Rimini - huvitavad kohad

Rimini vanalinna peatänav kannab juba Rooma ajast nime corso d'Augusto. Peaväljakul seisab veel tänapäevalgi 27 a e.Kr keisri auks püstitatud Augustuse triumfikaar. Peatänava vastas paikneb massiivne kivisild, mille ehitamist alustati samuti keiser Augustuse aegadel ning lõpetati 14-21 a p.Kr.

Perekond Malatesta valitsusaegadest on Riminis säilinud Rocca Malatestiana kindlus, mille jalamil töötab turg. Samuti Leon Battista Alberti poolt 15.sajandil projekteeritud Malatestade tempel, mis kuulub Itaalia kauneimate vararenessansi kirikute hulka. Rimini keskuses ja selle lähiümbruses leidub hulgaliselt renessanss- ja barokkstiilis kirikuid, mis pärinevad 16. ja 17. sajandist.

Piazza Ferrari väljakul võib näha roomaaegsele arstile kuulunud maja varemeid.

Kuhu minna lastega?
Ricciones, via Pistoia tänaval asub Euroopa suurim veepark Aquafan. Park on avatud 01.06.-11.09. Lisainfo www.aquafan.it.  Rimini ja Riccione piiril paikneb väiksem Beach Village veepark, mis on avatud samuti 01.06.-11.09. Lisainfo www.beachvillagericcione.it.

Oltremare on mitmekülgne teemapark, mis paikneb Aquafani veepargi kõrval, Riccione lähedal. Pargis on näitus eelajaloolisest maailmast, akvaarium, delfiinid ning IMAX-3D kino. Park on avatud iga päev 10.00-18.30, kesksuvel lausa kella 23:00-ni. Pilet 28 € ja 20 €/100-140 cm pikkused lapsed. Lisainfo www.oltremare.org.  

L'Aquario di Cattolica teemapark tutvustab lastele universumi tekkimist ning veealust maailma. Muuhulgas näeb siis pingviine ja haisid. Lisainfo www.acquariodicattolica.it.

Italia in Miniatura on Rimini lähistel paiknev park, kus võib näha üle 270 Itaalia ja Euroopa vaatamisväärsuse minimaketi. Avatud kell 09:00-19:00. Lisainfo www.italiainminiatura.com.

Fiabilandia on väikestele lastele mõeldud lõbustuspark, mis paikneb Rimini lähedal. Lisainfo www.fiabilandia.it.