatel viibijatele pakuvad enamus hotellid tasuta „pulma paketti“, mis sisaldub juba reisi hinnas ning mis broneeritakse enne hotelli saabumist. Mesinädalaks soovib iga hotell pakkuda midagi erilist ja omapärast, näiteks pudel šampust  koos puuviljadega ning käsitsi valmistatud sokolaadiga, lillekaunistused,  SPA teenused jne. Iga hotell pakub sellist kingitust tasuta ning olenevalt hotellist võib kingitus sisaldada erinevaid komponente.

Detsembris reisid Maldiividele hinnaga al 2107 EUR inimese kohta kaheses toas.
Veebruaris reisid Maldiividele hinnaga al 2509 EUR inimese kohta kaheses toas.

Saame pakkuda kõiki Maldiivi hotelle Teile sobivas hinnaklassis. Juhul kui Teid huvitab mõni kindel hotell, tasub seda kindlasti küsida, sest saame seda  pakkuda parima võimaliku hinnaga.

Enamikes hotellides on saadaval erinevaid toitlustustüüpe: BB; HB; FB; AI kuid on olemas ka kallimaid hotelle, kus pakutakse ainult AI teenust ja sellistes hotellides ei pea üldse millegi muule mõtlema kui ainult rahulikule puhkusele.

BB - hommikusöök
HB - hommiku- ja õhtusöök
FB - Hommiku, lõuna-ja õhtusöök
A - kõik hinnasKuurordid/atollid:

Dhaalu atoll

Dhaalu atollison 8 asustatud saart, külaliste teenistuses on kolm kuurorti suure hulga hotellidega.
Ribudhoo saar on tuntud oma kuld- ja hõbetoodete poolest. Suurimat huvi pakub turistidele aga Velavaru saar. Selle lokkav taimkate, kõrged palmid, liivarannad ja maalilise laguuni ilu tõmbavad vastupandamatult kõiki puutumatu looduse austajaid.
Siin saab tegelda kõigi Maldiividele omaste veespordialadega – sukeldumisega, snorgeldamisega, purjelaua-, kanuu- ja katamaraanisõiduga, veesuusatamisega.

Faafu atoll

Faafu on 32 km pikk ja 24 km lai. Kohalikud elavad viiel saarel.
Filitheyo saar atolli idaosa on ainus turistidele puhkamiseks mõeldud piirkond. Pansionaat asub keset metsikut palmimetsa.
Kitsad teerajad viivad läbi puhmastike villadeni ja väikesed sillad viivad kaldalt vee kohal olevate majakesteni. Randa piiravad puud ja põõsad, kus kuuma päikese eest alati varju leiab. Hotellitoad on puhtad, kenasti sisustatud, konditsioneeri ja dušiga. Sukeldumiseks sobivad korallrifid asuvad kaldast vaid paarikümne meetri kaugusel.
Ekskursioonide hulka kuulub erinevates kohtades snorgeldamine, öine ja hommikune kalapüük ning lõbusõidud naabruses asuvatele asustamata saartele.

Raa atoll

Raa atollis on 16 asustatud saart, mis asuvad põhiliselt Maldiivide idaküljel.
Korallrifid asuvad atolli sees. Alifushi saar on tuntud kui dhoni paatide ehitamise koht. Kandolhudoo saarel on arenenud kalatööstus. Meedhupparu saar, on eraldatud turismi arendamiseks. Selle saare pansionaat hõlmab 43 aakrit ja on piiratud tiheda taimestikuga. Lahes on suurepärased võimalused veespordiks ja kalapüügiks. Malelt pääseb siia vesilennukil umbes 40. minutiga.

Haa Alifu atoll
Haa Alifu atoll on põhjapoolseim Maldiivide atoll, mille saartest 16 on asustatud.
Atolli suurim saar on Dhidhdhoo. Uligamu saarel on mugav abajas, mis on eriti hinnatud purjelaevnike poolt.
Ihavandhoo ja Huvarafushi saarte ümbruses on traditsioonilised kalapüügikohad. Utheemi sarel asub memoriaalkeskus, Kelaa saarel on säilinud Teisest Maailmasõjast pärit briti sõja-merelaevastiku baasi varemed.

Lhaviyani atoll

Lhaviyani atoll on 37 km pikk ja 35 km lai, kokku 63 saart, neist 4 asustatud ja 5 kuurorti.
See on üks parimaid kohti sukeldumiseks ja snorgeldamiseks. Kohe kalda lähedal võib näha värvilisi koralle, mille vahel sõeluvad miljonid klaaskalad ja ingelkalade perekonnad. Aeg-ajalt kohtab siin ka suuri haisid ja mureene.
Veespordialadest võib Maldiividel harrastada purjelauasõitu, purjetamist ja kalapüüki. Maldiivide hotellides on samuti olemas võimalused aktiivseks puhkuseks –võib mängida tennist ja võrkpalli või tegelda teiste spordialadega värskes õhus.

