Sri Lanka

Rahvaarv: 20 238 000 inimest

Pindala: 65 610 km²

Pealinn: Sri Jayewardenepura Kotte

Üldinfo: Sri Lanka tähendab tõlkes õnnemaad - ja seda igati põhjendatult. Esimesed Indiast Sri Lankale saabunud inimesed olevat kirjeldanud saart kui maist paradiisi. Sri Lanka saart võib liialdamata nimetada maapealseks paradiisiks. Eksootiline lopsakas loodus, kosed, järved, templid, teeistandustega kaetud maalilised mäed, muinasjutulised valged laiad liivarannad ja eresinise läbipaistva veega ookean, elevantide ja leopardide elupaigaks olevad savannid ja lootoseõite alla mattunud tehisjärved jätavad unustamatu mulje igale saare külastajale. Imelist Sri Lanka loodust täiendab inimkäte poolt loodu: mitmekülgseid puhkamis- ja meelelahutusvõimalusi pakkuvad, väga heal tasemel rannahotellid ning lõõgastavad ajurveedakeskused, sajanditevanused templid, erinevate sportimisvõimalustega veespordikeskused ning pealinna Colombo kaasaegsed kõrghooned.

Geograafia: Sri Lanka on saareriik India ookeanis, Hindustani poolsaarest lõuna pool.
Ametlik nimi: Sri Lanka Demokraatlik Sotsialistlik Vabariik. Riigi pindala on 65 610 km², maksimaalne kaugus põhjast lõunasse 445 ja läänest itta 225 km. Kolmveerand saarest on kuni 100 m kõrgune madalik, lõunaosa hõlmab astanguline keskmassiiv. Mägede keskmine kõrgus on 1000-2000 m üle merepinna, kuid leidub kõrgemaid mäetippe. Saare kõrgeim mägi on Pidurutalagala 2524 m. Suursugune Adami mägi (2243 m) on aga märgatavalt paremini tuntud.

Elanikkond: 74% sinhalid, 12,6 % Sri Lanka tamilid, 5,5% India tamilid.

Usk: 69% srilankalasi on budistid, 15% on hinduiste, 8% moslemeid ja 8% kristlasi

Riigikeel: Ametlikud riigikeeled on sinhala ja tamil. Suurem osa kohalikke räägib head inglise keelt.

Kliima: Saare põhja- ja keskosas valitseb lähistroopiline, lõunaosas subtroopiline mussoonkliima. Mäed kaitsevad Sri Lankat külmade põhjatuulte eest, tänu millele kliima on valdavalt soe. Aasta keskmine temperatuur on madalikul +25°C kuni +30°C. Erandiks on mäestikupiirkond, kus õhutemperatuur võib talvel langeda +10°C. Parim aeg Sri Lanka edelaranniku kuurortides meres ujumas käia on oktoobrist aprillini. Läänemussoonide hooaeg on maist juulini, novembris-detsembris võib vihma sadada. Veetemperatuur on keskmiselt +26°C.