Sardiinia - hea teada

Kliima:
Kõrgeim päevasoe
September    26 kraadi
Oktoober    22 kraadi

Sõiduolud:
Mägiteed on enamasti käänulised ja kitsad, kuid kohalikud on manööverdamisega harjunud. Teeolud muudavad põnevamaks ka kõikjal ringiliikuvad lambakarjad, kes hämaruse saabudes toovad mäenõlvadelt alla teele lahtiseid kivitükke. Paljudesse saare parimatesse randadesse ning tähtsamate ajalooliste vaatamisväärsuste juurde pääseb vaid mööda mudaseid radasid.

Transport: Enamik meie Alghero hotellidest paikneb keskusest vaid jalutuskäigu kaugusel. Linnas on hõlbus liigelda ka kohaliku liinibussiga, vanalinnas võib tiiru teha kas minigrongi või hobukaarikuga. Lähiümbruse linnadesse saab nii bussi kui rongiga.

Buss
Alghero oranži värvi linnaliinbussid sõidavad Alghero keskusest Maria Pia ja Le Bombarde randade suunas u iga 30 minuti tagant. Ühe korra pilet maksab u 0,70 €. Bussipileteid müüakse tubakakauplustes, samuti mõnede hotellide vastuvõtulettides. Linnalähedastesse paikadesse sõidavad sinised bussid. Näiteks bussisõit Sassarisse kestab u tund aega ning pilet maksab u 3 €. Bussisõit maalilisse Bosa linna kestab samuti u tund aega. Bussijaam paikneb Giardino Pubblico pargi servas, via Catalogna tänaval.

Takso
Alghero taksopeatus asub samuti Giardino Pubblico pargi servas. Taksosõit Algherost Fertilia linna maksab u 15 € ja lennuväljale u 25 €. Takso saab tellida ka hotelli.

Rong
Alghero raudteejaam paikneb via Don Minzonitänaval. Algherost saab mitu korda päevas rongiga Sassarisse sõita. Sõit kestab u 35 min ja maksab u 2,20 €/suund.

Laev
Alghero sadamast saab laevaga Neptunuse koobaste juurde sõita. Laevasõit kestab u 1,5 tundi ning edasi-tagasi pilet maksab u 15 €/täiskasvanu, kuni 12. a lapsed poole hinnaga. Koobaste sissepääsutasu on 10 €.

Saare põhjarannikul paiknevast Santa Teresa di Gallura linna sadamast saab laevaga sõita Korsikale, Bonifacio linna. Laevasõit kestab u tund aega ning pilet maksab u 35 €. Santa Teresa di Gallura jääb Algherost u 150 km kaugusele.

Lisainfo laevasõidu graafikute kohta www.moby.it  ja  www.saremar.it

Apteek ja arstiabi: Algheros on arvukalt apteeke, mis on argipäeviti avatud kell 9.00-12.30 ning 16.00-19.30.Terviseprobleemide korral pöörduge palun Aurinko reisiesindaja või hotelli retseptsiooni poole. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile, ravimitele ning arsti juurde sõitmiseks kasutatud transpordile kulutatud raha tšekkide alusel tagasi.

Joogivesi: Kraanivesi on joogikõlbulik.

Elekter: Elektripinge on 220 volti. Pistikupesad on enamikes hotellides erinevad kui meil ning kaasavõetud elektriseadmete kasutamiseks on tarvis adaptrit.

Hotellitubade kättesaamine ja äraandmine:
Piirkonnale eripäraselt toimub check-in hotellitubadesse kell 15.00 ja check-out kell 10.00. Vabade tubade olemasolul saab oma hotellituba lisatasu eest õhtuni pikendada. Küsige päev varem oma hotelli retseptsioonist. Hotellides on pagasi hoiuruumid, kuhu vajadusel saab oma pagasi hoiule jätta.

Turismimaks: Alghero hotellides tuleb tasuda turismimaksu. Tasu on kahe- ja kolmetärnihotellides septembris 1 eur in/öö ja oktoobris 0,5 eurosenti in/öö ning nelja- ja viietärnihotellides septembris 2 eur in/öö ja oktoobris 1 eur in/öö. Makstakse kohapeal hotelli sisse- või väljargistreerumisel. Tärne arvestatakse hotellide ametliku kategooria, mitte Aurinko tärnihinnangu järgi. Kuni 9 aastased lapsed Algheros turismimaksu ei maksa.

