Rhodos - hea teada

Harrastused: Hotellid pakuvad erinevaid sportimisvõimalusi: basseinid, jõusaalid, tenniseväljakud, squash, minigolf. Golfiväljak Afandou-Golf asub samanimelises külas saare idarannikul, Rhodose linnast u 20 km, Falirakist 4 km kaugusel.  18-rajaline golfirada. on kevadeti väga heas korras, suviti kipub väheste sademete hulga tõttu pisut kuivama. Maksta saab ainult sularahas. Väljaku juures on ka tagasihoidlik golfiklubi. Vt: www.afandougolfcourse.com.
Ratsabaas paikneb saare läänerannikul, Rhodose linnast u 10 km kaugusel. Maneežil ratsutamine maksab u 20 EUR/tund, looduses 35 EUR/tund. Soovitav on aeg ette broneerida. Loomulikult pakuvad suuremad rannad nii Rhodosel kui Falirakis hulgaliselt sportlikke veelõbustusi nagu skuutri-, banaani- ja langevarjusõit, vesijalgrattad, purjelauasõit. Falirakis asuvad suur veepark ja lõbustuspark. Rhodose linna Mandraki sadamast saab minna sukeldumisretkedele läbipaistva ja puhta veega lahesoppidesse.

Autorent: Rendiauto pakub parimaid võimalusi saarega omapäi tutvumiseks. Autorendifirmasid on palju, kuid kõrghooajal juulis-augustis on soovitav auto ette tellida. Juht peab olema vähemalt 21-aastane ja omanud juhiluba vähemalt 1 aasta. Suuremate autode ja mikrobusside puhul on miinimumvanus 23. Bensiinihinnad on sõltuvalt margist ja firmast vahemikus 1.05 - 1.20 eurot (u 16 – 19 kr).

Rannad:Üle 30 Rhodose ranna on pärjatud nende puhtust tunnustava rahvusvahelise sinise lipukesega. Saare läänekallas on reeglina üsna tuuline, idakallas tunduvalt vaiksem. Lääneosa rannad (Ixia, Ialyssos) on kiviklibused ja tuulised, seetõttu ei ole seal suviti liiga palav, kuid merepõhi on ebamugavalt kivine. Rand on kivi-liiva segune. Ka Rhodose linnas on mitu päevitamiseks ja ujumiseks sobivat randa, enamasti liiva-kivi segused. Tasub arvestada, et linna lääneküljel paiknev rand on samuti pidevalt tuuline. Kes otsib rahulikuma lainega randa, leiab selle saare tipus asuvast Akvaariumist edasi minnes u hotelli Mediterranea juures (see on juba saare idakülg), kus meri on alati rahulikum ja rand liivasem. Head liivarannad on idarannikul Falirakis ja Lindosel, kus tavaliselt ei puhu tugev tuul ning õhutemperatuur on mõni kraad kõrgem kui läänerannikul. Faliraki laugjad rannad sobivad ideaalselt lastele. Suurepärased vähemrahvastatud liivarannad asuvad idarannikul Kalitheas ja Tsambikas (Faliraki lähedal). Sissepääs randadesse on tasuta, kuid lamamistoolid maksavad sõltuvalt rannast 4-5 eur. Kaks tooli koos päikesevarjuga maksab u 8 eur.


Ilmastik: Kliima on Vahemereline – pehmed talved ning kuumad, kuivad suved. Suvine kuumus on kergelt talutav, sest õhk on kuiv ja saare põhjaosas puhuvad pidevalt värskendavad meretuuled. Öine temperatuur on juunist septembrini  mõnusalt soe: 21-24 kraadi, oktoobris u 19 kraadi.

Keskmine päevane temperatuur:
juuni    juuli    august    september    oktoober
26    30    31    26    23

Keskmine merevee temperatuur:
juuni    juuli    august    september    oktoober
23    25    25    25    23


Raha ja krediitkaardid: Kehtiv rahaühik on euro. 1 € = u 15,65 EEK. Eurosid saab osta Eestis. Eesti kroone kohapeal ei vahetata. Krediitkaardid, nagu Visa, EuroMaster ja American Express, on laialt kasutusel pealinnas ja puhkekeskustes. Väiksemates tavernides  ja külapoodides eelistatakse reeglina sularaha.

Mobiiltelefonid: Vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele hakkavad välismaal mobiiltelefoniga helistades alates 30.augustist 2007 kehtima Euroopa Liidu ühtsed tasud (Eurohind), mis langetavad välismaal helistamise kulusid.
Eurohind sätestab välismaal Euroopa Liidu riikidesse helistamise hinnaks 7.90 krooni ja vastuvõetava kõne minutihinnaks 3.50 krooni.

Restoranid, baarid, kohvikud:Söögi-ja joogikohtade valik on lai. Menüüd on trükitud kõikides peamistes võõrkeeltes. Keskmise hinnatasemega tänavakohvikus maksab õlu u 2-2.50 eur, tass kohvi al. 2 eur, 1 l majaveini al. 6.40 eur. Lihatoidud al. 5 eur, kalatoidud al. 8 eur, Kreeka salat ja eelroad al. 3-4 eur, pitsa al. 4.50 eur ja omlett al. 4 eur. Loomulikult on väga erineva hinnatasemega söögikohti ning hinnatase sõltub nii asutuse nimest (kohvik, tavern, restoran) kui ka asukohast. Rhodose linna võrratu sadamavaatega ning vanalinna peaväljaku söögi-joogipaigad on tunduvalt kõrgemate hindadega. Kalatoidud on suhteliselt kallid ja nende hinda arvestatakse kilo järgi. Suvisel ajal on kalavalik aga väga mitmekesine ja värsked mereannid kogu aeg saadaval.

Transport
Rhodose bussivõrk katab enam-vähem kogu saare. Teenust pakuvad R.O.D.A. ja K.T.E.L., mis ühendavad Rhodose linna väiksemate  küladega sisemaal ning lääne- ja idarannikul. Bussid on käigus 07.00-23.00. Taksodel on linnade ja külade vahel sõitmiseks fikseeritud tariifid, nt. Rhodos - Faliraki 15 eur, Rhodos – Lindos 35 eur. Rhodose kesklinnast lennujaama maksab taksosõit u 17 eur.


Internetilingid:
www.rhodesguide.com/
www.travel-rhodes.com/
www.rodos.com
www.rhodesinfo.com
www.rodosnet.gr
www.rhodosisland.gr
www.rhodes.gr
www.heliso.gr
www.rhodesdestination.com


Viisa
Eesti kodanikule kuni 3 kuud Kreeka  viisava.
Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

Rohkem infot Schengeni viisaruumi kohta leiate:
http://www.vm.ee/est/kat_428/9155.html
http://www.vm.ee/est/kat_428/8997.html

Eesti Vabariigi Suursaatkond Kreekas
Messogion Ave. 2-4
Athens Tower, 23rd floor
GR-115 27 Ateena
Kreeka
e-mail: embassy.athens@mfa.ee
http://www.estemb.gr

Eesti konsuliga saab ühendust tööpäevadel 9.00-17.00 (soovitame Teile sobiva kohtumisaja eelnevalt telefoni teel kokku leppida):

tel. (30 210) 74 75 660 (inglise keelt kõnelev esinduse sekretär)
Faks. (30 210) 74 75 661

SUURSAATKOND TALLINNAS
Suursaadik Hr. Christos Karapanos
Pärnu mnt. 12, 2. korrus
101 48 Tallinn
Tel. (372) 6403 560
Faks (372) 6403 561
E-mail: grembest@yahoo.com