Tenerife - huvitavad kohad


Kaamelifarm:
Los Cristianose lähistel asuvasse kaamelifarmi viivad Playa de las Americasest tasuta bussid. Farmis on võimalik osa võtta ligi tunni kestvast kaamelisafarist. Siam Park 2008 a avatud suur vee- ja teemapark Playa de las Americases. Palju erinevaid atraktsioone, söögikohti, kauplusi. Väidetavalt parim vee-ja teemapark Euroopas. Pilet täiskasvanule 30 eur ja lapsele 3-11 a 19.50 laps Võimalik osta ka Siam + Loro Park pileteid – täiskasvanu 52 eur ja 3-11 a laps 25 eur.

LOODUSPARGID

Loro Park:
Loro looduspark on üks lahedamaid vaatamisväärsusi saarel. Park asub La Orotava orus ning selle pindala on 130 000 m2. Siin on maailma suurim papagoide kollektsioon - u 300 liiki. Lisaks näeb gorillasid, haruldast valget tiigrit ja musta pantrit, šimpanse, pea kõiki maailmas esindatud pingviiniliike, flamingosid, alligaatoreid, erinevaid mereasukaid alates karpkaladest ja lõpetades merelõvide, delfiinide ning haidega. Näha saab delfiinide, merelõvide ja papagoide showd. Vt: www.loroparque.com Pilet täiskasvanule u 31 eur, lastele 20 eur.

Aguilase kotkapark:
Los Cristianose taga kõrgel mägedes asuvas looduspargis on 75 000 m2 troopilisi aedu täis loomi ja linde. Pargi uhkuseks on suur kullide kollektsioon.

Kaktuse- ja loomapark ning Amazonia park:
See looduspark keskendub erinevatele kaktuseliikidele jt kõrbealade taimedele. Park asub Los Cristianose lähistel. Samas kõrval asub 7000 m2-l Amazonia park, kus saab näha troopiliste vihmametsade taimede ja loomade kollektsiooni.

El Teide rahvuspark:
3718 m kõrgune Teide vulkaan on Hispaania kõrgeim mäetipp ja Kanaari saarte üks sümboleid. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Vulkaani kraatri servale saab sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega u 8 minutit. Kehvade ilmastikutingimuste korral vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.Tippu on võimalik minna ka giidi juhtimisel matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km ja raja läbimine nõuab head füüsilist vormi.