Rimini - hea teada

Transport Riminis:
Riminis on mugav bussiga liigelda.  Bussiga saab sõita ka lähedalasuvatesse linnadesse. Rongiga pääseb kaugemalegi - Ravennasse, Bolognasse, Venetsiasse, Firenzesse, Milanosse ja Rooma.
Buss nr 11 sõidab suvekuudel 10–15 minutilise intervalliga mööda rannatänavat Riminist Riccionesse. Kui sõita edasi Cattolicasse, siis tuleb ümber istuda bussile nr. 125. Linnasisese bussipileti hind on 1,20 €. Bussisõit Riminist Riccionesse maksab 2 €. Päevapileti hind on 4 €. Pilet tuloeks ette osta tubakakauplusest või bussijaamast.
Sõidutalonge (BIGLIETTO PER AUTOBUS) müüakse ajalehe- ja tubakakioskites. Kui ostate korraga kümme talongi, hoiate raha kokku. Bussis või trollibussis pileti komposteerimisel pöörake tähelepanu kuupäevale ja täpsele kellaajale, mis sellele lüüakse. Pileti komposteerimise hetkest alates võite ühistransporti kasutada sama piletiga 90 minuti jooksul, ümber istudes ja suunda muutes. Pooleteise tunni pärast tuleb komposteerida uus talong. Analoogne süsteem toimib ka raudteel. Kui ostate rongipileti raudteejaama kassast, tuleb see komposteerida raudteejaama spetsiaalses kompostris vahetult enne vagunisse sisenemist. Itaalias ei ole kombeks taksot tänaval peatada. Soovitame minna lähimasse hotelli ja paluda administraatoril takso kutsuda, öeldes: „IL TACSI CUI PER FAVORE”.

Takso
Taksosõit Rimini raudteejaamast hotellidesse maksab u 15 €, lennujaamast 20–30 €. Takso saab tellida ka hotelli. Taksohinnad on suhteliselt kõrged.

Rong
Rongiga on mugav pikemaid vahemaid läbida. Riminist on hea rongiühendus nii lähedalasuvatesse linnadesse kui ka kaugemale. Rongipilet tuleb enne rongile astumist valideerida vastavas automaadis (Convalida). Sõiduplaanide kohta saab lisainfot www.trenitalia.it/en/index.html. - See more at: http://www.aurinko.ee/et/itaalia/rimini-linn/info#sthash.Gml9K3HK.dpuf

Rand:
Riminis on erarannad. Rannateenused on tasulised.
Lamamistool rannas maksab u. 4 -5 €. Võib päevitada ka oma rannalina peal, aga ainult selleks eraldatud kohtades vee ääres. Hotellidel on oma rannad. Soovitame kasutada oma hotelli rannaosa, sest siis on rannateenused soodsamad.

Helistamine:
Infotelefon 100
Politsei 113
Tuletõrje 115
Kiirabi 118

Poodide lahtioleku ajad:
Kauplused on ametlikult avatud E-R 09.00-13.00 ja 15.30-19.00, turismipiirkonnas ja eriti suvisel kõrghooajal töötatakse ka ilma siestat pidamata ja kauem

Kuidas helistada Eestisse või linna:
Helistamiseks piisab, kui osta telefonikaart (Carta Telefonica), mida müüakse kõikides kioskites (Tabaccheria) ja mis maksab 2.50, 5 või 10 eurot. Enne kaardi kasutamist tuleb selle punktiiriga märgistatud nurk ära murda ja seejärel asetada kaart telefoniaparaati nii, et murtud nurk oleks paremal pool. Telefonikaardiga võib helistada ükskõik millisest tänaval asuvast telefonikabiinist. Eestisse helistamiseks tuleb valida 00372, seejärel linna kood
ja abonendi number. Õhtuti peale kl 20.30 on telefonikõnede tariifi d tunduvalt odavamad. Samuti võite kasutada hotelli telefoni, öeldes administraatorile TELEFONO PER FAVORE, või helistada oma numbritoast, kuid see teenus läheb Teile tunduvalt kallimaks maksma.

