Sharm el Sheikh - huvitavad kohad

Püha Katariina klooster asub mäe jalamil, mis on oma nime saanud piiblitegelaselt Mooseselt. Imperaator Justiniuse käsul 330. aastal püstitatud väike kellatorn ehitati ümber tõeliseks kindluseks ja nimetati Püha Katariina auks. Praegu elavad selles idüllilises ja rahulikus paigas kreeka õigeusukiriku mungad. Mungakloostris asub üks maailma kõige hinnalisemaid ikoonide ja muistsete käsikirjade kollektsioone. Kloostri kõige tuntumaks kohaks on Põleva Põõsa Kabel, mis on nimetatud piiblisündmuse järgi, kus Jumal rääkis Moosesega põleva põõsa kujul. Usutakse, et kloostri kõrval kõrguva mäe tipus, kuhu viib 3750 kivist astet, sai Mooses pühad käsulauad 10 käsuga. Mäe tipus on väike kabel. See müstiline koht meelitab praegugi ligi palverändureid kogu maailmast.

Nuweiba on vaikne ja rahulik puhkekoht vaid 2-tunnise sõidu kaugusel Sharm el Sheikhi lennujaamast. Valge pehme liivaga pikk rannariba ning vaikus ja rahu meelitavad siia linnakärast toibuma. Rannas lesimisele pakub vaheldust mitmekülgne ekskursiooniprogramm ja läheduses oleva Tarabini külakese kohalik ööelu mere kaldal beduiinikohvokutes. Tarabinist saab ka kõik vajalikud suveniirid ostetud ja egiptlastega sinasõpruse puhul teed joodud.
 Nuweiba on ideaalne paik inimesele, kes eelistab turistirandadele ja peoküllastele kuurortidele vaikust ja loodusromantikat. Meri on seal sinisest sinisem, müstilised mäed nii lummavalt lähedal, loojangutaevas on täis kauneid pastelle justkui oleks kunstnik need värvid sinna maalinud.

Naama Bay (tõlkes Meeldiv Laht), mis alles paar aastat tagasi oli osa Sharm El Sheikh'i puhketsoonist, on nüüdseks arenenud iseseisvaks kuurordiks lopsaka palmiallee, suurepäraste liivarandade ja sillerdava mereveega. Sel Punase mere rannal ootab teid hulgaliselt kalleid hotelle, pisikesi poekesi, restorane, ööklubisid, kasiinosid ja kõikvõimalikke meelelahutusasutusi. Naama Bay uhkuseks on üks maailma parimaid sukeldumiskohti, kuhu võib minna jalgsi või merd mööda piki rannikut. Siin on palju allveeujumise keskusi, mis pakuvad oma teenuseid nii kogenud kui ka algajatele sukeldujatele.

Nuweiba Värviline kanjon asub umbes ühe sõidutunni kaugusel Nuweibast. See on üks populaarsemaid külastuskohti Siinai poolsaarel - hämmastav looduse looming „kuumaastikuga“. Kitsas ja sügav (kuni sada meetrit!) kuristik rabab ebatavaliste värvide ja vormidega. Mööda kanjoni liivast põhja liikudes läbime mitmeid üsna kitsaid kohti. Unustamatu mulje jätab retk mööda kuivanud jõesängi, mille seinad on tuulest lihvitud ja erinevat värvi settekivimite poolt värvitud. Kanjoni pikkus on 5 km ja laius 2 kuni 10 meetrit. Näete hingematvalt kauneid looduse poolt loodud mustreid. Kanjon on tekkinud miljon aastat tagasi maavärina tagajärjel ja sajandite jooksul puhuv tuul on teinud hämmastavat tööd, valguse ja varju mäng aga suurendab muljet veelgi.

Dahab, noorte ja nooruslike rändajate seas populaarne kuurort Dahab on oma nime saanud kuldkollaste liivakivikaljude ja kuldkollase liivaga randade järgi - „dahab" tähendab araabia keeles kulda. Turismilinnake on välja kasvanud Assalah’i beduiinikülast, seda nime kannab palmidega palistatud rannapromenaadiga keskus praegugi. Dahabiks nimetavad kohalikud küla äri – ja administratiivkeskust. Õhtuti kogunetakse Assalahi küla tuledesäras rannapromenaadi  restoranidesse keha kinnitama, arvukatesse suveniiripoodidesse sisseoste tegema või niisama jalutama. Dahab on purilaudurite ja sukeldujate lemmikpaik.  Dahabi lähedal asuvad kuulsad sukeldumispaigad Blue Hole ja Abu Galum. Kes surfaja ega sukelduja ei ole, saab veemõnusid nautida snorkeldades või ranna lähedal „banaanisõitu" tehes. Veealust maailma võib imetleda ka klaaspõhjaga paadist.  Lisaks veespordihuvilistele meelitavad soodsad hinnad ja lahe atmosfäär Dahabisse ka lihtsalt ealt ja hingelt noori rändajaid. Dahab on ehe ja lahe.  

Ras Mohamed on veealuse maailma kaitseala, mis asub Sharm El Sheikh'ist 18 km kaugusel. 1983. aastal muudeti see unikaalne paik rahvuspargiks ja lisati UNESCO maailma vaatamisväärsuste nimekirja. Maastiku karm ilu ja hämmastavalt värviküllane veealune maailm teevad sellest piirkonnast ühe maailma parima sukeldumispaiga.