Sorrento - huvitavad kohad

Sorrento peamisteks vaatamisväärsusteks on:

Linna 2 sadamat: Marina Piccola ja Marina Grande. Marina Piccolas randuvad laevad, Marina Grande on aga kalasadam.
Villa Comunale linnapargist avaneb kaunis vaade Naapoli lahele ning Vesuuvi mäele. Pargi naabruses paikneb frantsiskaani kirik ja kloostriaed, kus suvisel ajal toimuvad erinevad kontserdid ja kunstinäitused. Sedile Dominova hoone on ainus Campania maakonnas säilinud aadlike kogunemiskoht, mis pärit 16. sajandist.
Palazzo Correale on kunagine aadlipere palee, kus tänapäeval paikneb muuseum. Eksponaatide hulka kuulub muulhulgas 17. ja 18.sajandi napoli koolkonna töid ning kuulsaid Capodimonte portselanesemeid.
15ndal sajandil valminud romaani stiilis Sorrento katedraal. Tähelepanuväärseimate väljapanekute hulka kuuluvad 16.sajandi napoli koolkonna kunstnike teosed, peapiiskopi marmortroon ning Sorrento parimate meistrite poolt valmistatud puidust kooripealne. Kellatornis on nelja antiiksambaga võlvikaar.


Napoli peamisteks vaatamisväärsusteks on:
Napoli rahvuslikus arheoloogiamuuseumis eksponeeritakse Pompei ja Herculaneumi väljakaevamiste käigus leitud tähtsamaid aardeid.
Kuningalossis on palju kauneid saale. Pignatelli printsi muuseumis eksponeeritakse 19.sajandist pärit mööblit ja hobuvankreid.
Napoli Akvaariumis võib näha erinevaid Napoli lahe kalu ja taimi.
Capodimonte muuseum
Katedraal San Gennaro
Euroopa vanim ooperiteater San Carlo, mis pärineb aastast 1737
19.sajandist pärit San Francesco di Paolo kirik
Gesu Nuovo ja Santa Chiara kirikud
Castel Nuovo, Castel Sant'Elmo ja Castel Dell'ovo lossid
San Martino klooster
Kohvik Gambrinuse klientideks olid 19. sajandi teisel poolel kuulsad napoli heliloojad, kunstnikud, kirjanikud ja poliitikud