Kuidas linnas mitte ära eksida?
Kõigepealt võtke hotelli vastuvõtust visiitkaart (BIGLIETTO), millel on hotelli aadress ja telefoninumber. Isegi kui olete eksinud, oskavad inimesed tänaval Teid kaardi järgi hotelli juhatada. Jätke meelde bussi ja trollibussi peatuse number (10 või 11), kus asub Teie hotell. Soovitame osta ajalehekioskist ka linnakaardi.

Hotell:
Hotellis on hinnaliste asjade hoidmiseks võimalik kasutada seifi (CASSAFORTE). Kahe- ja kolmetärnihotellides on seif reeglina üldkasutatav ja asub administraatori juures. Asjad võetakse hoiule nimekirja alusel ja neid hoitakse suletud ümbrikus. Selline teenus maksab tavaliselt 2–5 eurot ööpäevas. Üldseifide kasutamine on võimalik ainult kindlatel kellaaegadel, mille kohta saab täpsemat infot portjeelt. Kui aga seif asub toas, olge hoolsad ja ärge võtit kaotage! Vastasel juhul tuleb Teil maksta hotellile suurt trahvi (kuni 300 eurot).

Esmaabi:
Kui tunnete, et vajate arstiabi, siis pöörduge hotelli administraatori või meie reisiesindaja poole. Apteegid (FARMACIA) on Itaalias tähistatud rohelise ristiga ja on avatud 8.30–12.30 ja 16.00–19.30.

Teadmiseks gurmaanidele:
Itaalia hotellides serveeritakse hommikueine tavaliselt 8.00–9.30, lõuna 12.30, õhtusöök 19.30. Püüdke mitte hilineda! Turistide kõige levinum kaebus on makaronitoodete üleküllus menüüs (PASTA).
Itaalia köögis on pasta traditsiooniliseks esimeseks roaks, ilma milleta ei saa hakkama mitte kusagil. Teisena pakutakse liha või kala juurviljadega. On olemas kümneid pastaliike; neid serveeritakse alati erinevate kastmetega, mis annavad toidule erilise maitse. Kui makaronitooted Teile ei maitse, võite pasta asemel küsida risotot ehk riisi juurviljade ja seentega. Pisike kavalus, mille saladuskatte all Teile avaldame – kui Te võtate baaris näiteks tassi kohvi ja joote selle baarileti juures ära, siis maksate ainult kohvi eest. Kui aga kasvõi minutiks laua äärde istute, tuleb maksta kaks korda rohkem. Kui soovite juua tavalist kohvi (sellist, nagu tehakse Eestis), küsige CAFE AMERICANO.
Tellides lihtsalt CAFE, saate väikese tassikese kangeimat espressot. Kohv piimaga on itaalia keeles CAFE LATTE. CAPPUCCINO’t (kohv piimavahuga) on vist kõik proovinud, ainult et Itaalias valmistatakse seda maitsvamalt.

Sisseostud:
Umbes ühetunnise sõidu kaugusel Riminist asub San Marino Vabariik, kus on võimalik teha sisseoste odavamate hindadega, sest see on maksuvaba piirkond. Mugavaid ja kvaliteetseid jalatseid leiate VALLAVERDE vabriku firmapoest. See on üks kuulsamaid ja populaarsemaid kaubamärke Euroopas. Kui ostate jalatseid vabriku juures asuvast kauplusest, hoiate kokku küllalt suure summa.
Kolmapäeviti ja laupäeviti 09.30–12.30 on Rimini ajaloolises keskuses avatud turg, kust võib osta üsna häid soodsa hinnaga rõivaid (hinnad alates 10 eurost). Suurem osa kauplusi, sealhulgas toiduainetekauplused on kl 13.00–15.30 suletud.

Joogivesi:
Kraanivett joogiveena ei ole keelatud kasutada, kuid soovitame siiski osta pudelivett

Apteegid: Farmacia – on tavaliselt avatud E-R 09.00-12.30 ja pärastlõunal 15.30-19.30. Laupäeviti ainult hommikupoolikul. Pühapäeviti töötab valveapteek.

