Sorrento

Miks Sorrento?

    Sorrento linn sätendava Naapoli lahe ja merest tõusvate järskude kaljudega peibutab külastajaid üle kogu maailma. Sorerntosse tullakse nautima kaunist loodust, mitmekihilist kohlikku kultuuri ning Lõuna-Itaalia tulist atmosfääri.
    Antiikajal tunti Sorrentot Syrenusioni nime all, mis tähandab tõlkes sireenide maad. Kreeka legendi kohaselt elasid just Sorrento rannikuvetes müütilised sireenid, kelle vastupandamatult imeilusa laulu tõttu meremehed karile purejetasid. Homerose Odüsseuski pääses sireenide käest vaid aerutajate kõrvad vahaga kinni toppides ning end oma laeva masti külge kinni sidudes.
    Tänu pehmele kliimale ning suurepärasele asukohale oliivisalude ja tsitruspuudega kaetud kõrgete mägede varjus, oli Sorrento kuurortlinnana tuntud juba Rooma impeeriumi aegu. Kohalikud aadlikud ehitasid villasid, aedu, templeid, spaasid ning rajasid sadama. 18ndal sajandil kujunes Sorrentost eliidi puhkerajoon.
    Sorrento linn kuulus keskaegse Grand Touri vaatamisväärsuste hulka. See ringreisimaršruut oli osa aadlike haridusest ning mõeldud silmaringi laiendamiseks.
    Sorrento austusväärne ajalugu elab edasi kohalikes inimestes. Correale palees nähtud marmorskulptuuri piirjooned peegelduvad ka tänapäeva möödakäijates. Maitstes kuulsa cucina napoletana ehk naapoli köögi hõrgutisi võib tõdeda, et toiduvalmistamine on siiski omaette kunstiliik. Piazza Tasso väljaku tänavakohvikud on õige paik kohaliku köögi nautimiseks ning möödakäijate silmitsemiseks.
    Ajast aega on Sorrento üheks suurimaks plussiks olnud tema asukoht. Sorrentost saab minna põnevatele ekskursioonidele. Siit lääne poole jääb poolsaare rikkumata loodusega maapiirkond ning hingematvalt kaunis Amalfi rannik. Põhja pool paikneb rikkaliku arheoloogilise pärandiga Pompei, merele sõites leiame eest legendaarse Capri saare.
    Napoli linn kuulub Itaalia parimate ostupaikade hulka.

Sorrento plussid

    Põnev ekskursiooniprogramm
    Autentne Itaalia atmosfäär
    Imeilus loodus
    Lähedalasuv põnevate vaatamisväärsuste ja mitmekesise teenustevalikuga Napoli linn
    Soodne ühistransport


Sorrento miinused

    Vilkast liiklusest tingitud tänavamüra
    Sorrentos on palju treppe ja kõrguserinevusi, mistõttu ei sobi hästi liikumispuuetega inimestele ja lastele
    Puuduvad liivarannad