Lhaviyani atoll on ümbritsetud väikeste, kuid väga ilusate saarekestega, kuhu korraldatakse ekskursioone ja piknikke. Väga populaarsed on lõbusõidud asustatud ja asustamata naabersaartele klaaspõhjaga paadil.
Võib reisida ka Malele, istuda väikeses mugavas restoranis ja nautida rahvusköögi roogi, pärast seda aga teha üks väike lõbusõit klaaspõhjaga paadis.

Addu atoll

Addu atoll, teise nimega Seenu atoll, asub natuke ekvaatorist lõunapool.
Need on Maldiivide kõige lõunapoolsemad saared ja asustuse poolest Male järel teisel kohal. Addu atoll koosneb mitmest, umbes 40 km pikkusel poolkaarel asuvast saarest.

Atolli lõunaosas asuv Gani saar paistab teiste Maldiivi saarestikku kuuluvate saarte hulgast eriti silma. Tänu siin asunud brittide lennuväljale on saarel hästi välja arenenud liiklusvõrgustik - teed, sadamasild, lennuväli ja ka kohalikud elanikud on inglise keele ära õppinud. Neli naabersaart on Ganiga ühendatud tammidega.
18 km pikkusel teel sõites näeb kohalike elanike maalilisi külakesi, kookospalmide istandikke ja järve, kus pesitsevad papagoid ning puhkavad rände ajal kured ja pruunid trapid.

Väikesed abajad, arvukad kalurikülad, Gani purjelauakeskus, traditsioonilised paaditehased, iidse pühamu varemed, Fua-Mulaku mošee ja sukeldumiskool teevad Addu atollist Maldiivi saarestiku kõige põnevama koha.

Väga populaarsed on ekskursioonid mööda atolli saari, hommikune ja öine kalapüük, lõbusõidud klaaspõhjaga paadil, helikopterireisid, meresafarid väikesaarte ümbruses ja palju muid meelelahutusi. Peale kõige muu on Addu atoll üks vähestest kohtadest maailmas, kus võib päris ranna lähedal näha vaalhaisid. Pea-aegu kogu Addu atollil kasvavad banaanid ja õitsevad põõsastaimed.

Siin on suurepärased puhta liivaga ja väga puhta veega rannad. Teie teenistuses on esmaklassilised hotellid ja veelõbud.

Baa atoll

Baa atoll on 42 km pikk ja 32 km lai, sellesse kuulub 13 asustatud ja 41 täiesti asutamata saart.
120 km kaugusel atollist asub Hulule lennuväli. Transfeer kiirkaatril kestab kaks ja pool tundi.

Ka see atoll on lausa paradiis neile, kes otsivad rahu ja omaette olemist. Kuid, vaatamata neitsilikule loodusele ja paljudele kohtadele, kuhu inimese jalg kunagi astunud ei ole, on siin suurepärane teenindus. Seda atolli asuti alles hiljuti puhketsooniks muutma. Hetkel on siin 5 hotelli.

Atollil on head võimalused sukeldumiseks ja veealuste hoovuste ära kasutamiseks. Selles Maldiivi saarte veealuses osas on suurepäraselt säilinud korallid, siin elavad vaalhaid, meredraakonid (maist juulini), kilpkonnad, raid, kaheksajalad, lõvikalad, fugu-kalad ja mureenid.

Ari atoll

Ari atoll on 96 km pikk ja 33 km lai. Atoll koosneb suurest omanimelisest Ari atollist ja ühest pisemast, Rasdu atollist.
Atolli kuulub 70 saart, millest ainult 18 saart on põliselanikega asustatud, 26 saart on puhketsoonid.

Angaga saare pindalast moodustab rand 25%. Kudafoludhool ja Nalaguraidhool asuvad kõige mugavamad pansionaadid ja hotellid. Rangalil asub kaasaegne Hiltoni hotellikompleks koos sukeldumiskooliga. Kolmes Kuramathi hotellis on väga head võimalused üksildaseks puhkuseks Maldiivide palmide ja mangroovipuude varjus.
Saare põhjakaldal on suurepärane rand ja liivase põhjaga meri. Selle saare loodus on eriti ilus ja mitmekesine – läbipääsmatud vihmametsad, rohelised palmid ja kõikvõimalikes värvitoonides lõhnavad lilled. Siin puhates naudite tõeliselt mere ja ookeani ilu ning näete kõiki selle imepäraseid elanikke. Atolli elanikkond ei elatu ainult turismist, vaid tegeleb ka kilpkonnapüügi, korallide korjamise ja graveerimisega, kalapüügi ja kookospalmide kasvatamisega. Kalu on siin sedavõrd palju, et kohta kutsutakse koguni „kalasupiks”.
Siin võib nautida looduses eraldatust ja üksindust, aga võib ka aktiivselt puhata – sõita banaanil, veesuuskadel, katamaraanil, paatidega ja teha palju muud.

