Portugal, Algarve

Miks Portugal ja Algarve?

Portugali võlud on eestlaste jaoks veel suhteliselt avastamata, seega on ees ootamas palju üllatavat: kuldsed rannad, viinamarjaväljad ja mäed, kaunid valged külad künkanõlvadel, romantilised sadamad, rikkalik ajaloopärand. Siia on oma jälje jätnud erinevad kultuurid roomlastest maurideni. Muidugi ei saa unustada omaaegse Portugali suurimpeeriumi saavutusi kaunite linnade, kirikute ja uhke pealinnaga. Õnneks on Portugal suhteliselt väike maa ning auto, bussi või rongiga saab piisavalt kiiresti ja mugavalt ringi liikuda. Seetõttu on võimalik juba esimese korraga saada hea ülevaade selle maa erinevatest tahkudest, mille hulgas ärge unustage ka kohaliku köögi hõrgutisi ja heatasemelisi veine.
Pealinn Lissabon on unikaalse suurlinliku hõnguga kontrastiderohke linn, mis ei jäta kedagi ükskõikseks. Siit leiate palju erakordset arhitektuuri segamini mõnusa minnalaskmismeeleoluga, lahedaid ajaveetmiskohti ja põnevaid muuseume.
Portugali lõunapoolseim provints, Atlandi ookeani ääres paiknev Algarve, on maa kõige paremini välja arendatud kuurortpiirkond, mida iseloomustavad Euroopa parimate hulka kuuluvad kuldsed rannad, päikseline kliima, korralik valik hotelle ning eripalgelisi ajaveetmisvõimalusi ja vaatamisväärsusi nii lähiümbruses kui ka kaugemal. Ehk teisiti, siin on kõik, mida heaks puhkuseks vaja.
Algarve piirkond on oma laiade liivarandadega sobib igati perepuhkuseks. Lastele on siin mitu suurt veeparki, vahva mereteemaline park Zoomarine, lahedad laevasõidud.
Praia da Rocha (e.k. kaljurand) on piirkonna ilusaimate randadega kuurort – laiad, kuldsed rannad vaheldumisi tulmekollaste liivakivikaljudega. Praia da Rocha on kaasaegne aktiivse ööeluga linn, mis on täis erinevaid apartemente ja hotelle. Samas on ta on suhteliselt väike ja kompaktne ning temas orienteeruda on väga hõlbus. Sobib hästi nii noortele, nooremeelsetele kui ka peredele.

Miinused
- mais võib merevesi olla veel suhteliselt karastav ja ööd mõnevõrra jahedad
- randadesse pääseb enamasti mööda treppe
- Suurem osa Albufeira hotellidest on ehitatud linna ümbritsevatele mäekülgedele ning randa ja vanalinna jõudmine tähendab tihedat mäest üles-alla rühkimist.
Plussid
+ maalilised kuldsed liivarannad, mõnus päikseline kliima ja lahe vahemereline õhkkond
+ nauditav köök ja suur valik erinevaid söögikohti; kõik see on taskukohaste hindadega
+ Portugal on sobiv sihtkoht kultuurihuvilisele reisijale, sest vaatamisväärsuste ja mälestiste valik on mitmekesine
+ head võimalused aktiivseks puhkuseks
+ rikkalik valik ajaveetmiskohti ja tempokas ööelu

Kuurordid
Pakume majutust populaarses kuurordis Praia da Rochas, kus on piisav valik erinevaid hotelle, suur hulk ajaveetmiskohti ning kaunid rannad.
Praia da Rocha on suhteliselt väike ja kompaktne kuurort 2,5 m kaugusel Algarve ühest suuremast linnast Portimaost ja u 70 km Faro lennuväljast. Väiksed vahemaad ja keskuse koondumine rannaäärse peatänava Avenida Tomas Cabreira ümber teevad orienteerumise piisavalt hõlpsaks. Peatänava ääres paiknevad peamiselt kallimad hotellid, apartement-tüüpi suured hotellikompleksid on ehitatud peatänavast sisemaale jäävasse rajooni. Kuid õnneks on kõik olulised kohad, nagu rand ja ajaveetmispaigad, pelgalt jalutuskäigu kaugusel. Taksot ja bussi läheb vaja siis, kui otsustate tutvuda lähemate külade ja naaberrandadega.

Alvor
Väike kaluriküla u 5 km kaugusel Praia da Rochast, on täna populaarne kuurort, kuid tema vanalinn värviliste majade ja kitsaste munakivitänavatega kannab muutumatult endiste aegade hõngu. Küla on tuntud heade kalarestoranide poolest. Suurepärane koht, kus nautida värsket kala ja sumedaid suveõhtuid.

Portimao
Portimao (2,5 km kaugusel Praia da Rochast) on pärast Farot Algarves tähtsuselt teine keskus, kus on ümbruskonna parimad shoppingu-võimalused ning palju häid mereandide restorane. Kuuldavasti on see üks parimaid paiku grillitud sardiinide nautimiseks. Iga kuu esimesel esmaspäeval toimub linnas suur turg. Vaatamist väärivad ka linna vanim ehitis, 15.saj pärit ja 18.saj ümber ehitatud kirik ning vanasse kalakonservivabrikusse rajatud linnamuuseum, kus korraldatakse erinevaid näitusi. Portimao sadamast väljuvad turistidele mõeldud kalapüügi- ja lõbusõidulaevad. Linn asub Arade jõe ääres, mille suudmesse Praia da Rochas on rajatud uhke jahisadam.