Türgi - hea teada

Ilm:
Türgis on vahemereline kliima, mis tähendab pikki suvesid ja niisket, pehmet talve. Kesksuvel võib ilm olla üpris kuum.

Keskmine päevane temperatuur
juuni juuli  august september

28     32      32        30

Keskmine merevee temperatuur
juuni juuli august september

23    25     25       24

Vesi:
Kõrghooajal võib esineda probleeme veesurvega ning võib esineda piiranguid sooja vee kasutamisel. Mõnedes hotellides soojendatakse vett vaid päikesepatareidega ning seega ei pruugi seda alati piisata. Juua soovitame poest ostetud vett. Hambapesuks ja duši all käimiseks sobib ka kraanivesi.

Söök, jook:
Türgis on väga rikkalik restoranide valik veel rikkalikuma menüüga, sest türgi kööki peetakse üheks vahemere parimaks. Traditsioonid ulatuvad Osmani impeeriumini, kus õukonna kokad pidid iga päev sultanile midagi uut välja mõtlema või muidu kaotasid nad pea. Tänu sellele on türgi köök üsna fantaasiarikas. On ka rahvusvahelisi restorane nagu prantsuse, itaalia, india, tai, hiina. Kõige kallimad restoranid asuvad rannapromenaadidel ning turismipiirkondades.
Alkohol on saadaval kõikjal ning Türgi õlu on väga kavaliteetne. Ka Türgi veinid on hea kvaliteediga ning eriliselt hinnatakse rose veine. Importalkohol on tunduvalt kallim. 4-5 tärni hotellid hiilgavad eriliselt suure juurdehindlusega. NB! Poolpansioni puhul ning lõunasöökidega ekskursioonidel ei kuulu joogid hinna sisse. "Kõik hinnas" hotellides ei kuulu importalkohol teenuse hulka.

Autorent:
Autorendi firmasid on palju ning hinnad on väga erinevad. Väga odava hinna puhul soovitame kontrollida, mis kuulub hinna sisse, et vältida ebameeldivaid üllatusi. NB! Juulis ja augustis võib teile sobiva auto leidmine olla problemaatiline, kuna tegemist on kõrghooajaga. Seega soovitame auto tellida võimalikult vara. Eriliselt nõutud on džiibid. Juht peab olema vähemalt 25 aastane ja staaži 2 aastat. Hind sisaldab piiramatut kilometraaži.

Sisseostud:
Türgi on ostuparadiis pakkudes kaupa igale maitsele. Eriliselt soodsalt võib saada Türgi  puuvillast valmistatud riideesemeid. Turul müüdavad riided on soodsama hinnaga, kuid nõuavad kauplemist ning alati ei pruugi kvaliteet olla kõige parem. Fikseeritud hinnaga poodides on kaubad kallimad, kuid see-eest kvaliteetsed. Eriliselt hinnatud on Türgi naha- ja juveelitooted.

Türgi saun:
Kui juba Türki minna, siis sauna külastamine peaks olema lausa kohustuslik. Türgi saunakultuur on igivana ning osa türklaste igapäevaelust. Kõigepealt aetakse teid kuumaks soome saunas, jahutatakse basseinis ning siis aurutatakse aurukambris. Pärast seda pannakse lamama soojadele marmorplaatidele. Seal viiakse läbi kehakoorimine, mis vabastab naha surnud rakkudest. Järgneb seebivahumassaaž, mis eemaldab viimasegi mustuse. Seansi lõpetab õlimassaaž, pärast mida tunnete end nagu uuesti sündinuna. Kogu protseduur on nii puhastav, lõõgastav kui vereringet ergutav.

Rhodose saar:
Marmarisest on regulaarne tiiburlaevaühendus Rhodosele.  Tegemist on ideaalse võimalusega külastada ühe reisi jooksul kahte maad. Rhodose keskaegne veneetslaste ehitatud vanalinn on tõeliselt kaunis. Rhodose liblikapargis leidub kõige haruldasemaid isendeid ning samuti on võimalus tutvust teha Kreeka antiikkultuuriga.