Halaveli, Machafushi, Viligilivaru ja Batala saar meelitavad siia eriti sukeldujaid, kuna siin on riffidele hea ligipääs otse ilusatelt liivarandadelt.

Sukeldumiseks on väga sobivad ka mere kaitsealad atolli põhjaosas Maja Thila, Orimas Thila, Fish Head, Kudara Thila ja Broken Rock korallrifid atolli lõunaosas.
Madivaru ja Manta-Riffi juures elavad raid ja vasarhaid. Kalahandi Huraa saare korallrifi põhjaosa on kuulus oma ainulaadse veealuse reljeefiga ja hallhaide kogunemispaigana.

Saartele pääseb Malelt kiirkaatril (1h 40min) või vesilennukil. Lennuk on muidugi tunduvalt kallim ja sõit kestab pea sama kaua kui paadiga, kuid see-eest avanevad lennuki pardalt eriti kaunid vaated saartele.

Põhja-Male atoll

Põhja-Male atoll on 69 km pikk ja 39 km lai, sellesse kuulub 50 saart. Paljudel neist saartest asuvad kuurordid ja hotellid.
Paljud saared asuvad lennuvälja lähedal, mis lihtsustab tunduvalt paatidel ja kaatritel toimuvat liikumist. Vaatamata sellele, et saared on säilitanud oma eraldatuse muust maailmast, on siin ometi hästi välja arenenud turistidele suunatud infrastruktuur.
Ilma erilise vaevata ja kulutusteta võite sõita pealinna.

Atolli Põhjasaarel asub riigi pealinn Male – saarestiku ainus sadam ja linn, samas ka oma 1,8 km² suuruse pindalaga üks maailma väikseimaid pealinnu ja lisaks veel planeedi tihedamini asustatud linn.
Male on kontrastide linn, kus on koos nii kaasaegne tehnoloogia kui kohaliku kultuuri algupära. See on maailma kõige rahulikum pealinn, kus on ohutu nii päeval kui öösel. Elanikud on rõõmsameelsed ja viisakad ning tunnevad igast külalistest rõõmu . Pealinnas on olemas kõik, mis ühes pealinnas olema peab. Siin ei ole küll pilvelõhkujaid, kuid jalgrattaid on rohkem kui autosid. On hulgaliselt poekesi, turge ja mošeesid ja hotelle - palju hotelle.
Ja igal hotellil on oma paat, millel võib teha lõbureise lähedal asuvatele saartele. Males on, mida vaadata. Siin on Sultani park ja Reede mošee (Friday Mosque), Suur mošee ja Presidendiloss, palju turge ja meenepoekesi. Pealinna ümbritsevatel saarekestel on igaühel oma osa – ühel kasvatatakse linde, teisel on tankla, aga kolmandal Coca cola tehas!

Supelrandu Malel ei ole, saart ümbritseb kaitsetamm ja see on hea üksinduse nautimise koht. Ookeani suunduvad muulid on populaarsed õhtuste jalutuskäikude kohad.
Olmetingimused kipuvad Male hotellides olema halvemad kui kuurortides, seepärast püüdke läbisõidul olles öömaja kohta võimalikult palju infot saada.

Lõuna-Male atoll

Lõuna-Male atollist eraldab seda umbes 5 km laiune väin. Atolli administratiivkeskus on Maafushi saar. Lõuna - Male atoll on 36 km pikk, 19 km lai ja koosneb 30 saarest, millest kolm on asustatud.

Kuurordid, pansionaadid ja hotellid asuvad 17. saarel. Sukeldumiseks on selles Maldiivide osas paremad tingimused kui Põhja-Males, kuna siin asuvad väga ligitõmbavad merekaitsealad Embudu Kandu, Guraidhoo Kandu, Embudu Canyon, Kanduma Tilla ja Guraidhoo Corner oma väga huvitava veealuse reljeefi ja koobastega.
Looduskaitseala Guraidhoo lähedal asuv Kanduma saar on kuulus oma heade lainete poolest (märtsist septembrini).

Saarele pääseb kiirkaatritel või kohalikel dhoni paatidel. Saar on ideaalne koht omaette olemiseks vaikses kooskõlas neitsilikult puhta looduse, viietärnibangalo, uhkete randade ja hellitavalt lainetava ookeaniga, mis avab teile oma saladused ja näitab veealuse maailma kihavat elu.
Saate maskiga isu täis sukelduda, toita raisid ja rifihaisid, minna soovi korral öisele kalapüügile ja jalutama kaugetele asustamata saartele.

Kuum päike, soe vesi ja lopsakas loodus vaid lisavad puhkusele mõnu ja meeleolu.