Sri Lanka - hea teada

Viisa:
Nii Eesti kodanikud kui punase passiga Vene kodanikud saavad alla 30 päeva pikkuse kohalviibimise korral tasuta viisa piirilt.
Halli välismaalase passi omanikul tuleb taotleda viisa Stockholmis asuvast Sri Lanka saatkonnast. Pass peab kehtima 1 aasta peale riiki sisenemist.

SRI LANKA SUURSAATKOND STOCKHOLMIS:

Strandvägen 39, Box 24055
10450 Stockholm, Rootsi
tel. (46 8) 663 65 23
faks (46 8) 660 00 89
e-mail: slembassy@chello.se
www.slembassy.se

Aeg: Talveajal oktoobri lõpust märtsi lõpuni on Sri Lankal kell 4 tundi Eesti ajast ees. Suveajal on ajavahe +3 tundi.

Elekter: Pindge 210 - 240 V.

Raha: Sri Lanka ruupia (LKR). 1 ruupia=100 senti. 1 USD= 104 ruupiat. Raha on võimalik vahetada hotelli vastuvõtus ja pankades, soodsam on vahetada pankades; reisitšekkide vahetamine on kasulikum kui sularaha vahetamine. Rahavahetusel küsitakse passi. Pangad on avatud 09:00-15:00, suletud laupäeval ja pühapäeval. Suuremad kauplused aktsepteerivad VISA, Dinersi ja Master Cardi krediitkaarte.

Ostud: Tasub osta käsitööd (hõbedast, keraamikast, puust, savist), vääriskive ja kindlasti ka teed. Poed on avatud E-R 09:00-18:00 ja L 09:00-13:00. Poed on tavaliselt suletud pühapäeviti ja samuti täiskuupäevadel (Poya). Nendel Poya päevadel (üks kord kuus) ei müüda avalikes kohtades alkoholi, k.a. hotelli baarides.

Vaktsineerimine: Saarel on tasemel arstiabi. Aktsepteeritakse tervisekindlustust. Vaktsineerimine ei ole kohustuslik, vaid A-hepatiidi vastu soovitav. On olemas ka malaaria risk. Soovitav ei ole juua kraanivett, samuti süüa pesemata puuvilju. Pudelivesi ja keedetud vesi on ohutud. Enamikus hotellides on hotellitubades joogivesi termoskannus. Ettevaatust kohalike roogadega, need on väga vürtsikad. Sri Lanka toitudes on suur valik einevaid maitseaineid. Hotelli restoranides pakutakse kohaliku roogade kõrval ka muude rahvuste toite.

Toll: Sri Lankale võib deklareerimata kaasa võtta maksimaalselt 200 sigaretti, 50 sigarit või 250 g tubakat ja 1,5 l kanget alkoholi. Deklareerimata on lubatud maalt välja viia 3 kg teed.

Turvalisus: Sri Lankale reisija peaks arvestama, et riigis on kõrgendatud julgeolekukontroll ning järgima kõiki valitsuse ja julgeolekujõudude instruktsioone. Sellest lähtuvalt peaks ringi liikudes alati kaasas kandma isikut tõendavat dokumenti.

Riietus: Suure õhuniiskuse tõttu tuleks kanda õhukesi riideid. Pühamutesse lühikeste riietega ei lubata. Õlad ja jalad peavad olema kaetud.

Õhtune ja öine meelelahutus: Mõnedes hotellides on oma ööklubi. Colombos leidub ka väiksemaid klubisid/baare ning teatreid ja kinosid, mis näitavad inglise keelseid etendusi ja filme.