Elekter: 220 v

WIFI: Ei ole siin eriti laialt levinud, küll aga leiate mitmeid internetikohvikuid, peamiselt peatänava ääres ja ka mõnedes hotellides

Arveldamine: Arveldamiseks on soovitav kasutada sularaha, mõnedes kauplustes-söögikohtades aktsepteeritakse ka kaardimakseid. Pangad on avatud E-R 08.30-13.30 ja 15.00-16.00.  Sularahaautomaate BANCOMAT leiate puhkerajooni keskusest

Turvalisus: Rahvarohketes kohtades võib ette tulla pisivargusi, seega ärge jätke oma isiklikke esemeid järelvalveta, soovitavalt ka mitte rendiautosse nähtavale kohale, väärisesemeid ja dokumente hoidke hotelli seifis. Hotellitoas sulgege soovitamatute külaliste sisenemise vältimiseks rõduuks.

Kohvikutes ja baarides: Itaalia eripäraks on, et baaris-kohvikus leti ääres seistes einestades, on arve tunduvalt väiksem, kui samas kohas laua taga istudes. Jootraha on paljudes kohtades juba arvele lisatud, soovi korral saate meeldiva teeninduse eest tänada 5-10% teenuse summast lisatava jootrahaga. Kalarestoranides peaks arvestama sellega, et menüüsse on tavaliselt pandud kala kilohind ja hiljem tasutav summa võib osutuda suuremaks, kui esialgu arvasite.

Restoranid ja ööelu:
Emilia Romagna maakond on tuntud maitsvate roogade poolest, eriti populaarsed on muidugi toidud värsketest mereandidest. Rimini rikkalik restoranivalik hõlmab söögikohti lihtsatest pitsarestoranidest heatasemeliste kalarestoranideni.
Riminis on üliaktiivne ööelu, mis on koondunud vanalinna ning rannapiirkonna sadamapoolsesse ossa. Rannal on hulgaliselt noorte hulgas populaarseid vabaõhubaare, õhtut võib veeta ka stiilsetes kohvikutes. Diskoteekide sissepääsutasud algavad
10 €-st.

Allpool loetelu söögi- ja joogikohti, mida soovitame külastada:

Restoranid
La Buca, Lungomare Tintori 5. Mereannid ja pitsad
Picnic, Via Tempio Malatestiano 30, suurepäraste eelroogade poolest tuntud restoran vanalinna südames.
Chi Burdlaz, viale Americano Vespucci 63. Liha-ja kalaroad.
Da Oberdan Il Corsaro, via Destra del Porto 159. Mereannid.
Pizzeria Amerigo, piazza Tripoli. Pitsad ja pastad.
Ristorante Sabbioni, viale Regina Elena 13/15. Kala- ja liharoad ning pitsa.
Trattoria Il Lurido, Piazzetta Ortaggi 7. Mereannid.

Õhtuveetmiskohad
The Barge, suur vabaõhubaar rand nr.8 juures, elav muusika.
Rose & Crown, briti pubi piazza Marvelli lähedal.
Coconuts, suur diskopubi rannatänaval.
Bounty, diskopubi 13. ja 14. bussipeatuse vahel.
Carnaby, kolmekorruseline noorte hulgas populaarne diskoteek, mis paikneb viale Brindisi tänaval. Avatud 22:00-04:00.
Life, noorte hulgas populaarne diskoteek bussipeatuse nr. 22 lähedal.

Aktiivne puhkus: Rannatänaval leidub mitmeid jalgratta rendifirmasid, rattaga on tore sõita nii Riccionesse kui pisikestesse naaberküladesse. Jalgratta rendihind on 3-4 €/tund või 10-15 €/päev.
Riminist u 10 km kaugusel,  Villa Verrucchios, paikneb 18-rajaline Rimini Golf Club. Lisainfo www.riminigolf.com.
Rimini sadamas, Rivergreen Golfis on ka kaks 18-rajalist minigolfirada. Hind täiskasvanule 10 € ja alla 10 aastasele lapsele 7 €. Avatud iga päev 10.30-12.30 ja 17:00-00:00.
Riminis on 8 väljakuga tenniseklubi Circolo Tennis, mis paikneb via Cristoforo Colombo tänaval. Hind u 14 €/tund ja peale kella 17:00-i õhtul u 17 €/tund. Tenniseväljakud on avatud iga päev.
Riminis saab tegeleda erinevate veespordialadega. Rimini ja Riccione vahelisel rannaribal on purjelauarent. Purjelauasõiduks sobivad rohkem tuulised kevad- ja sügisilmad.