Rannad: Alghero rannaelu nauditakse linna 5 kilomeetri pikkusel kauni liiva ning madala rannikuveega rannal. Kuivõrd vesi läheb rannas laugjalt sügavaks ning vesi on ülipuhas, sobib rand suurepäraselt väikeste lastega peredele. Rannal renditakse päikesetoole ja varjusid. Kaks tooli ja varju saab sõltuvalt hooajast ning asukohast rannal hinnaga 7-20 eur/päev.

Rannaga paralleelselt kulgeb restoranide ja baaridega palistatud kaunis rannapromenaad.

Lido di Alghero algab San Giovanni rannast ning lõppeb Lido Novelliga. Sealt edasi algab männimetsaga piirnev Maria Pia rand, mis kulgeb kuni Fertilia kindluslinnani.

Le Bombarde Beach on kaunis 2,4 km pikkune rannariba Algherost u 10 km Porto Conte suunas sõita. Rannas on mitmed baarid, kus suvisel ajal mängivad ka DJ-d.

Restoranid: Alghero vanalinnas leidub arvukalt meeldiva atmosfääri ning suurepärase köögiga restorane. Paljudel restoranidel on väliterrass, kus on mõnus sööke ja jooke nautida ning samas ka möödujaid silmitseda.
lgheros on kombeks õhtut veeta restoranides, muusikabaarides ning linnast väljas paiknevates diskoteekides.

Sisseostud: Alghero vanalinna kitsastelt tänavatelt leiab arvukalt pisikesi poekesi, kus müüakse nii firmariideid, kingi kui kotte. Populaarseteks suveniirideks on Sardiinia korallehted, käsitöö ja keraamika.
Kauplused on avatud E-R kell 9.00–13.00 ning pealelõunal uuesti kell 16.30–20.30, laupäeviti vaid hommikupoolikul. Enamik vanalinna kauplusi on avatud hommikust hilisõhtuni. Supermarketid on avatud iga päev u 08.00–21.00.
Algheros on ka turg. Lido piirkonnas leidub mitmeid toidukauplusi.

Aktiivne puhkus:

Golf
9-rajaline golfiväljak asub Fertlias - Algherost ja Ponto Contest u 5 km kaugusel

Matkamine
Matkamiseks sobib hästi Alghero lähiümbrus- Capo Caccia ning Punta Giglio piirkond.
Blue Service Alghero sukeldumiskeskus korraldab Alghero lähiümbruses juhendajaga jalgsimatku.

Surfamine
Sardiinias leidub surfarite rõõmuks arvukalt tuuliseid rannikuid. Tegeldakse nii surfi kui ka lohesurfiga.

Alghero rannal paiknevast Ocean Tribe surfikeskusest saab purjelaudu ja kajakke rentida. Purjelaua rent on u 15 €/tund ja kajaki rent  10-15 €/tund. Lisainfo www.oceantribe.it   

Jalgrattarent
Algheros on hulgaliselt jalgrattarendi firmasid. Päeva hind sõltuvalt jalgrattast u 5-15 €.
Capo Caccia piirkonnas leidub ka jalgrattateid.

Sukeldumine ja snorkeldamine
Algheros on mitmeid sukeldumiskeskusi, mis korraldavad sukeldumisretki paadisõidu kaugusel paiknevatesse Capo Caccia ja Punta Giglio imekaunitesse veealustesse koobastesse. Sukeldujad käivad vaatamas ka peamiselt II MS päevilt pärinevaid laevavrakke, Alghero ümbruse rannikuvetes aga punaseid koralle. Sardiinia ja Korsika saarte vaheliste saarte ümbruses käiakse uudistamas looduskaitsealuseid kiviahvenlasi. Need on 50-100 cm pikkused paksude huultega kalad, kes võivad kaaluda kuni 40 kilo. Üks ilma varustuseta sukeldumine maksab u 40 €, koos varustusega u 75 €.

Tennis
Tennis Club Alghero paikneb Maria Pia ranna lähistel. Klubis on 7 tenniseväljakut, mis on avatud iga päev. Soovitame mänguajad ette broneerida.

Vahemaad Algherost:
Alghero lennujaam  8 km  
Porto Conte  11 km  
Sassari  35 km  
Bosa  50 km  
Castelsardo 70 km  
Costa Smeralda 150 km  
Pealinn Cagliari  270 km