Sorrento - hea teada

Hotellide tase: Itaalia hotellid on tasemelt üsna lihtsad ja tagasihoidlikud.

Toitlustamine hotellides: Hommikusöök Itaalia hotellides on lihtne. Enamasti pakutakse kohvi ja teed, mahla, saia, moosi, hommikusöögihelbeid jms. Õhtusöök on enamasti menüüvalik, üksikutes kõrgema kategooria hotellides ka Rootsi laud.

Ühesed toad: Üheseid tube ei pruugi kõik hotellid kinnitada.

Sisse-ja väljaregistreerimine: Itaalia hotellides toimub check-in enamasti kell 14:00 ja check-out kell 10:00-11:00 .

Turismimaks: Sorrento poolsaare hotellides tuleb hotellist väljaregistreerumisel maksta turismimaksu. Sõltuvalt hotelli kategooriast on tasu 1-1,50 eur in/öö kohta. Turismimaks tasutakse kohapeal ning seda Eestis ette maksta ei ole kahjuks võimalik.

Arstiabi: Sorrento haigla kiirabipunkt asub peatänaval corso Italia ning on avatud 24 h ööpäevas. Vajadusel saab arsti ka hotelli kutsuda. Visiiditasu on u 40 eur, mis reeglina makstakse sularahas. Tervisekindlustuse olemasolul saab tšeki alusel kulutatud rahasumma Eestis tagasi. Apteegid on üldiselt avatud E-R ajavahemikus 09:00-13:00 ning 16:00-20:00. Apteeke on linnas mitmel pool, muuhulgas ka peatänaval Corso Italial. Pühade aegu on paljud apteegid suletud. Iga apteegi uksele on tavaliselt kirjutatud ka valveapteegi nimi ja aadress.

Aktiivne puhkus: Sorrentos ja Massa Lubrense piirkonnas on ligi 100 km ulatuses märgistatud matkaradu. Sorrento kohalikest reisibüroodest saab matkaradade kohta ka kaarte.
Sorrentost u 3 km kaugusel paiknevast Piano di Sorrentost saab minna erinevatele purjetamsiretkedele.
Via Califanolla ja via degli Aranci tänavate naabruses paikneb kaks tenniseväljakut.

Joogivesi: Kohalik kraanivesi on küll joogikõlbulik, kuid soovitatakse juua siiski pudelivett. Gaasita vesi on Aqua minerale või naturale ning gaasiga vesi gassata või frizzante.

Kliima: Sorrentos läheb suviselt soojaks juba maikuus, mil päeva keskmine kõrgeim õhutemperatuur on 22°C ning miinimum 12°C. Juunikuus on suvi juba täies hoos ning päeva kõrgeim keskmine õhutemperatuur 27 °C, madalaim 16 °C, merevee temperatuur 20 °C.

Maastik: Sorrento maastik on mägine, teed on kitsad ning ebatasased, palju on treppe. Kõrgusevahedega tuleks arvestada ka ekskursioonidele minnes. Mägise maastiku ja kitsaste teeolude tõttu ei saa bussid paljude hotellide ette sõita ning osa maad tuleb jalgsi kõndida. Ka ekskursioonidele sõites tuleb arvestada kõrgusevahede ning jalgsi kõndimisega. Seega ei sobi sihtkoht liikumispuuetega inimestele. Reisile võiks kaasa võtta ka mugavad jalanõud.

Sorrento transport:
Buss: Sorrento bussiühendus on hästi arenenud. Linnasisesed bussid on punast värvi ning kokku on 4 erinevat bussiliini. Liinibussiga saab sõita ka Sorrento lähiküladesse nagu näiteks Metasse ja Sant Agnellosse. Bussipileteid saab osta tubakauplustest. Piletihinnad algavad 2,40 eurost. Siniste kaugliinibussidega saab sõita näiteks Positanosse või Amalfi rannikule.

Takso: Taksohinnad on kallimad kui Eestis. Näiteks taksosõit Sorrento peaväljakult  2,5 km kaugusel paiknevasse Grand hotel Vesuviosse maksab u 15 eur. Sorrento linna taksopeatused paiknevad peaväljakul Piazza Tassol, raudteejaamas ja haigla ees. Taksodel on taksomeetrid. Pühade aegu ja õhtuti on hinnad kõrgemad. Lisatasu võetakse ka kohvrite eest.

Rong: Sorrento raudteejaam paikneb Angelina Lauro väljaku nurgal. Lähiliinide rongiga saab sõita Napolisse (pilet 4 eur/suund) ja Sorrento ümbruse väiksematesse linnadesse ja küladesse nt Sant Agnellosse, Castellamaresse, Herculaneumi ja Pompeisse (2,10 eur/suund). Rongid sõidavad ajavahemikus 05:00-22:00 u iga poole tunni tagant. Herculaneumist saab minibussiga sõita Vesuuvile, edasi-tagasi pilet maksab u 10 eur.

Laev: Sorrentost saab praami ja laevaga sõita Caprile ja Napolisse. Pileti saab osta Marina Piccola piletipunktist. Praamisõit Sorrentost Napolisse maksab 10 eur/suund ning sõit kestab 35 minutit. Capri edasi-tagasi pileti hind on 20-30 eurot ning sõit kestab 20-25 minutit. Ischia saarele maksab edasi-tagasi pilet 32 eurot ja sõit kestab 50 minutit.
Rannad

Sorrento linnas saab päikest nautida Marina Piccola või Marina Grande randades. Ujuma minnakse pontoonsillalt. Mõlemas rannas on söögi- ja joogikohad, lamamistoolid ja varjud on tasulised. Päevitustooli rent on u 8 €, lamamistooli rent u12 € ja vari u 5 €. Tasulistel ranna-aladel on tualetid ja riidevahetuskabiinid, mitmes kohas ka dušid.  Randades saab rentida pedaalipaati, hind u  15 €. Lähim tasuta rand on Sorrento keskusest u 2 km kaugusel  paiknev kuninganna Johanna kaljurand.
Keskusest u 5 km kaugusel paiknevas Marina di Puolos on väike kiviklibune rand. Meta di Sorrentos paikneb Alimuri rand (u 5 km Sorrentost), kus on nii tasuline kui tasuta ranna-ala. Nädalavahetustel on tasuta rannas palju rahvast.   Üldrandades on küllalt puhas vesi, kesksuvel võib esineda vetikaid.

Vahemaad Sorrentost:
Positano    22 km
Pompei    25 km
Amalfi rannik    34 km
Vesuuvi mägi    40 km
Salerno    50 km
Caserta    60 km
Napoli    48 km
Rooma    260 km