Sitsiilia - huvitavad kohad

Duomo katedraal
Vanalinnas asuv uhke normanniaegne katedraal rajati 1131.a., kuid seda on aja jooksul muudetud. Kaksiktornid lisati sakraalehitisele 1471.a. Kirik on külastajatele avatud iga päev

La Rocca mägi
Vanalinna taga 300 m üle merepinna kõrguv mägi, kuhu korraldatakse ka lühemaid retki. Ülevalt avaneb vapustavalt kaunis vaade alla merele ja Cefalu linnale. Mäeküljel asuvad ka vana kindluse müürid ja u 500 e Kr. rajatud Diana templi varemed

Torre Caldura
Kalura hotelli lähedal asuv vana kaitsetorn. Piirkond on külastajatele suletud Lavatorio mediovale

Keskaegne pesula Vittorio

Emanuele tänaval San Stefano barokk-kirik (Purgatorio) corso Ruggiero tänaval

Madonie looduspark
See ligi 40 000 ha suurune park on olnud looduskaitseala alates aastast 1989. Siin asuvad ka mitmed traditsioonilised külad ja paik on eriti kaunis kevadises roheluses ja lillemeres.

CATANIA
Suuruselt teine linn Sitsiilias, kuulus barokkehitiste ja huvitava modernse arhitektuuri poolest. Linn asub Etna jalamil, kuhu on võimalik sõita rongi või ka bussiga. Ajalooline Piazza del Duomo ja kaasaegne ostutänav Via Etnea moodustavad huvitava kontrasti mineviku ja kaasaja vahel. Cataniat külastades tasub kindlasti ringi jalutada ka köögiviljade ja kalaturul, viimast peetakse muuseas mõnede tippkokkade poolt maailma parimaks … NB! turud on pühapäeviti suletud.

MESSINA
Messina on tähtis sadamalinn, mille rajasid kreeklased 8.saj. e Kr. Messinal on  praamiühendus mandri-Itaaliaga ning sõit kestab kõigest 30 minutit. Linna ümbruses on piisavalt viljakat maad- siin küpsevad maitsvad tsitruselised ning tegeletakse oliivikasvatusega. Messina vaatamisväärsusteks on 12.saj.pärit katedraal, kaunid purskkaevud, botaanikaaed ja teadmiseks kultuurihuvilistele  – regionaalmuuseumis on eksponeeritud väärtteosed, millede hulgas esindatud ka kuulsa Caravaggio teosed.

SÜRAKUUSA
Sürakuusa nimi on tuttav juba Piiblist, tänapäeval on tegemist UNESCO kultuuripärandite nimekirja kuuluva piirkonnaga. See ajalooline linn kannab endas rikkalikku kreeka kultuuripärandit ja siit on pärit mitmed suurkujud, näiteks Archimedes… kreeka-rooma teater ja Pantalica nekropolis on vaid mõned arheoloogilised vaatamisväärsused, mida kindlasti siin olles külastada tasuks.

Saare idarannikul paikneb väike sümpaatne linnake Taormina, millest u 3 km eemal  asub populaarne rannakuurort Giardini Naxos. Suviti on linn üsna üle rahvastatud, kuna siia armastavad puhkama tulla turistid üle kogu Itaalia.

Pisut rahulikum on lõunas olev Ragusa – huvitava asukohaga linn on rajatud lubjakivimägedele, milledest kahele poole jäävad kaunid künkad. Linn jaguneb kaheks – Ragusa Ibla ja Ragusa Superiore – ja siingi on peamisteks vaatamisväärsusteks kohalikud katedraalid.

Akiivne puhkus Taorminas
Taormina piirkond sobib ülihästi jalutamiseks ja matkamiseks. Matkaradade kohta kaarte paraku saadaval ei ole.

Ümbruskonnaga tutvumiseks võib rentida jalgratta, mis maksab u 9 eur/3 tundi või 13 eur päev. Enamasti nõutakse ka deposiiditasu u 60 euro väärtuses. Lapseistmeid ja ratturiikvreid siin ei ole. Mootorrattarent maksab u 40 eur päev. Rentnik peab olema vähemalt 21 aastane ja omanud juhiluba vähemalt 1 aasta.

Ratsutamine: Naxose keskusest u 2 km kaugusel  mööda via Pietraneret minnes jõuab Le Club Pietre Nere väikese ratsabaasini, mis on avatud  T-P kell 08.00-13.00 ning peale siestat jälle 15.00–18.30. 10st hobusest mõned sobivad algajatele  ja mõned kogenud ratsutajatele. Hommikupoolikul toimuvad ratsaretked ka loodusesse, hind 20 €/t. Ajad tuleb ette broneerida.

Tennis: Taormina Giardino Pubblico linnapargi kõrval paikneb 3 heatasemelist kõva kattega tenniseväljakut. Väljaku rent maksab kahele inimesele 10 €/in ja neljale inimesele 6,50 €/in. Mänguaeg tuleks eelnevalt broneerida. Broneerimistasu on 1 €/in. Väljaku valgustus maksab 3 € ja reketi rent 5 €. Tennisepalle saab kohapealt osta. Tennisetund maksab 35 eur/in.

Piirkonnas on head sukeldumisvõimalused. Naxoses paikneb näiteks Diving Center Capo Taormina. Taormina Dive Sicily sukeldumiskeskuse leiab Mazzaro rannapiirkonnast. Sukeldumine koos varustuse rendiga maksab u 50 eur, öösukeldumine u 55 eur.

Golf: Il Picciolo Golf Club on 18-rajaline golfväljak Taormina  ja Naxose lähedal.